Fakty - kod

Artykuły - Kod (18)

 • Do krakowskiego Urzędu Miasta wpłynął wniosek KOD o rozwiązanie ONR

  Do krakowskiego Urzędu Miasta wpłynął wniosek KOD o rozwiązanie ONR

  Małopolski Komitet Obrony Demokracji złożył w Urzędzie Miasta Krakowa wniosek, w którym chce, by prezydent miasta Jacek Majchrowski wystąpił do sądu o rozwiązanie stowarzyszeń: Obóz Narodowo-Radykalny i Obóz Narodowo - Radykalny Brygada Małopolska.
 • KOD manifestował poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego

  KOD manifestował poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego

  Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zwolennicy i działacze Komitetu Obrony Demokracji manifestowali swoje poparcie dla tej instytucji. Zgromadzeni z satysfakcją przyjęli orzeczenie Trybunału o niekonstytucyjności kilkunastu przepisów nowej ustawy o TK.
 • CBOS: Mniej zwolenników KOD, poparcie dla władz prawie bez zmian

  CBOS: Mniej zwolenników KOD, poparcie dla władz prawie bez zmian

  Komitet Obrony Demokracji popiera w tej chwili 40 proc. ankietowanych. Z kolei poparcie dla władz deklaruje obecnie 43 proc. badanych. W porównaniu ze styczniem, odsetek zwolenników KOD spadł o 6 pkt. proc, a w tym samym czasie poparcie dla PiS wzrosło o 1 pkt. proc. - wynika z czerwcowego badania CBOS.
 • Wałęsa chce włączyć się w działania KOD, by "chronić polski dorobek"

  Wałęsa chce włączyć się w działania KOD, by "chronić polski dorobek"

  Lech Wałęsa zapowiedział w poniedziałek w Gdańsku, że włączy się w działania KOD-u, a także innych partii i organizacji, "których celem będzie ochrona polskiego dorobku". Były prezydent wziął w poniedziałek wieczorem udział w spotkaniu, na które zaprosili go lokalni działacze KOD-u.
 • ​Poznań: Manifestacja KOD w 60. rocznicę Czerwca '56

  ​Poznań: Manifestacja KOD w 60. rocznicę Czerwca '56

  od hasłem "Droga do wolności" ulicami Poznania przeszedł w niedzielę marsz zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji. Jego uczestnicy oddali hołd uczestnikom Czerwca'56.
 • Ewa Kopacz apeluje o udział w marszu KOD

  Ewa Kopacz apeluje o udział w marszu KOD

  Ewa Kopacz zaapelowała o udział w sobotnim marszu KOD. - Rządzą dziś Polską ludzie, którzy niestety ostatnich lat nie uznają za sukces (...). Jestem pewna, że tym ludziom powiemy "nie" 4 czerwca - mówi była premier w spocie opublikowanym na Facebooku.
 • ​Szef KOD spotka się w środę w Brukseli z Timmermansem

  ​Szef KOD spotka się w środę w Brukseli z Timmermansem

  Szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski spotka się w środę w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem - poinformował we wtorek PAP międzynarodowy koordynator KOD Martin Mycielski.Kijowski, wraz z delegacją Komitetu, jest w Brukseli od poniedziałku.
 • Czy PO przyłączy się do koalicji KOD-u?

  Czy PO przyłączy się do koalicji KOD-u?

  We wtorek przed godz. 11 rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego Platformy, który ma podsumować sobotni marsz KOD oraz partii opozycyjnych. Liderzy PO mają też omówić propozycję, aby ich partia przyłączyła się do koalicji "Wolność, Równość, Demokracja".
 • Zamieszanie wokół frekwencji na marszu KOD i opozycji. Policja wyjaśnia

  Zamieszanie wokół frekwencji na marszu KOD i opozycji. Policja wyjaśnia

  Zamieszanie wokół liczby uczestników sobotniego marszu, zorganizowanego przez KOD i część opozycji. Stołeczny ratusz poinformował, że w manifestacji wzięło udział 240 tys. osób. Tymczasem policja podała wczoraj, że w zgromadzeniu uczestniczyło 45 tys. ludzi. - Nie szacowaliśmy osób w trakcie przemarszu, bo była bardzo duża rotacja. Część osób odłączała się wcześniej, a część dołączała się w trakcie przemarszu - wyjaśnia Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. Zaznaczył też, że dla policji priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa.
 • Politycy oceniają marsz KOD i opozycji

  Politycy oceniają marsz KOD i opozycji

  Politycy podzieleni w ocenie marszu, zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji i części opozycji, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy. Wiceminister kultury Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości mówił w TVP Info, że na manifestacji widać było zaostrzającą się walkę w obozie antyrządowym, zwłaszcza między PO a Nowoczesną.

Filmy - Kod (12)