komandosi

Artykuły - Komandosi (72)

 • Żołnierze sił specjalnych zorganizowali pokazy i ćwiczenia dla młodzieży

  Wspinaczka, maskowanie w terenie, zjazdy na linach czyli prawie wszystko, co robią komandosi - to wszystko przeżyć mógł niemal każdy nad zalewem Pilchowickim.
 • Cywile też mogą zostać komandosami

  Cywile też mogą zostać komandosami

  Do końca roku w Lublińcu rozpocznie działalność Ośrodek Szkoleniowy Wojsk Specjalnych. Na kursie „Commando” szkolić się będzie kilkadziesiąt osób, które wcześniej nie służyły w wojsku.
 • Komandosi Polskich Sił Zbrojnych

  Komandosi Polskich Sił Zbrojnych

  Gdyby chcieć, w zgodzie z formalnymi strukturami i podległością organizacyjną Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, opisać oddziały predestynując do miana "komandosów", należałoby wspomnieć: Cichociemnych, żołnierzy Kierownictwa Dywersji (Kedywu) Armii Krajowej, kilka grupa do zadań specjalnych w obrębie większych jednostek liniowych oraz dwie najbardziej chyba znane jednostki polskich komandosów - Samodzielną Kompanię Komandosów oraz Samodzielną Kompanię Grenadierów.
 • "Dziennik Zachodni": Uciążliwi komandosi

  Od kilku dni trwają ćwiczenia żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów. Niestety, lądujące po godz. 22 maszyny nie pozwalają zmrużyć oka mieszkańcom Lublińca, którzy skarżą się na to w "Dzienniku Zachodnim".
 • Amerykańscy komandosi zajęli tankowiec płynący z Libii

  Amerykańscy komandosi zajęli tankowiec płynący z Libii

  - Amerykańskie siły specjalne przejęły kontrolę nad tankowcem, na którego pokładzie znajdowała się ropa naftowa załadowana przez libijskich rebeliantów. Akcję przeprowadzono niedaleko wybrzeża Cypru - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony USA.
 • Polskie tajne kompanie przeciwatomowe

  Polskie tajne kompanie przeciwatomowe

  Gdy przed dwudziestoma laty niespodziewanym rozkazem rozwiązano kompanie specjalne, weterani oddziału Commando zapowiedzieli, że spalą Belweder. Dziś polskie jednostki specjalne są chlubą Wojska Polskiego.
 • Ministerstwo Obrony wykańcza komandosów

  Ministerstwo Obrony wykańcza komandosów

  Sposób, w jaki Ministerstwo Obrony Narodowej kieruje reformami wojska, przejdzie zapewne do historii. Od chwili powołania do życia polskich jednostek specjalnych nie było bowiem takiego bałaganu, jak obecnie. A wszystkiemu winni są politycy.
 • Komandosi na szczycie świata

  Komandosi na szczycie świata

  „Cygan” miał do szczytu siedmiotysięcznika Nun tylko 97 metrów. Zawrócił! Ważniejsze było dla niego sprowadzenie na dół kumpla, którego dopadła choroba wysokościowa.
 • Głodny komandos to zły komandos

  Głodny komandos to zły komandos

  Czekolada, batony, a nawet zupki chińskie – to wyposażenie specjalsa, który idzie na akcję. O tym, ile prowiantu jest w plecaku, dlaczego pasztet z tradycyjnej „eski” zimą nie nadawał się do jedzenia i czy żołnierze do boju wyruszają głodni – opowiada „Wir”, operator ratownik z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.
 • Polscy komandosi - mistrzowie świata w swoim fachu

  Polscy komandosi - mistrzowie świata w swoim fachu

  Będą opanowywać okręty i zatrzymywać terrorystów, działać na morzu, lądzie i w powietrzu – w Polsce odbędą się międzynarodowe ćwiczenia specjalsów „Cobra 13”. To największe w tym roku manewry sojuszniczych wojsk specjalnych. Wezmą w nich udział żołnierze 15 państw NATO i UE.

Filmy - Komandosi (5)

 • Komandosi ćwiczą walkę z piratami. Największe rosyjskie manewry na Morzu Śródziemnym od czasu rozpadu ZSRR

  Rosyjskie służby specjalne przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Śródziemnym. Komandosi mieli trenować m.in. odbijanie zakładników i działania przeciwko piratom. Ćwiczenia wojsk specjalnych są elementem masowych manewrów rosyjskiej armii w rejonie Morza Śródziemnego. Przez tydzień rosyjscy żołnierze ćwiczą wykonywanie zadań bojowych polegających na odpieraniu ataków z morza i powietrza oraz prowadzeniu walki z okrętami - w tym podwodnymi - i grupami dywersyjnymi umownego przeciwnika. Od czasu upadku ZSRR w 1991 roku Rosja nie prowadziła tam manewrów na tak dużą skalę. (RUPTLY/x-news)
 • Piją krew kobry i jedzą insekty, by przeżyć!

  Cobra Gold to coroczne ekstremalne manewry dla komandosów. W ramach ćwiczeń odbywają oni trening przetrwania w dżungli, podczas którego uczą się przezwyciężać wstręt i radzić sobie w każdych warunkach. Zjadają insekty i jaszczurki; zaspokajają pragnienie krwią kobry; przegryzają szyje kogutom... Odrażające? Może, ale stawką jest przetrwanie!
 • Jak to robią komandosi

  Ewakuacja łodzi bezpośrednio do helikoptera, czyli popis ekstremalnej sprawności.
 • Komandosi - tylko dla najtwardszych

  Byli i obecni żołnierze GROM pojawili się w podwarszawskim Rembertowie, aby spotkać się z Chrisem Kylem, snajperem, towarzyszem broni, z którym współdziałali w Iraku, autorem książki "Cel snajpera".