kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (716)

 • Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

  Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

  Wybierając strój kąpielowy należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar oraz fason, ale także na kolorystykę kostiumu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji, sprawdź nasze porady i wskazówki.
 • Pomysł na prezent - 5 praktycznych propozycji, które trafią w gust każdego!

  Pomysł na prezent - 5 praktycznych propozycji, które trafią w gust każdego!

  Czy istnieją prezenty uniwersalne, które podobają się KAŻDEMU? Oczywiście, że nie - właśnie dlatego mamy 5 różnych propozycji, spośród których na pewno wybierzesz podarunek idealny!
 • Siła różnorodności. To się opłaca

  Siła różnorodności. To się opłaca

  Od kilku lat rośnie zatrudnienie kobiet w sektorach gospodarki przez dekady uznawanych za typowo męskie. Najszybciej ten trend pojawił się w budownictwie, zwłaszcza w działach wymagających dokładności i skrupulatności, jak np. projektowanie. Coraz częściej na większą różnorodność zespołów pracowniczych stawiają także firmy produkcyjne. Sprzyja temu coraz większa automatyzacja pracy, która nie tylko zwiększa produktywność, ale i sprawia, że zadania do wykonania nie są tak uciążliwe i wymagające jak przed laty. Przy najcięższych czynnościach pracowników wspiera nowoczesna technologia.
 • Ekonomistki, prawniczki i humanistki szturmują branżę IT

  Ekonomistki, prawniczki i humanistki szturmują branżę IT

  Pracę oferują im nawet służby specjalne
 • Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Premier Viktor Orban zapowiedział w tym tygodniu siedem posunięć poszerzających i wprowadzających nowe świadczenia dla rodzin w celu zachęcenia Węgrów do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. Premier zapowiedział dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego tych kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci.
 • PAIH: Miraculum wchodzi na rynek chiński

  PAIH: Miraculum wchodzi na rynek chiński

  Firma kosmetyczna Miraculum wchodzi do Chin - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Dodała, że to efekt obecności polskiej firmy na China International Import Expo, czyli największej wystawie towarów importowanych w Chinach.
 • Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus okazał się bardzo ważny dla najbiedniejszych, obniżył stopę skrajnego ubóstwa. Wiele rodzin wydostało się z pętli zadłużenia, czyli z wysoko oprocentowanych pożyczek branych poza bankami. Negatywny efekt? 100 tys. kobiet zrezygnowało z pracy. Poważne kłopoty mają rolnicy.
 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska znalazła się na 9. miejscu spośród 33 krajów OECD w najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC "Women in Work Index 2018", analizującym otwartość i przyjazność rynku pracy dla kobiet.
 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach związanych z kulturą, rozrywką i rekreacją.

Zdjęcia - Kobieta (3)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić
 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić
 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Kobieta (243)

 • Kobieta cudem uniknęła potrącenia

  Zobaczcie, do jak groźnej sytuacji doszło ostatnio na jednej z rosyjskich dróg. Po zderzeniu dwóch aut, kobieta stojąca w wydawałoby się bezpiecznej odległości, ledwo uniknęła rozpędzonego samochodu. Na szczęście, tym razem skończyło się tylko na drobnych odrapaniach.
 • Nauczycielka samotnie pokonała maraton, po tym jak przełożono prestiżowe zawody w Bostonie. Na linii mety czekali na nią rodzina i przyjaciele

  Legendarny maraton w Bostonie został przełożony na 14 września z powodu koronawirusa. Pierwotnie zawody miały odbyć się 20 kwietnia. Miała w nich wziąć udział Lacey Way, nauczycielka z Auburn. Aby kobieta mogła poczuć atmosferę rywalizacji, rodzina i przyjaciele stworzyli specjalnie dla niej linię męty, na której tłumnie się stawili i dopingowali ją, gdy kończyła maraton.
 • Akcja ratunkowa na ruchliwej drodze. Pomocy potrzebowała gromadka psów

  Do niecodziennej sytuacji doszło na amerykańskiej drodze. Przy dużym ruchu jedno z aut zatrzymało się na jezdni, a ze środka wyszła kobieta. Dopiero po chwili osoba jadąca z tyłu dostrzegła, że po ulicy błąkają się psy, a kobieta stara się im pomóc. Trwało to chwilę, ale w końcu udało się zagonić wesołą, choć pewnie mocno przestraszoną gromadkę do samochodu, a później odwieźć w bezpieczne miejsce.
 • Kobieta zaprezentowała wspaniałe umiejętności na ściance wspinaczkowej

  Niezwykłymi umiejętnościami w zakresie wspinaczki może pochwalić się ta kobieta. Choć mogłoby się wydawać, że pokonanie krótkiego odcinka ścianki wspinaczkowej będzie wymagało większej ilości czasu, ruchów i namysłu, ona zrobiła to paroma sprawnymi susami. I to jakimi!