kolejarze

Artykuły - Kolejarze (86)

 • Duda: Do protestów mogą dołączyć kolejarze, energetycy, pocztowcy

  Duda: Do protestów mogą dołączyć kolejarze, energetycy, pocztowcy

  Przewodniczący "S" Piotr Duda ostrzegł, że do górniczych protestów mogą dołączyć kolejarze, energetycy, pocztowcy i być może zbrojeniówka.
 • Kolejarze zablokują zakopiankę

  Kolejarze zablokują zakopiankę

  W związku z wyłączeniem z ruchu szlaku kolejowego Kraków - Zakopane, kolejarze z małopolskiej Solidarności mają zablokować w piątek o godz. 13.30 drogę krajową nr, 7 czyli popularną zakopiankę na wysokości Rabki - Zaborni. Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.
 • Bieńkowska będzie rozmawiać z kolejarzami

  Bieńkowska będzie rozmawiać z kolejarzami

  We wtorek wicepremier Elżbieta Bieńkowska spotka się z pracownikami Przewozów Regionalnych.
 • Szwecja: Kolejarze protestują i noszą spódnice zamiast spodenek

  Konduktorzy i maszyniści pociągów kursujących na jednej z podmiejskich linii w Sztokholmie zaczęli nosić spódnice na znak protestu przeciw regulaminowi, który zakazuje im noszenia latem w pracy krótkich spodenek.
 • Kolejarze: Do końca czerwca strajku nie będzie

  Kolejarze: Do końca czerwca strajku nie będzie

  - Kolejarze do końca czerwca nie przeprowadzą strajku - powiedział w piątek dziennikarzom szef kolejarskiej Solidarności Henryk Grymel. Związkowcy porozumieli się z przedstawicielami grupy PKP ws. sposobu naliczania ulg przejazdowych dla kolejarzy na ten rok.
 • Kolejarze wracają do rozmów o ulgach przejazdowych

  Kolejarze wracają do rozmów o ulgach przejazdowych

  W poniedziałek o godzinie 13.30 rozpocznie się kolejna tura rozmów kolejarzy i ich pracodawców. Tematem będzie wysokość ulg przejazdowych dla pracowników PKP i ich rodzin. Jesienią szef PKP Jakub Karnowski ogłosił, że chce zmniejszyć wysokość ulg z obowiązujących 99 procent do 80 procent. Zniżki mieli stracić emeryci kolejowi. Mogliby je jednak wykupić za 160 złotych rocznie.
 • Strajk ostrzegawczy na kolei

  Strajk ostrzegawczy na kolei

  Pociągi zatrzymane w piątek przez strajkujących kolejarzy zaczęły już wyruszać na trasy - poinformował po godz. 9 rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. Od godz. 7 do 9 kolejarze zatrzymali ok. 33 proc. pociągów.
 • Jutro strajk kolejarzy. To już pewne

  Jutro strajk kolejarzy. To już pewne

  W piątek między godziną 7 a 9 kolejarze przeprowadzą dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Czwartkowe rozmowy ostatniej szansy między związkowcami a władzami PKP nie przyniosły bowiem porozumienia.
 • Kolejarze grożą strajkiem. Sparaliżują ruch przed Bożym Narodzeniem?

  Kolejarze grożą strajkiem. Sparaliżują ruch przed Bożym Narodzeniem?

  17 grudnia może dojść do paraliżu na polskiej kolei - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder. Kolejarze chcą tego dnia protestować przeciwko odebraniu zniżek na przejazdy emerytowanym pracownikom PKP i Przewozów Regionalnych.
 • Groźba bezrobocia dla około tysiąca kolejarzy

  Groźba bezrobocia dla około tysiąca kolejarzy

  Około tysiąca kolejarzy z likwidowanego Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych będzie od stycznia 2013 r. zagrożonych bezrobociem. Program osłonowy może objąć 400 z nich, ale bez gwarancji nowego zatrudnienia - wynika z przedstawionych we wtorek danych.