kod Leonarda da Vinci

Artykuły - Kod Leonarda da Vinci (43)

 • Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Dan Brown, twórca bestsellerowej książki "Kod Leonarda Da Vinci", zajmie się napisaniem scenariusza na podstawie swojej najnowszej powieści zatytułowanej "Zaginiony symbol".
 • "Kod Leonarda" nie jest plagiatem

  "Kod Leonarda" nie jest plagiatem

  Sąd Apelacyjny w Londynie podtrzymał decyzję Sądu Najwyższego orzekając, że Dan Brown, autor książki "Kod Leonarda Da Vinci", nie skopiował w swym bestsellerze fragmentów innego dzieła.
 • Powstanie sequel "Kodu Da Vinci"!

  Powstanie sequel "Kodu Da Vinci"!

  Rozpoczęły się prace nad sequelem ekranizacji książki Dana Browna "Kod Leonarda Da Vinci". Scenariusz kontynuacji filmu w reżyserii Rona Howarda ponownie przygotować ma Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Człowiek ringu").
 • Autor "Kodu Da Vinci" może spać spokojnie

  Autor "Kodu Da Vinci" może spać spokojnie

  Dan Brown, autor bestsellerowej powieści "Kod Leonarda Da Vinci", na podstawie której powstał film "Kod Da Vinci", może na razie spać spokojnie. Właśnie oddalono kolejne zarzuty w jego sprawie o plagiat.
 • Autor "Kodu Da Vinci" opowie o szatanie

  Autor "Kodu Da Vinci" opowie o szatanie

  Amerykański autor kontrowersyjnego bestsellera "Kod Leonarda da Vinci" Dan Brown, którago filmowa adaptacja "Kod Da Vinci" wywołała wiele emocji na całym świecie chciałby napisać książkę razem ze zbuntowanym, emerytowanym katolickim arcybiskupem Lusaki Emanuelem Milingo, który uciekł niedawno z Włoch i założył w USA ruch żonatych księży - informuje w piątek "Il Giornale".
 • Pakistan bojkotuje "Kod Da Vinci"

  Pakistan bojkotuje "Kod Da Vinci"

  Do grupy państw, które bojkotują kontrowersyjny obraz "Kod Da Vinci" w reżyserii Rona Howarda dołącza Pakistan. Ekranizacja powieści Dana Browna wzbudza wiele emocji na całym świecie, Pakistan zdecydował się odrzucić film, ze względu na protesty mniejszości chrześcijańskich w tym kraju.
 • "Kod Da Vinci": Dymisja proboszcza

  "Kod Da Vinci": Dymisja proboszcza

  Pastor szkockiego Kościoła episkopalnego Michael Fass odchodzi z funkcji proboszcza słynnej kaplicy Rosslyn - napisał w poniedziałek dziennik "The Scotsman". Powód: duchowny ma dość niezdrowej sensacji, towarzyszącej książce "Kod Leonarda da Vinci" i filmowi "Kod da Vinci", które przekształciły jego miejsce posługi duszpasterskiej w Disneyland.
 • Po "Kodzie Da Vinci" czas na "Anioły i Demony"

  Po "Kodzie Da Vinci" czas na "Anioły i Demony"

  Producenci z Hollywood są tak podekscytowani świetnymi wynikami finansowymi "Kodu Da Vinci", że już myślą o przeniesieniu na ekran kolejnej powieści Dana Browna, "Anioły i Demony".
 • Co Mel Gibson myśli o "Kodzie Da Vinci"?

  Co Mel Gibson myśli o "Kodzie Da Vinci"?

  Mel Gibson, twórca kontrowersyjnej "Pasji", skrytykował ekranizację powieści Dana Browna "Kod Leonarda Da Vinci". Zdaniem amerykańskiego aktora "Kod Da Vinci" obraża jego uczucia religijne, jednak Gibson najbardziej obawia się tego, że ludzie wezmą wydarzenia przedstawione tak w książce, jak i w filmie, za prawdziwe.
 • "Kod Leonarda Da Vinci" na stosie

  "Kod Leonarda Da Vinci" na stosie

  W samo południe, na głównym placu miasteczka Ceccano w środkowych Włoszech w sobotę, 20 maja, spalono książkę "Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna. Ten happening, zorganizowany na znak protestu przeciwko wejściu do kin ekranizacji powieści, odbył się z inicjatywy lokalnych polityków z prawicowego Sojuszu Narodowego oraz partii Demokracji Chrześcijańskiej.

Filmy - Kod Leonarda da Vinci (1)

 • Jezus był żonaty? Starożytny manuskrypt zawiera prawdziwą sensację!

  Czyżby fabuła "Kodu Leonarda da Vinci" miała więcej wspólnego z rzeczywistością, niż nam się wydaje? Dwaj tropiciele biblijnych zagadek- dokumentalista Simcha Jacobovici i religioznawca Barrie Wilson - odkryli, że pewien starożytny manuskrypt przechowywany w Bibliotece Brytyjskiej zawiera skomplikowany szyfr, za pomocą którego nieznany autor przedstawił dzieje Jezusa, Marii Magdaleny i dzieci zrodzonych z ich związku! Manuskrypt został spisany około 1,5 tysiąca lat temu w dialekcie wschodnioaramejskim, a jego autentyczność nie ulega wątpliwości. Postać Marii Magdaleny od dawna fascynuje historyków, biblistów i pisarzy. Ewangelie niewiele nam o niej mówią. Miała ona przyłączyć się do Jezusa i jego uczniów po tym, jak Mesjasz uwolnił ją od siedmiu złych duchów. Według ewangelistów Marka i Jana, Jezus w szczególny sposób wyróżnił Magdalenę, ukazując się jej jako pierwszej po swoim zmartwychwstaniu. Z czasem Kościół zredukował jednak jej rolę, a ją samą zaczęto utożsamiać z nawróconą jawnogrzesznicą. Czy dalsze badania potwierdzą poprawność sensacyjnej interpretacji wspomnianego manuskryptu? Simcha Jacobovici zapewnia, że jest gotów bronić swojego odkrycia. - To całkowicie zmienia nasz sposób postrzegania chrześcijaństwa! Dla pierwszych wyznawców Jezusa Chrystusa on sam i jego oblubienica byli równorzędnymi bóstwami - twierdzi badacz.