komandosi

Artykuły - Komandosi (74)

 • Niemcy: Jednostka komandosów zlikwidowana. Czatowali z ekstremistami

  Niemcy: Jednostka komandosów zlikwidowana. Czatowali z ekstremistami

  Specjalna grupa zadaniowa policji (SEK) we Frankfurcie nad Menem została rozwiązana po tym, jak na jaw wyszły czaty policjantów z prawicowymi ekstremistami. Śledczy zarzucają 17 z 20 oskarżonych aktywne rozpowszechnianie treści podżegających i wizerunków byłej organizacji narodowosocjalistycznej. Nie jest to pierwszy taki przypadek
 • Zabić prezydenta. Brawurowa akcja północnokoreańskich komandosów

  Zabić prezydenta. Brawurowa akcja północnokoreańskich komandosów

  18 stycznia 1968 roku z Pjongjangu wyruszyła grupa 31 północnokoreańskich komandosów. Trzy dni później przekroczyli granicę. Żołnierze, przebrani w mundury południowokoreańskiej 26. Dywizji Piechoty, wyposażeni w amerykańską broń i odpowiednie dokumenty, wycieli dziurę w nowo postawionym ogrodzeniu. Nie wiedzieli jednak, dokąd mają się dalej kierować. Znali jedynie cel misji - zabić prezydenta Korei Południowej Parka Chung-hee.
 • Żołnierze sił specjalnych zorganizowali pokazy i ćwiczenia dla młodzieży

  Wspinaczka, maskowanie w terenie, zjazdy na linach czyli prawie wszystko, co robią komandosi - to wszystko przeżyć mógł niemal każdy nad zalewem Pilchowickim.
 • Cywile też mogą zostać komandosami

  Cywile też mogą zostać komandosami

  Do końca roku w Lublińcu rozpocznie działalność Ośrodek Szkoleniowy Wojsk Specjalnych. Na kursie „Commando” szkolić się będzie kilkadziesiąt osób, które wcześniej nie służyły w wojsku.
 • Komandosi Polskich Sił Zbrojnych

  Komandosi Polskich Sił Zbrojnych

  Gdyby chcieć, w zgodzie z formalnymi strukturami i podległością organizacyjną Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, opisać oddziały predestynując do miana "komandosów", należałoby wspomnieć: Cichociemnych, żołnierzy Kierownictwa Dywersji (Kedywu) Armii Krajowej, kilka grupa do zadań specjalnych w obrębie większych jednostek liniowych oraz dwie najbardziej chyba znane jednostki polskich komandosów - Samodzielną Kompanię Komandosów oraz Samodzielną Kompanię Grenadierów.
 • "Dziennik Zachodni": Uciążliwi komandosi

  Od kilku dni trwają ćwiczenia żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów. Niestety, lądujące po godz. 22 maszyny nie pozwalają zmrużyć oka mieszkańcom Lublińca, którzy skarżą się na to w "Dzienniku Zachodnim".
 • Amerykańscy komandosi zajęli tankowiec płynący z Libii

  Amerykańscy komandosi zajęli tankowiec płynący z Libii

  - Amerykańskie siły specjalne przejęły kontrolę nad tankowcem, na którego pokładzie znajdowała się ropa naftowa załadowana przez libijskich rebeliantów. Akcję przeprowadzono niedaleko wybrzeża Cypru - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony USA.
 • Polskie tajne kompanie przeciwatomowe

  Polskie tajne kompanie przeciwatomowe

  Gdy przed dwudziestoma laty niespodziewanym rozkazem rozwiązano kompanie specjalne, weterani oddziału Commando zapowiedzieli, że spalą Belweder. Dziś polskie jednostki specjalne są chlubą Wojska Polskiego.
 • Ministerstwo Obrony wykańcza komandosów

  Ministerstwo Obrony wykańcza komandosów

  Sposób, w jaki Ministerstwo Obrony Narodowej kieruje reformami wojska, przejdzie zapewne do historii. Od chwili powołania do życia polskich jednostek specjalnych nie było bowiem takiego bałaganu, jak obecnie. A wszystkiemu winni są politycy.
 • Komandosi na szczycie świata

  Komandosi na szczycie świata

  „Cygan” miał do szczytu siedmiotysięcznika Nun tylko 97 metrów. Zawrócił! Ważniejsze było dla niego sprowadzenie na dół kumpla, którego dopadła choroba wysokościowa.

Filmy - Komandosi (3)

 • Piją krew kobry i jedzą insekty, by przeżyć!

  Cobra Gold to coroczne ekstremalne manewry dla komandosów. W ramach ćwiczeń odbywają oni trening przetrwania w dżungli, podczas którego uczą się przezwyciężać wstręt i radzić sobie w każdych warunkach. Zjadają insekty i jaszczurki; zaspokajają pragnienie krwią kobry; przegryzają szyje kogutom... Odrażające? Może, ale stawką jest przetrwanie!
 • Komandosi - tylko dla najtwardszych

  Byli i obecni żołnierze GROM pojawili się w podwarszawskim Rembertowie, aby spotkać się z Chrisem Kylem, snajperem, towarzyszem broni, z którym współdziałali w Iraku, autorem książki "Cel snajpera".
 • Zobacz, jak ćwiczą komandosi!

  Desant ze śmigłowca przy użyciu tzw. szybkiej liny, odpieranie ataku na konwój i ewakuacja VIP-a - to tylko niektóre z ćwiczeń międzynarodowych zespołów komandosów, które odbywały się na jednym z dolnośląskich poligonów.