koła

Artykuły - Koła (160)

 • Ford ma sposób na kradzieże kół

  Ford ma sposób na kradzieże kół

  Koła są bez wątpienia jednym z najczęściej kradzionych elementów samochodowych przez złodziei. Przestępcy od dawna posiadają niezawodne metody na ich szybkie odkręcenie, niezależnie od tego jakiego zabezpieczenia używamy. Na szczęście Ford może mieć na to rozwiązanie.
 • Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  24 stycznia w Szczawnicy Naczelnik GOPR oraz Naczelnicy grup regionalnych odbiorą osiem nowych Mercedesów GLK. Samochody to tylko część współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR, która trwa od 2011 roku. Wspólnie organizują też akcje edukacyjno-szkoleniowe, m.in. zaczynającą się właśnie (już trzecią) "Bezpieczną Zimę".
 • Donk: Karykatura samochodu, czy arcydzieło tuningu?

  Donk: Karykatura samochodu, czy arcydzieło tuningu?

  Małe jest piękne? Nie dla nich! Miłośnicy tej odmiany tuningu brzydzą się każdym rozmiarem poniżej XXL. Ich samochody, choć nieco pokraczne, zawsze rzucają się w oczy, a to za sprawą monstrualnie wielkich kół, w które są wyposażone.
 • Napęd 4x4 zimą. Czy naprawdę jest lepszy?

  Napęd 4x4 zimą. Czy naprawdę jest lepszy?

  W powszechnej opinii jazda samochodem z napędem na 4 koła wspomaga prowadzenie pojazdu, daje większe szanse uniknięcia poślizgu. Z kolei zwolennicy aut z napędem na tylną oś cenią w takich samochodach możliwość kontrolowanego poślizgu i dużą radość z prowadzenia.
 • Gwałtowne protesty przeciw obowiązkowym "zimówkom"

  Gwałtowne protesty przeciw obowiązkowym "zimówkom"

  Protesty organizacji konsumenckich i kierowców we Włoszech wywołała przedstawiona w parlamencie propozycja wprowadzenia nakazu używania opon zimowych w regionach, gdzie pada śnieg. Obecnie można wybrać między takimi oponami a łańcuchami śniegowymi na koła.
 • "Pokłosie": Prawda w oczy kole

  "Pokłosie": Prawda w oczy kole

  "Pokłosie" to pierwszy od ponad 10 lat obraz Władysława Pasikowskiego, twórcy głośnych "Psów". Mimo że spóźnionemu o kilka lat filmowi daleko do wybitności, pozostaje pierwszym polskim obrazem w tak otwarty sposób podejmującym rozliczeniowy dyskurs z polskim antysemityzmem.
 • Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Pojemność 2,8 l, 325-konny silnik turbo, napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów - takim autem za 200 tysięcy złotych jeździł na co dzień szef Inspekcji Transportu Drogowego Tomasz Połeć.
 • Stało się. Oto BMW z napędem na przednie koła!

  Stało się. Oto BMW z napędem na przednie koła!

  Ortodoksyjni fani BMW będą zmuszeni przełknąć gorzką pigułkę. Na salonie w Paryżu zadebiutuje auto o nazwie active tourer, czyli niewielkich rozmiarów minivan zbudowany w oparciu o serię 1.
 • Jaguary XF i XJ z napędem wszystkich kół

  Jaguary XF i XJ z napędem wszystkich kół

  Jaguar wprowadza na rynek modele XF i XJ w napędem AWD.
 • W teren z towarem? Co powiesz na Volkswagena?

  W teren z towarem? Co powiesz na Volkswagena?

  Część użytkowych modeli Volkswagena od wielu lat oferowana jest z napędem na cztery koła.

Filmy - Koła (2)

 • Zbliża się sezon wymiany opon. Zobacz w jakie ogumienie warto zainwestować

  Ocieplenie klimatu sprawia, że coraz mniej kierowców interesuje się wymianą opon. W ubiegłym roku zanotowano prawie pięćdziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży opon całorocznych. Z koli z roku na rok malej sprzedaż opon letnich. Dlatego na rynku obok zwykłego ogumienia letniego i zimowego, pojawią się jeszcze opony letnie z homologacją. - Opon letnich z homologacją zimową nie da się porównać do opon całorocznych, ponieważ są to dwie zupełnie inne opony. Opona letnia z homologacją zimową jest o wiele bardziej trwalsza i świetnie odprowadza wodę, jednocześnie jest też bardzo cicha. Opona całoroczna lepiej odprowadza śnieg i błoto pośniegowe, jednak jej trwałość jest dużo mniejsza - powiedział Szymon Lamentowicz z serwisu opon „LAMGUM”. (TVN Turbo/x-news)
 • Latające koło uderza w samochód z dziećmi!

  Ktoś chyba nie dokręcił porządnie kół. Na szczęście nikomu nic się nie stało.