kolonie

Artykuły - Kolonie (25)

 • Polski Bon Turystyczny: Najwięcej skorzystają organizatorzy kolonii i wypoczynku młodzieży

  Polski Bon Turystyczny: Najwięcej skorzystają organizatorzy kolonii i wypoczynku młodzieży

  Jak ocenił Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki, biegły sądowy, najwięcej na bonie turystycznym skorzystają organizatorzy kolonii, obozów i wypoczynku młodzieży.
 • Szef może dofinansować pracownikowi wczasy, kolonie i szkolną wyprawkę

  Szef może dofinansować pracownikowi wczasy, kolonie i szkolną wyprawkę

  Dofinansowanie przez pracodawcę kolonii dla dziecka nie podlega opodatkowaniu, ale wyprawki szkolnej - już częściowo tak. W obydwu przypadkach nie należy się jednak obawiać naliczenia składek ZUS.
 • Zatrucie na koloniach. Sanepid bada jedzenie

  Warmińsko-mazurski sanepid bada przyczynę zatrucia uczestników dwóch turnusów kolonijnych w ośrodku w Mierkach niedaleko Olsztynka. Zatruło się łącznie 27 osób.
 • Grzybica i wszy. Niechciane "pamiątki" z kolonii

  Grzybica i wszy. Niechciane "pamiątki" z kolonii

  Trudno zapobiec tym chorobom, bo dziecko może się nimi zarazić także podczas zabawy.
 • Co daje dziecku samodzielny wyjazd?

  Co daje dziecku samodzielny wyjazd?

  Wakacje - psycholog dziecięcy Dorota Kalinowska i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki wyjaśnili w studiu "Dzień Dobry TVN", jakie kryteria powinie spełnić organizator kolonii dla dzieci. - Organizator musi zgłosić placówkę wypoczynku w kuratorium oświaty. Mamy też wtedy gwarancję, że kadra jest wykwalifikowana - podkreślił Sławecki i dodał, że takie kolonijne wyjazdy uczą dzieci samodzielności. Kalinowska wytłumaczyła zaś, jak przygo
 • Imperium niezachodzącego słońca

  Imperium niezachodzącego słońca

  Dlaczego Argentyna nieustająco wzywa Wielką Brytanię do oddania Falklandów? Co łączy brytyjską monarchię z Jamajką i dlaczego w Indiach obowiązuje ruch lewostronny? By się tego dowiedzieć, trzeba sięgnąć do historii największego w dziejach świata mocarstwa. Widzowie Discovery World będą mogli to zrobić, śledząc serię "Imperium brytyjskie".
 • Seks, alkohol, wypoczynek - co twoje dziecko robi na kolonii?

  Seks, alkohol, wypoczynek - co twoje dziecko robi na kolonii?

  Seks, ciąże, nocne schadzki, picie alkoholu w ukryciu... Czy twoje dziecko na pewno jest bezpieczne na kolonii? Kto organizuje wyjazdy dla młodzieży i w jaki sposób rekrutuje się wychowawców? Czy można wymagać cudów od opiekunów, którzy pracują niemal jak wolontariusze, często za marne grosze?
 • Organizowanie obozów i koloni wolne od VAT

  Ośrodki wypoczynkowe często prowadzą kolonie i obozy dla uczniów. Są one organizowane najczęściej w celach rekreacyjnych, a niekiedy mają też na celu edukowanie dzieci, wspieranie ich rozwoju (np. obozy językowe, czy obozy sportowe). Ośrodki takie mogą mieć wątpliwości czy świadczone przez nie takie usługi podlegają zwolnieniu od podatku VAT.
 • Kolonijne kieszonkowe? Jak duże i czy w ogóle?

  Kolonijne kieszonkowe? Jak duże i czy w ogóle?

  Prawie wszyscy polscy rodzice (98 proc.) podczas tegorocznych wakacji zamierzają dać swoim dzieciom kieszonkowe - wynika z pierwszego tego typu badania przeprowadzonego na zlecenie firmy MasterCard przez Instytut Homo Homini. Średnia kwota kieszonkowego, jaką otrzyma dziecko na dwutygodniowy wyjazd to 220 zł. A wakacje to świetna okazja, żeby dzieci nauczyły się gospodarować zawartością swojego małego portfela.
 • Liga Arabska popiera stanowisko Palestyńczyków

  Szef Ligi Arabskiej Amr Moussa powiedział w czwartek w Kairze, że negocjacje w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie będą bezużyteczne, jeśli na spornych terenach nadal budowne będą nowe kolonie osadników żydowskich.

Filmy - Kolonie (1)

 • EuroparlTV: Uciekają przed kryzysem do byłych kolonii

  Kiedyś byli narodem kolonizatorów. Dziś Portugalczycy uciekają przed kryzysem do swoich dawnych kolonii - Brazylii, Mozambiku, Angoli - w nadziei na pracę i lepsze życie. Portugalia znajduje się w takiej zapaści ekonomicznej, że do emigracji namawia młodych sam premier...