kokaina

Artykuły - Kokaina (71)

Filmy - Kokaina (4)

 • Przemytnik miał tupet. Przewiózł pół kilo kokainy... pod tupecikiem

  Hiszpańska policja zatrzymała przemytnika narkotyków, który miał na tyle tupetu by kokainę przewieźć... pod tupecikiem. Kolumbijczyk leciał z Bogoty. Mężczyzna wylądował na hiszpańskim lotnisku Barcelona-El Prat. Na miejscu przemytnik szybko przyciągnął uwagę. Zachowywał się nerwowo, ale uwagę funkcjonariuszy zwróciła jego nietypowa fryzura. Po kontroli okazało się, że tupecik skrywa pół kilo kokainy o rynkowej wartości 30 tysięcy euro. Narkotyk został skonfiskowany a Kolumbijczyk trafił do aresztu. (STORYFUL/x-news)
 • Tony kokainy przechwycone w USA

  Straż przybrzeżna w San Diego zarekwirowała ostatnio aż dwadzieścia pięć ton kokainy. Szacunkowa wartość tak dużej ilości narkotyków to ok. 765 milionów dolarów. Towar znajdował się na w sumie dwudziestu czterech statkach, które przebywały w strefie tranzytowej portu między lipcem a listopadem bieżącego roku.
 • Miasto grozy! Rozboje i gwałty są tu codziennością

  Santa Cruz to największa metropolia Boliwii. Prężnie rozwijające się miasto ma jednak drugie, mroczne oblicze. W jego okolicach znajdują się liczne laboratoria do produkcji kokainy. Ponieważ handel narkotykami to proceder, który nieodmiennie generuje przemoc, w ostatnich latach w Santa Cruz lawinowo rosła liczba przestępstw. Sytuacja jest tak poważna, że policji muszą pomagać zwykli obywatele. Straż obywatelska to ochotnicza formacja, której zadaniem jest patrolowanie ulic i wspieranie policyjnych akcji. Działania odważnych obywateli powoli zaczynają przynosić efekty. Statystyki dotyczące rozbojów, kradzieży i gwałtów nie są już aż tak przerażające. Wciąż jednak pozostaje wiele do zrobienia.
 • Ludzkość we władzy narkotyków

  Szacuje się, że na całym świecie narkotyków używa 240 mln ludzi. Liczba osób uzależnionych, w zależności od źródła danych, waha się od 16 do 39 milionów. Najpopularniejszym narkotykiem na Ziemi pozostaje wciąż marihuana.