koksownia

Artykuły - Koksownia (9)

 • Śląskie: Inspektorzy ochrony środowiska skontrolowali koksownię Dębieńsko

  Śląskie: Inspektorzy ochrony środowiska skontrolowali koksownię Dębieńsko

  Inspektorzy ochrony środowiska, którzy wobec skarg mieszkańców i skokowych wzrostów emisji benzenu skontrolowali koksownię Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach, nie stwierdzili naruszeń i nieprawidłowości, które miałyby bezpośredni wpływ na pogorszenie stanu środowiska.
 • Do 2030 r. grupa JSW przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje w koksowniach

  Do 2030 r. grupa JSW przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje w koksowniach

  Do 2030 r. grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje odtworzeniowe i rozwojowe w swoich koksowniach - zakłada strategia grupy JSW, nad którą kończą się prace.
 • Tobiszowski: JSW powinna odkupić koksownię Victoria, gdy będzie ją na to stać

  Tobiszowski: JSW powinna odkupić koksownię Victoria, gdy będzie ją na to stać

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) powinna docelowo odkupić Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria, które sprzedała, realizując program naprawczy - ocenił w piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zastrzegł, że powinno to nastąpić wtedy, gdy spółkę będzie na to stać.
 • Chiński eksport groźny dla polskich koksowni

  Chiński eksport groźny dla polskich koksowni

  Europejscy producenci koksu mogliby spać spokojnie - nic nie wróży przełomu technologicznego, który wyparłby ich produkt z rynku. Import koksu z Chin powoduje jednak, że nie mogą wykorzystać wzrostowego trendu zużycia stali, a często nawet tracą rynek.
 • JSW jest zainteresowana zakupem koksowni NWR

  - JSW mogłaby być zainteresowana zakupem koksowni od NWR, ale pod pewnymi, rygorystycznym warunkami. Polska spółka złożyła swoje zastrzeżenia i czeka obecnie na wyjaśnienia strony czeskiej - poinformował na konferencji prezes JSW, Jarosław Zagórowski.
 • Koksownia Sverma będzie kontynuować produkcję

  Raport bieżący nr 45/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki NEW WORLD RESOURCES N.V. z siedzibą w Amsterdamie ("Spółka") w załączeniu przekazuje komunikat opublikowany na rynku londyńskim w języku angielskim dotyczący kontynuacji produkcji przez koksownię Sverma. Pełna treść komunikatu w języku angielskim stanowi załącznik nr 1 do niniejszego raportu. Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 w zw. z ust. 6 ustawy z dnia 29
 • Wypadek w koksowni Svoboda

  Raport bieżący nr 21/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieøĎ�ce i okresowe Zarząd spółki NEW WORLD RESOURCES N.V. z siedzibą w Amsterdamie ("Spółka") w załączeniu przekazuje komunikat opublikowany na rynku londyńskim w języku angielskim dotyczący wypadku, który wydarzył się w dniu dzisiejszym w koksowni Svoboda. Pełna treść komunikatu w języku angielskim stanowi załącznik do niniejszego raportu. Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 w zw. z ust.
 • Umowa z Koksownią Przyjaźń

  Zarząd Energomontażu-Południe S.A., informuje, iż Spółka podpisała w dn. 14-12-2004r. umowę z Koksownią Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, która dotyczy Modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków w Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej. Wartość umowy wynosi 24 965 042 zł i znacznie przewyższa 10% kapitałów własnych emitenta. Termin końcowy realizacji przewidziany jest na 31-12-2005r. Umowa przewiduje również kary umowne; w przypadku niedotrzymania terminów realizacji poszczególnych et
 • Znacząca umowa z Koksownia "Przyjaźń" Sp. z o.o.

  Zarząd Energomontażu Południe S.A., informuje, iż Spółka otrzymała w dniu 22-01-2004r. wiadomość o podpisaniu umowy z Koksownią "Przyjaźń"Sp. Z o.o. o warości 4 490 024,20 tys. zł, co stanowi ponad 10% kapitałów własnych emitenta. Umowa dotyczy modernizacji ciągu "B" absorpcji ciśnieniowej ob. Nr 255 w Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej. Termin realizacji: 15-01-2004 - 20-07-2004 .Umowa zakłada iż wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 0,1% wartości wynagrodzenia za każdy dzień zwłoki w