Kolonia

Artykuły - Kolonia (32)

 • Odkryto superkolonię pingwinów - liczy aż 1,5 mln osobników

  Odkryto superkolonię pingwinów - liczy aż 1,5 mln osobników

  Dzięki zdjęciom satelitarnym wykonanym przez NASA, naukowcy dokonali odkrycia superkolonii pingwinów na północnym krańcu Antarktydzie.
 • Sylwester w Kolonii: Tym razem było bezpiecznie

  Sylwester w Kolonii: Tym razem było bezpiecznie

  ​Władze Kolonii w Niemczech oceniły, że zabawa sylwestrowa w tym mieście przebiegła bezpiecznie. Przed rokiem doszło tam do setek napaści seksualnych na kobiety dokonanych przez imigrantów z północnej Afryki.
 • Sylwester w Kolonii: Obawy przed powtórką. 10 razy więcej policjantów

  Sylwester w Kolonii: Obawy przed powtórką. 10 razy więcej policjantów

  W Kolonii podczas tegorocznego sylwestra porządku w mieście i bezpieczeństwa uczestników zabawy pod gołym niebem będzie strzec 1,5 tys. policjantów, czyli 10 razy więcej niż rok temu, gdy doszło do masowych napaści rabunkowych i seksualnych na kobiety.
 • Z katedry w Kolonii skradziono relikwię świętego Jana Pawła II

  Z katedry w Kolonii skradziono relikwię świętego Jana Pawła II

  Z katedry w Kolonii nieznani sprawcy ukradli relikwię świętego Jana Pawła II, fragment materiału z kroplą jego krwi - poinformowała w niedzielę archidiecezja kolońska. Policja wszczęła dochodzenie.
 • Niemcy: Kolejne kobiety napastowane seksualnie

  Niemcy: Kolejne kobiety napastowane seksualnie

  Osiemnaście kobiet zostało napastowanych seksualnie podczas festiwalu muzycznego w niemieckim Darsmstad. Ataki było bardzo podobne do incydentów, które miały miejsce w Kolonii – donosi gazeta "Independent".
 • Karnawał w Kolonii. Niemcy boją się powtórki z sylwestra

  W Kolonii oraz innych miastach niemieckiej Nadrenii w czwartek zaczynają się tradycyjne karnawałowe zabawy i pochody. Imprezom towarzyszyć będą wzmożone środki ostrożności. To reakcja na wydarzenia z nocy sylwestrowej, kiedy grupy imigrantów atakowały młode kobiety.
 • Kolonia: Nieznani sprawcy zaatakowali imigrantów

  Kolonia: Nieznani sprawcy zaatakowali imigrantów

  W Kolonii doszło w niedzielę wieczorem do ataków na imigrantów. Nieznani napastnicy pobili dwóch Pakistańczyków, którzy trzeba było odwieźć do szpitala. Lekkich obrażeń doznał też Syryjczyk - poinformowała w poniedziałek agencja dpa.
 • Niemcy: Zidentyfikowano 16 sprawców napaści na kobiety w Kolonii

  Niemcy: Zidentyfikowano 16 sprawców napaści na kobiety w Kolonii

  Policja zidentyfikowała dotychczas 16 osób podejrzanych o udział w napaściach seksualnych i rabunkowych na kobiety w sylwestra w Kolonii, na zachodzie Niemiec. Liczba zawiadomień o popełnieniu przestępstwa składanych przez ofiary molestowania wzrosła do 121. Domniemani sprawcy zostali rozpoznani na nagraniach wideo i zdjęciach - powiedział w czwartek rzecznik kolońskiej policji.
 • Niemcy: Mężczyźni "pochodzenia arabskiego" masowo napastują kobiety

  Niemcy: Mężczyźni "pochodzenia arabskiego" masowo napastują kobiety

  Mężczyźni "afrykańskiego i arabskiego pochodzenia" są podejrzani o liczne napaści na kobiety na tle seksualnym w niemieckiej Kolonii. Incydenty miały miejsce podczas noworocznej zabawy w centrum miasta – podaje lokalny serwis „Express”.
 • Kolonia: Zraniona nożem kandydatka wygrała wybory

  Kolonia: Zraniona nożem kandydatka wygrała wybory

  Henriette Reker, ​bezpartyjna kandydatka, która została poważnie zraniona nożem przez zamachowca w przeddzień wyborów, uzyskała najwięcej głosów w niedzielnych wyborach na burmistrza Kolonii. Jej współpracownicy zapewniają, że po zakończeniu leczenia Reker obejmie stanowisko.

Filmy - Kolonia (5)