Biznes - kolana

Artykuły - Kolana (14)

 • Wielki brat rzucił nas na kolana!

  Wielki brat rzucił nas na kolana!

  Czy rosyjskie lobby energetyczne uzależniło Polskę od dostaw rosyjskiego gazu? Niestety, wiele na to wskazuje. Gra toczyła się o ogromną stawkę.
 • Byki ponownie na kolanach

  Na warszawskim parkiecie znów zawiało zgrozą. Kolejny poślizg byków nie dał powodów do zadowolenia inwestorom, których portfel uległ dużemu uszczupleniu. Zamieszanie wywołały Węgry. Oliwy do ognia dolali Amerykanie, którzy opublikowali słabe dane makro. W rezultacie WIG20 spadł 2,1proc.
 • Czy nasze długi powalą nas na kolana?

  Czy nasze długi powalą nas na kolana?

  Kongres Przedsiębiorczości wyraża przekonanie, że przyspieszony wzrost długu publicznego stanowi zagrożenie dla średnioterminowych perspektyw rozwoju Polski.
 • Dolar na kolanach

  Środowa sesja przyniosła bardzo silną przecenę dolara na arenie międzynarodowej. Zielony stracił na wartości na całej linii, w stosunku do wszystkich kluczowych walut (euro, jena, funta i franka), a co za tym idzie także względem całego koszyka. Indeks dolarowy spadł wczoraj o 1,06% do 74,269, a kurs EUR/USD zwyżkował o 1,16% do 1,5135. W ciągu dnia w obu tych przypadkach amerykańska waluta była najsłabsza od sierpnia ubiegłego roku (odpowiednio: 74,227 i 1,5143).
 • Rosyjski gigant na kolanach!

  Rosyjski gigant na kolanach!

  Wielka rosyjska firma motoryzacyjna - AwtoWAZ - zatrudniająca ponad 100 tys.ludzi, wkrótce może ogłosić bankructwo. Dzisiaj kierownictwo przedsiębiorstwa, w którym 25 proc. udziałów ma francuski Renault, ogłosiło że nie może zrestrukturyzować zadłużenia.
 • Mieszkaniówka na kolanach

  Mieszkaniówka na kolanach

  Firmy budowlane oceniając koniunkturę na rynku budowlanym są najbardziej krytyczne od ponad pięciu lat. Nastąpiło wyraźne pogorszenie nastrojów wśród największych firm budowlanych w Polsce.
 • SsangYong pada na kolana

  Z wnioskiem o komisaryczny zarząd zwrócił się do sądu w Seulu producent aut Ssangyong.
 • Padną na kolana?

  Padną na kolana?

  Gospodarki Litwy, Łotwy i Estonii przez ostatnie lata kojarzyły się z szaleńczym dwucyfrowym wzrostem PKB. Teraz to już historia. Dziś kraje te muszą walczyć, by ich gospodarki nie padły na kolana.
 • Strategia górnicza pisana na kolanie

  Strategia górnicza pisana na kolanie

  Bardzo surowo rządową strategię dla górnictwa ocenili uczestnicy konferencji poświęconej przyszłości branży. Pisana na kolanie, wewnętrznie sprzeczna, bez pomysłów - to najłagodniejsze opinie. Światełkiem w tunelu mogą być dla górnictwa nowe technologie oraz rozwój firm z zaplecza.
 • Złoty na kolanach

  Środa była kolejnym dniem, w którym zagraniczni inwestorzy pozbywali się złotego. Dramatyczny przebieg miały zwłaszcza pierwsze godziny handlu, kiedy polska waluta (i inne waluty regionu) gwałtownie traciła na wartości.