Motoryzacja - kobiety w ciąży

Artykuły - Kobiety w ciąży (5)

 • "Tragedia kobiety w ciąży". Polemika

  "Tragedia kobiety w ciąży". Polemika

  Często czytam artykuły na Interii. Z wielkim zaniepokojeniem przeczytałem artykuł "Tragedia kobiety w ciąży" z 6.07. (*)
 • Tragedia kobiety w ciąży

  Podkrakowskie Wawrzeńczyce, niedziela, 4. lipca, późne popołudnie. Zmierzający w kierunku Nowego Brzeska peugeot 407 zjeżdża nagle na przeciwległy pas ruchu i zderza się czołowo ze skodą felicią (*).
 • Bezpieczniej, bo we dwoje

  Bezpieczniej, bo we dwoje

  Kobiety w ciąży powinny zachować szczególną ostrożność podczas jazdy autem.
 • Ciężarna kobieta w crash-teście!

  Ciężarna kobieta w crash-teście!

  Szwedzkie centrum badań Volvo nad bezpieczeństwem drogowym stworzyło pierwszy na świecie manekin imitujący kobietę w zaawansowanej ciąży. Posłuży on naukowcom w rozwoju standardów bezpieczeństwa w samochodach również na dziedziny, które wcześniej nie były analizowane - w tym przypadku chodzi o nie narodzone dziecko.
 • Wirtualny manekin kobiety w ciąży

  Już jest gotowy. Pierwszy na świecie oficjalny komputerowy model kobiety w ciąży. Teraz ogarnęliśmy cały cykl życia człowieka mówi Camilla Palmertz inżynier biomechanik z Centrum Bezpieczeństwa Drogowego Volvo Cars. Manekin ten był potrzebny do analizy oddziaływania pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej na przyszłą matkę i jej nienarodzone dziecko w symulowanych wypadkach drogowych. Ten model komputerowy pozwala szczegółowo przestudiować ruchy pasów bezpieczeństwa i ich oddziaływanie na macicę, łożysko i płód oraz ruchy płodu względem ciała matki.