Komenda

Artykuły - Komenda (23)

 • "Walka przez łzy - historia Teresy Klemańskiej, matki Tomasza Komendy" - fragment książki

  "Walka przez łzy - historia Teresy Klemańskiej, matki Tomasza Komendy" - fragment książki

  Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo. Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy, zdecydowała się porozmawiać z Grzegorzem Głuszakiem o wieloletniej walce, którą stoczyła o syna i rodzinę. Poniżej publikujemy fragment książki.
 • Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  W tym roku padnie rekord przyjęć do służby w policji. W całej Polsce na chętnych czeka aż 5560 wolnych etatów. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób zniknie prawie 5 tys. wakatów w policji.
 • "Fałszywa" komenda policji

  Budowę jednej z najważniejszych inwestycji unijnych w Polsce - drogi krajowej nr 16, mającej docelowo połączyć autostradę A1 z Via Balticą, nadzorował... człowiek bez wykształcenia i uprawnień, informuje "Rzeczpospolita".
 • Sieć komórkowa dla policjantów

  Sieć komórkowa dla policjantów

  Polscy policjanci będą mieli własną sieć telefonii komórkowej? Komenda Główna Policji w najbliższych tygodniach rozstrzygnie przetarg na operatora komórkowego obsługującego telefony polskich stróżów prawa.
 • Policja zaoszczędzi na wymianie telefonów

  Policja zaoszczędzi na wymianie telefonów

  Komenda Główna Policji wymienia telefony komórkowe i... na tym zarabia. Właśnie kończy się przetarg na dostarczanie usług telekomunikacyjnych dla funkcjonariuszy.
 • Chce odszkodowania za pomyłkę policji i złamany kręgosłup

  Ponad 200 tys. zł odszkodowania chce od policji Piotr D. z Warszawy, do którego przed rokiem przez pomyłkę wkroczyli antyterroryści, powalając na podłogę i powodując złamanie kręgosłupa. Cywilny proces w tej sprawie zaczął się w przed stołecznym Sądem Okręgowym.
 • Tym będzie jeździć policja

  Tym będzie jeździć policja

  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę na dostawę 650 radiowozów dla policjantów z czterech województw - dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego oraz lubuskiego.
 • "Najgorsza" luka w Androidzie

  "Najgorsza" luka w Androidzie

  W Androidzie - otwartym systemie operacyjnym dla urządzeń przenośnych - znaleziono bardzo ciekawą lukę. Dzięki niej każde wpisane słowo (np. w czasie rozmowy) mogło być zinterpretowane jako komenda konsoli. Luka nazwana w prasie "najgorszą luką wszechczasów" została już załatana.
 • Tym będzie jeździć policja

  Tym będzie jeździć policja

  Do końca roku do jednostek policji w całym kraju trafi 3170 nowych aut - m.in. radiowozów oznakowanych, nieoznakowanych, aut terenowych i więźniarek. Zgodnie z programem modernizacji policji, mają one zastąpić wysłużone pojazdy.
 • RMF: Policja gubi poufne dokumenty

  RMF: Policja gubi poufne dokumenty

  Poufne meldunki operacyjne, postanowienia o wszczęciu postępowania, o postawieniu zarzutów, o przeszukaniu, dane osobowe? Płyta z tajnymi dokumentami zachodniopomorskiej policji trafiła do szczecińskiej redakcji RMF FM. Kto wykradł bądź wyniósł akta? Po naszych informacjach sprawą zajęła się prokuratura. Komenda Główna Polciji zapowiedziała wewnętrzną kontrolę.

Filmy - Komenda (4)