komedia

Artykuły - Komedia (300)

 • Seks to duża sprawa, ale...

  Seks to duża sprawa, ale...

  Maggie Carey, weteranka sitcomów i seriali, które podbiły Amerykę, tym razem zdobywa duży ekran.
 • Nie jestem pruderyjna

  Nie jestem pruderyjna

  - Fajnie jest, kiedy ludzie kojarzą cię z czymś, co lubią, bo od razu lubią ciebie - śmieje się Krystyna Podleska, której rola w kultowej komedii "Miś" wciąż bawi Polaków.
 • Dzieci wołały za mną "Marysiu"!

  Dzieci wołały za mną "Marysiu"!

  W poniedziałek, 22 kwietnia, mija 40 lat od premiery filmu Stanisława Barei "Poszukiwany, poszukiwana". "Ten film - mimo pozoru błahości - odsłania szczeliny, przez które widzimy kawałek ówczesnej Polski" - mówi Zdzisław Pietrasik z "Polityki".
 • Klejnoty

  Klejnoty

  6 stycznia 2013 r. w warszawskim Teatrze Komedia odbędzie się premiera spektaklu Tomasza Dutkiewicza zatytułowanego "Klejnoty", w oparciu o dzieło Michaela Pertwee.
 • Gwiazdy w komedii Wesa Andersona

  Gwiazdy w komedii Wesa Andersona

  Bruce Willis, Frances McDormand, Edward Norton, Bill Murray i Tilda Swinton zagrali w filmie "Kochankowie z Księżyca". Ta komedia w gwiazdorskiej obsadzie wejdzie do polskich kin już w listopadzie.
 • "Furie", czyli prawda skrywana latami

  "Furie", czyli prawda skrywana latami

  W dniach 17 i 18 października o godzinie 19 na deskach warszawskiego Teatru Komedia będzie wystawiana sztuka zatytułowana "Furie". Jest to trzecie przedsięwzięcie w dorobku Marcina Szczygielskiego.
 • Pierwsza komedia Kena Loacha

  Pierwsza komedia Kena Loacha

  Znany z poruszających dramatów, doceniany na całym świecie reżyser Ken Loach, po raz pierwszy nakręcił komedię. Jego "Whisky dla aniołów" zbiera dobre recenzje, a do polskich kin wejdzie już 19 października.
 • "Sami swoi", czyli "podejdź no do płota"

  "Sami swoi", czyli "podejdź no do płota"

  Kiedy Sylwester Chęciński realizował w 1967 roku "Samych swoich", nikt nie przypuszczał, że powstaje jedna z najlepszych komedii w historii polskiego kina. W sobotę, 15 września, mija 45 lat od premiery kultowej produkcji o rodzinach Pawlaków i Kargulów, którzy latem 1945 roku przybywają zza Buga na Ziemie Odzyskane.
 • Jak wesele, to tylko w kinie!

  Jak wesele, to tylko w kinie!

  Na ekrany polskich kin trafiła niedawno weselna komedia "Kochanie, poznaj moich kumpli". Przy tej okazji warto przyjrzeć się kilku wcześniejszym filmom ślubnym, które wyrastają na prawdziwą siłę kina rozrywkowego. Mniej więcej od połowy lat 90., niemal co roku, w kinowym repertuarze można bowiem znaleźć "film weselny".
 • Wszyscy pękali ze śmiechu

  Wszyscy pękali ze śmiechu

  Czy śmiech może sparaliżować prace na planie filmu? Zdecydowanie tak! Przekonał się o tym reżyser komedii "Kochanie poznaj moich kumpli" - Stephan Elliott, autor głośnego kinowego przeboju z 1994 roku "Priscilla, królowa pustyni".

Filmy - Komedia (57)

 • Zofia Merle: wrodzony talent komediowy

  Mówi o sobie, że jest gospodynią domową, która dorabia jako aktorka. Uwielbia się śmiać, a szczególnie sama z siebie.
 • "Dzień dobry, kocham cię": Podryw na pszczółkę

  Aleksy Komorowski i Paweł Domagała zaliczają fałszywy "coming out" w klubie fitness. A przy okazji sprawdzają, jak płeć piękna reaguje na nowatorską metodę "podrywu na pszczółkę"!
 • Vince Vaughn jako warunkowy ojciec

  Życie Dawida Wozniaka (Vince Vaughn) wywraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się, że w wyniku dwudziestoletniej działalności jako anonimowy dawca nasienia stał się ojcem 533 dzieci. Zostaje odtrącony przez swoją dziewczynę będącą w ciąży, a 142 jego potomków wnosi petycję do banku spermy o ujawnienie danych dawcy. Zobacz fragment filmu!
 • Vince Vaughn w "Wykapanym ojcu": Ma ponad 500 dzieci

  Życie Dawida Wozniaka (Vince Vaughn) wywraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się, że w wyniku dwudziestoletniej działalności jako anonimowy dawca nasienia stał się ojcem 533 dzieci.