Fakty - kolana

Artykuły - Kolana (18)

 • Nowość w biometrii - odciski kolan zamiast odcisków palców

  Odciski palców, skanowanie tęczówki oka, rozpoznawanie głosu - to wszystko już było. Najnowszym osiągnięciem biometrii jest identyfikacja człowieka na podstawie ... kształtu kolana.
 • Polskie sądy likwidowane na kolanie

  Polskie sądy likwidowane na kolanie

  Dyrektorzy sądów muszą w ciągu jednego dnia obliczyć, ile państwo zapłaci za zniesienie ponad stu sądów rejonowych i przekształcenie ich w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Sędziowie są oburzeni na resort - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Łukaszenka: Narzucają nam scenariusze kolorowych rewolucji

  Łukaszenka: Narzucają nam scenariusze kolorowych rewolucji

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oznajmił w niedzielę, podczas obchodów Dnia Niepodległości, że pewne państwa narzucają jego krajowi "scenariusze kolorowych rewolucji", a ich celem jest "rzucenie na kolana" Białorusi.
 • Polaczki na kolanach

  Ostateczne i kategoryczne złożenie przez Rosjan wszelkiej winy za katastrofę smoleńską nikogo chyba nie zaskakuje. To było wiadome od momentu, gdy tzw. strona polska nie odważyła się nie występować z jakimikolwiek roszczeniami do umiędzynarodowienia śledztwa i realnego wglądu w nie.
 • Krytycy o festiwalu w Gdyni: Na razie lekko rozczarowuje

  W konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Gdyni, który przekroczył półmetek, nie pokazano jak dotąd filmów "powalających na kolana"; festiwal "lekko rozczarowuje" - ocenili krytycy w czwartkowych rozmowach z PAP.
 • Nie będzie śledztwa ws. reklamy "na kolana psie"

  Toruńska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie kontrowersyjnej reklamy przedstawiającej mężczyznę celującego w głowę klęczącego policjanta. W opinii śledczych sprawa kwalifikuje się do oceny tylko w kategoriach etycznych.
 • Brytyjska gospodarka po kolana w śniegu

  Brytyjska gospodarka po kolana w śniegu

  Brytyjska gospodarka traci każdego dnia - w związku z obfitymi opadami śniegu na Wyspach - około 600 milionów funtów szterlingów. Chaos transportowy, problemy z dojazdem do pracy, zamknięte szkoły i firmy, uszkodzone drogi i mosty to skutek najsroższej od 30 lat zimy na Wyspach. O tym, jak Brytyjczycy próbują wyjść z drugiego, zimowego kryzysu gospodarczego - w dzisiejszym internetowym wydaniu "Guardiana".
 • Marszałek Senatu w szpitalu

  Marszałek Senatu w szpitalu

  Bogdan Borusewicz przebywa w szpitalu w Gdańsku, gdzie trafił z urazem kolana - poinformował wicedyrektor gabinetu marszałka Zdzisław Iwanicki.
 • Operacja kolana według nowatorskich metod

  Przeprowadzona w warszawskim Centrum Medycyny Sportowej operacja pozwoli pacjentce ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu kolanowego na powrót do aktywnego życia bez konieczności wszczepiania sztucznego stawu.
 • Prowadziła samochód kolanem, bo rozmawiała przez 2 telefony

  Mandat w wysokości 104 euro otrzymała 40-letnia mieszkanka miasta Lucca we Włoszech, która prowadząc samochód, rozmawiała jednocześnie przez dwa telefony komórkowe, a kierownicą kręciła za pomocą kolana.