komar

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Komar (producent motocykli ) ,

Artykuły - Komar (20)

 • Komar: Największy morderca naszych czasów

  Komar: Największy morderca naszych czasów

  Chociaż nie są ani wielkie i silne jak tygrysy, ani jadowite jak niektóre gatunki węży, przenoszą bardzo niebezpieczne choroby. To właśnie ten fakt sprawia, że są one największymi zabójcami w królestwie zwierząt, jeśli chodzi o liczbę ofiar. Mowa tu o komarach. Nie chodzi jednak wbrew pozorom o stworzenia żyjące daleko w egzotycznych krajach. Niebezpieczeństwo grozi również nam.
 • Niebezpieczny prezent od komara

  Niebezpieczny prezent od komara

  W Polsce co roku notuje się nawet kilkadziesiąt przypadków malarii zawleczonej zza granicy. Kluczem do skutecznej terapii jest szybka diagnoza. Są też sposoby, by ryzyko zachorowania na malarię zmniejszyć.
 • Dokuczliwe komary

  Dokuczliwe komary

  Ugryzienie komara jest nie tylko nieprzyjemne, ale może być także groźne. Lekarz chorób zakaźnych Ewa Szczypuła zaleca alergikom, by unikali miejsc wilgotnych i zasłaniali ciało.
 • Kogo gryzą komarzyce?

  Kogo gryzą komarzyce?

  Poziom cholesterolu, bakterie na skórze czy smak krwi przyciągają komary? Amerykańscy naukowcy twierdzą, że wystarczy mydło, aby odstraszyć owady.
 • Jak wykończyć komary?

  Jak wykończyć komary?

  Naukowcom udało się opracować metodę, która sprawia, że komary umierają po pierwszym kontakcie z krwią.
 • Komar - prześladowca

  Komar - prześladowca

  Gryzące komary w trakcie urlopu są gorsze niż kiepskie warunki zakwaterowania, niedobrane towarzystwo, niesmaczne jedzenie. W opinii Polaków komary są najbardziej dokuczliwymi owadami w czasie wakacji i mogą wręcz zepsuć wymarzony wypoczynek.
 • Nowy sposób na komara

  Nowy sposób na komara

  Pomogą w walce z malarią, ale i pozwolą na... spokojny wieczór nad jeziorem. Co to takiego? Specjalne cząsteczki zapachowe, które pozwalają zmylić krwiożercze komary.
 • Władysław Komar w Złotym Kręgu "Gloria Optimis"

  Mikołaj Komar przyznał, że ojciec - mistrz olimpijski z Monachium w pchnięciu kulą, był dla niego najlepszym przyjacielem. W poniedziałek do Złotego Kręgu "Gloria Optimis" wybitnych osobowości polskiego sportu dołączył m.in. Władysław Komar.
 • Piekielny raj

  Piekielny raj

  Apokaliptyczne widoki gruzowisk, setki ludzi z amputowanymi kończynami, którzy cierpią w milczeniu. I widok rozkładających się ciał, który powraca za każdym razem, gdy zamyka się oczy.
 • "Kolejorz" kąsał jak...komar

  "Kolejorz" kąsał jak...komar

  Muzyka Vagnera. Wykonanie Dżagojewa i Żirkowa - tak "Komsomolskaja Prawda" tytułuje w piątek relację z czwartkowego meczu piłkarskiego Pucharu UEFA CSKA Moskwa - Lech Poznań, wygranego przez gospodarzy 2:1 (2:0).