komary

Artykuły - Komary (81)

Filmy - Komary (14)

 • Przenoszą śmiertelne choroby. Na ugryzienie reagujemy za późno?

  W lecie ludzie dzielą się na dwa obozy. Jedni uwielbiają upał i słońce, a drudzy szukają tylko zacienionego miejsca, czy ochłodzenia w wodzie, bo nie są w stanie długo znosić wysokiej temperatury. Jest jedna rzecz, która łączy te dwie grupy. Nienawiść do komarów. Wredne, bzyczące owady, które na pewno niejednemu z nas przerwały cudowny sen. Małe ninja gryzą tak, że reagujemy dopiero, gdy zaczyna swędzieć.
 • Komary wolą spoconych i zgrzanych. Co jeszcze je przyciąga?

  Deszczowa wiosna sprawiła, że pojawiły się całe chmary komarów. Każdemu wydaje się, że przyciąga komary bardziej niż inni. A co tak naprawdę może zwabić te znienawidzone owady?
 • Nie usuwaj w ten sposób żądła pszczoły. Wstrzykniesz więcej jadu

  Wiosenna pogoda zachęca do spacerów, niestety jest to też czas uciążliwych ataków owadów i pajęczaków. Osoby uczulone muszą szczególnie uważać, bo ukąszenie grozi wstrząsem anafilaktycznym. Zazwyczaj na szczęście kończy się tylko na bólu i swędzącym obrzęku. Jak łagodzić skutki ukąszeń?
 • Komary przeciwko komarom w walce z groźnymi wirusami

  Brazylia: innowacja w walce z wirusami przenoszonymi przez komary! Zdaniem naukowców z Rio de Janeiro, najskuteczniejszą bronią są... również komary. O co chodzi? Zobaczcie w materiale wideo.