kodeks pracy

Artykuły - Kodeks pracy (543)

Filmy - Kodeks pracy (13)

 • Nowy Kodeks Pracy 2018. Co się zmieni?

  Co przewiduje nowy Kodeks Pracy? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Paweł Blajer. Dziennikarz powiedział tez, jaki wpływ te zmiany będą miały na kobiety, które pracują i chcą przejść na urlop macierzyński. Jaki będzie tryb informowania o zwolnieniu z pracy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Szumlewicz: Rząd szykuje nam bardzo poważne, antypracownicze zmiany

  Premier polskiego rządu jeździ po świecie i wmawia wszystkim, że jesteśmy dumnym narodem, bez skazy. Ta dziwna kampania niestety ukrywa zjawiska, być może nawet bardziej niebezpieczne, które mają miejsce w kraju, o których właściwie się nie mówi. Mam tu na myśli prace nad nowym kodeksem pracy, które idą bardzo szybko. Muszę tu państwa zaniepokoić, bo jest się czego bać. Rząd szykuje nam bardzo poważne, antypracownicze zmiany, które mogą uderzyć w miliony Polek i Polaków - komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Niebezpieczne zmiany dotyczące urlopów

  Do marca 2018 r. ma powstać nowa wersja Kodeksu pracy. Pracownikowi na umowie o pracę będzie od razu przysługiwał 26-dniowy urlop. Ma jednak zniknąć możliwość dorabiania na urlopie u innego pracodawcy albo dla naszej firmy, ale na podstawie innej umowy.
 • Antyrządowe protesty w Paryżu

  Trwają protesty przeciwko reformie kodeksu pracy we Francji. Na paryskim Placu Republiki, gdzie dotarło czoło pochodu, doszło do zamieszek.