Fakty - kobiety w ciąży

Artykuły - Kobiety w ciąży (16)

 • Hiszpania: Gang wykorzystywał kobiety w ciąży

  Policja hiszpańska poinformowała w niedzielę o rozbiciu gangu przemytników kokainy, którzy do tego przestępczego procederu wykorzystywali kobiety w ciąży. Ze względu na swój stan nie są one bowiem prześwietlane na lotniskach przez aparaty kontrolne wykorzystujące promienie rentgenowskie.
 • Czechy: W przyszłym tygodniu szczepienia przeciw A/H1N1

  Szczepienia przeciw grypie A/H1N1, zwanej też świńską grypą, rozpoczną się w przyszłym tygodniu w Czechach - poinformował tamtejszy resort zdrowia.
 • Opieka okołoporodowa w Wielkiej Brytanii

  Opieka okołoporodowa w Wielkiej Brytanii

  W Wielkiej Brytanii, wszystkie kobiety w ciąży objęte są opieką przedporodową, podczas całego okresu ciąży. W ramach takiej opieki, uczestniczą w specjalnych spotkaniach. Spotkania te są w większości standardową procedurą, dowiedzmy się więc jak one wyglądają.
 • Panika na Wyspach. Epidemia grypy po wakacjach?

  Panika na Wyspach. Epidemia grypy po wakacjach?

  Kobiety w ciąży, osoby przechodzące chemioterapię oraz pozostali z osłabionym systemem immunologicznym powinni z nadejściem jesieni unikać zatłoczonych miejsc, w których najłatwiej będzie się zarazić wirusem grypy A/H1N1 - ostrzega "Guardian" w swoim internetowym wydaniu.
 • Test na HIV dla każdej przyszłej mamy

  Ginekolog będzie proponował test na HIV każdej kobiecie w ciąży. Nad takim rozwiązaniem pracuje resort zdrowia - pisze "Metro".
 • Dr Banach o skutkach picia alkoholu w ciąży

  Dr Banach o skutkach picia alkoholu w ciąży

  Kobieta, która wypije nawet tylko jeden kieliszek wina, może zaszkodzić swojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku - mówi dr Marek Banach z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jeden z polskich badaczy skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży.
 • Prawa kobiet w ciąży

  Prawa kobiet w ciąży

  Przepisy prawa chronią pracownicę już od początku ciąży, dlatego też im wcześniej poinformujesz pracodawcę o błogosławionym stanie tym wcześniej będziesz mogła dochodzić swoich praw.
 • Rzuć palenie w czasie ciąży

  Rzuć palenie w czasie ciąży

  Jednym z wielu problemów, które obecnie są priorytetem dla służb medycznych, a także organizacji promujących zdrowie jest walka z nałogiem tytoniowym, szczególnie u kobiet w ciąży. Nie od dziś wiadomo, że palenie jest przyczyną wielu groźnych chorób, w tym nowotworowych. Odpowiada za stale powiększającą się liczbę zachorowań na alergie i astmę oskrzelową.
 • Ciężarna kobieta lubi jeść kamienie

  Niektóre kobiety w ciąży jedzą czekoladki, inne ogórki kiszone, a w Kenii pewna kobieta w stanie błogosławionym wstaje w środku nocy by jeść... kamienie.
 • Ciężarne potrzebne do baletu

  Ciężarne potrzebne do baletu

  Kobiety w ciąży nie są - wbrew powszechnej opinii - ociężałe i niezdarne, ale fascynujące i piękne - uważa dyrektorka artystyczna brytyjskiego baletu, która właśnie poszukuje ciężarnych pań do spektaklu.