koks

Artykuły - Koks (37)

 • JSW stawia na węgiel koksowy

  JSW stawia na węgiel koksowy

  JSW coraz mocniej stawia na węgiel koksowy. Chce zwiększać dostawy do europejskich producentów stali.
 • Do 2030 r. grupa JSW przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje w koksowniach

  Do 2030 r. grupa JSW przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje w koksowniach

  Do 2030 r. grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przeznaczy ok. 1,5 mld zł na inwestycje odtworzeniowe i rozwojowe w swoich koksowniach - zakłada strategia grupy JSW, nad którą kończą się prace.
 • Edward Szlęk nowym prezesem JSW

  Edward Szlęk nowym prezesem JSW

  Edward Szlęk zastąpi Jarosława Zagórowskiego na stanowisku prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - zdecydowała w poniedziałek rada nadzorcza. Szlęk, który dotychczas był prezesem spółki JSW Koks, obejmie nowe obowiązki za tydzień - podała rzeczniczka firmy.
 • Rząd ratuje Śląsk za 185 milionów złotych

  Rząd ratuje Śląsk za 185 milionów złotych

  Agencja Rozwoju Przemysłu i JSW Koks wybudują w miejscowości Radlin na Śląsku nowoczesną elektrociepłownię - poinformowało PAP ministerstwo skarbu państwa. Wartość inwestycji to 185 mln zł.
 • W 2013 r. wzrosła polska produkcja i eksport koksu

  Polskie koksownie wytworzyły w 2013 r. 9,2 mln ton koksu - około pół mln ton więcej niż rok wcześniej. Wzrósł też eksport, osiągając poziom ok. 5,8 mln ton. Eksperci spółki Polski Koks szacują, że tegoroczna produkcja koksu w Polsce sięgnie 9,6-9,7 mln ton.
 • Woda kokosowa: Zdrowy smak tropików

  Woda kokosowa: Zdrowy smak tropików

  Na punkcie tego napoju oszalało pół Hollywood. Ale czy faktycznie woda kokosowa jest tak dobroczynna?
 • Sterydy - nielegalna chemia wprost ze sklepu

  Sterydy - nielegalna chemia wprost ze sklepu

  Temat sterydów jest niezwykle kontrowersyjny, budzi silne emocje, a wokół tych substancji krąży wiele mitów. Jak działają sterydy? Czy można nabyć je legalnie? Jakie mają skutki uboczne? Tego dowiecie się z kolejnego tekstu eksperta INTERIA.PL - Jacka Bilczyńskiego.
 • Jak sprzedawać węgiel dla gospodarstw domowych?

  Jak sprzedawać węgiel dla gospodarstw domowych?

  Pomimo że od wejścia w życie przepisów wprowadzających akcyzę na węgiel i koks minęło już kilka miesięcy, to nadal nie kończą się wątpliwości dotyczące sposobu dokonywania sprzedaży tych wyrobów.
 • JSW, na rynku koksu widać ożywienie

  Po udanym pierwszym kwartale pod względem wydobycia i kontynuacji pozytywnych trendów w kwietniu, JSW podtrzymuje, że produkcja węgla w całym 2012 roku może przekroczyć wcześniejszy plan i wynieść ok. 13,6 mln ton. Na rynku koksu widać pewne ożywienie, ceny są stabilne, spółka zmniejsza zapasy - poinformowali we wtorek przedstawiciele JSW.
 • Akcyza na węgiel i koks to bubel prawny

  Akcyza na węgiel i koks to bubel prawny

  Górnicza Solidarność domaga się jasnej interpretacji prawa dotyczącego obowiązującej od początku roku akcyzy na węgiel i koks. Związkowcy nazywają nowe regulacje "bublem prawnym", argumentują, że zmiany naraziły na kłopoty tysiące Polaków.