koleje państwowe

Artykuły - Koleje państwowe (42)

 • Rząd: Akcje Poczty Polskiej, PKP i PERN-u nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa

  Rząd: Akcje Poczty Polskiej, PKP i PERN-u nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa

  Poczta Polska, PERN i Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, którym we wtorek ma się zająć Rada Ministrów.
 • PKP SA liczą na wygraną sprawę o unieważnienie sprzedaży PKP Energetyki

  PKP SA liczą na wygraną sprawę o unieważnienie sprzedaży PKP Energetyki

  - Polskie Koleje Państwowe SA liczą, że uda im się wygrać sądową sprawę dotyczącą unieważnienia prywatyzacji spółki PKP Energetyka - poinformował w środę prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
 • Polak mianowany dyrektorem generalnym kolei państwowych na Ukrainie

  Polak mianowany dyrektorem generalnym kolei państwowych na Ukrainie

  Polak Wojciech Balczun został mianowany w środę dyrektorem generalnym ukraińskich kolei państwowych, Ukrzaliznycia. Doszło do tego podczas pierwszego posiedzenia zaprzysiężonego w zeszłym tygodniu nowego rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.
 • Umowa z Polskimi Kolejami Państwowymi SA na obsługę imprezy wewnętrznej.

  Zarząd ICP Group S.A. informuje, że w dniu 31 października 2014 r. otrzymał od Polskich Kolei Państwowymi S.A. podpisaną umowę na obsługę imprezy wewnętrznej organizowanej dla Grupy PKP. Impreza odbędzie się 02.12.2014 r. na Torwarze i zostanie zorganizowana dla 2.000 osób. Wartość umowy wynosi 554.415 PLN. Zgodnie z umową ICP Group S.A. będzie zobowiązane m.in. do organizacji wydarzenia, przygotowania projektów scenografii i aranżacji przestrzeni, wykonania prezentacji multimedialnych w t
 • Polskie Koleje Państwowe zamykają swoje przedstawicielstwo w Berlinie

  Polskie Koleje Państwowe zamykają swoje przedstawicielstwo w Berlinie

  PKP zamyka już nie tylko dworce w kraju, lecz także swoje biura za granicą. W końcu maja 2014 roku planuje likwidację przedstawicielstwa w Berlinie.
 • Kosztowna wpadka kolei francuskich. Kupiły zbyt szerokie pociągi

  Francuskie koleje państwowe zakupiły 2000 nowych pociągów, które okazały się za szerokie, by wjechać na ponad tysiąc francuskich stacji.
 • Włochy: Pendolino ma 25 lat

  Pendolino kończy 25 lat. Przy okazji obchodów ćwierćwiecza w Mediolanie włoskie koleje państwowe przypomniały, że pociąg, którego nazwa znaczy "wahadełko", już w chwili debiutu osiągał na zakrętach prędkość 250 kilometrów na godzinę.
 • PKP chcą sprzedać dworzec w Raciborzu za blisko 2,8 mln zł

  PKP chcą sprzedać dworzec w Raciborzu za blisko 2,8 mln zł

  Polskie Koleje Państwowe wystawiły na sprzedaż dworzec kolejowy w Raciborzu (Śląskie). To jeden z największych obiektów przeznaczonych na sprzedaż w ramach realizowanego przez kolej projektu "Dworzec na własność". Cena wywoławcza obiektu to blisko 2,8 mln zł.
 • Polska kolej przestanie istnieć po 2019 roku

  Polska kolej przestanie istnieć po 2019 roku

  Dwudziestoletnie zaniechania, przerost zatrudnienia i nieskuteczne zarządzanie ogromnym majątkiem - to najpoważniejsze problemy, z którymi jak najszybciej powinny zmierzyć się Grupa Polskie Koleje Państwowe. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego alarmują, że bez koniecznych zmian polska kolej przestanie istnieć po 2019 roku, kiedy - zgodnie z propozycjami Komisji Europejskiej - rynek zostanie uwolniony i zagraniczni przewoźnicy będą mogli wejść do Polski. Przede wszystkim potrzebna jest długofalowa strategia.
 • Kolejowe nieruchomości

  Kolejowe nieruchomości

  Nie wszyscy uświadamiają sobie jak wielkim zasobem nieruchomości dysponują Polskie Koleje Państwowe S.A. Spółka posiada bowiem majątek składający się ze 101,3 tysięcy działek gruntowych o ogólnej powierzchni 106 tysięcy ha oraz z ponad 40 tysięcy budynków o ogólnej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 milionów mkw.