Kołtoń

Artykuły - Kołtoń (207)

 • Pani Ministra Mucha, czyli "tunel wynikowy"

  Pani Ministra Mucha, czyli "tunel wynikowy"

  Ponad rok temu część mediów przywitała z zadowoleniem fakt nominacji Joanny Muchy na stanowisko ministra sportu i turystyki. Nawet Zbigniew Boniek zastanawiał się, czy nie zostać jej doradcą. Jednak pod koniec 2011 roku nastąpił fatalny przeciek do mediów i Boniek się wściekł. A Mucha ze swoich pomysłów przeforsowała tytuł "ministry"...
 • Kołtoń: Co z tym Bońkiem?

  Pytany przed wyborami, mówiłem, że polski futbol może zmienić tylko ktoś z dwójki: Zbigniew Boniek i Roman Kosecki. Ze Stefanem Antkowiakiem, Zdzisławem Kręciną czy Edwardem Potokiem byłoby tylko gorzej. Gorzej niż za czasów Grzegorza Laty? To możliwe! Na szczęście ten wariant się nie sprawdził. Co więcej, Boniek okazał się wspaniałomyślny. Nie zważał na to, że Kosecki nie chciał wcześniej rozmawiać o koalicji. Zaproponował mu wiceprezesa w swojej ekipie. Wygrał Boniek, wygrał Kosecki, wygrała polska piłka.
 • Smolarek, wielki piłkarz wielkich dni

  Smolarek, wielki piłkarz wielkich dni

  Włodzimierz Smolarek był wielkim piłkarzem wspaniałych dni polskiej piłki. Już zawsze będę pamiętał jego ważne gole, a także serce do walki. Jego bój z Sowietami - z piłką przy nodze w narożniku Camp Nou w Barcelonie - w czasie Mundialu 1982 roku stał się jedną z legendarnych scen naszej piłki. Cześć Jego Pamięci!
 • Kołtoń: O Rumaku i Probierzu, czyli chwała Podbeskidziu

  Kołtoń: O Rumaku i Probierzu, czyli chwała Podbeskidziu

  To będzie maraton - Wisła kontra Lech w odstępie jedenastu dni spotkają się trzy razy. Najpierw w lidze - w Krakowie 9 marca, a później w ćwierćfinale Pucharu Polski 13 marca w Poznaniu i 20 marca pod Wawelem. I poznamy prawdę o ostatnich wyborach obu klubów.
 • Kołtoń: Łabędzi śpiew Legii Warszawa!

  Legia Warszawa w Zabrzu przegrała już piąty mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Na coś innego chcę jednak zwrócić uwagę - jeśli chodzi o koncern ITI to wszystko jest na sprzedaż. Legia również.
 • Kołtoń: Każdy, tylko nie Bakero

  Kołtoń: Każdy, tylko nie Bakero

  Jose Maria Bakero to czarujący rozmówca. Wielki piłkarz, początkujący trener. Za nazwisko otrzymał pracę u Józefa Wojciechowskiego w Polonii Warszawa, z kolei zatrudnienie u Jacka Rutkowskiego w Lechu Poznań znalazł za snucie ciekawych opowieści.
 • Kołtoń: Hajto pogodził Bońka z Latą

  Jak Grzegorz Lato mówi jedno, to Zbigniew Boniek głosi drugie. I tak to trwa już od trzech lat, kiedy to Lato zajął fotel prezesa PZPN, a Boniek powiedział słynną frazę: "Masz rower, to pedałuj".
 • Kołtoń: Legia, czyli namnożyli dyrektorów

  Dyrektor ds. rozwoju Legii Marek Jóźwiak wyrzucił na nieudane w większości transfery 3 mln euro, ale transfery z lata 2011 powodują, że jego pozycja w klubie jest niepodważalna.
 • Kołtoń: Dotychczas głosy liczył Zdzisiu...

  Kołtoń: Dotychczas głosy liczył Zdzisiu...

  Jeszcze we wtorek rano sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina rozważał nie tyle ustąpienie, ile - w porozumieniu z prezesem PZPN Grzegorzem Latą - zawieszenie. Jednak decyzja Centralnego Biura Antykorupcyjnego, że ta instytucja nie będzie zawiadamiać prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, wzmocniła jego determinację, aby walczyć o zachowanie posady. Stanowisko CBA usztywniło również Latę, który nie zważa, że Kręcina miał go nazwać "burakiem", czy też "nie chciał go rozpieszczać".
 • Roman Kołtoń: U nich Collina, u nas Eksztajn

  Roman Kołtoń: U nich Collina, u nas Eksztajn

  Pierlugi Collina, jeden z najbardziej charyzmatycznych sędziów ostatnich dwudziestu lat w światowym futbolu, porządkuje sprawy sędziowskie na Ukrainie. A u nas króluje Janusz Eksztajn, który nie ma jasnego zdania w żadnej sprawie.

Filmy - Kołtoń (14)