kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (1318)

 • Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus okazał się bardzo ważny dla najbiedniejszych, obniżył stopę skrajnego ubóstwa. Wiele rodzin wydostało się z pętli zadłużenia, czyli z wysoko oprocentowanych pożyczek branych poza bankami. Negatywny efekt? 100 tys. kobiet zrezygnowało z pracy. Poważne kłopoty mają rolnicy.
 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska znalazła się na 9. miejscu spośród 33 krajów OECD w najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC "Women in Work Index 2018", analizującym otwartość i przyjazność rynku pracy dla kobiet.
 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach związanych z kulturą, rozrywką i rekreacją.
 • Kobiety w muzyce stanowią rażącą mniejszość. "Muszą się podciągnąć"

  Kobiety w muzyce stanowią rażącą mniejszość. "Muszą się podciągnąć"

  ​Najnowsze badania ośrodka The Annenberg Inclusion Initiative uwidoczniły rażące dysproporcje w udziale kobiet i mężczyzn w światowym przemyśle muzycznym. Według analiz panie stanowią w nim zaledwie 22,4 procent. Ten wyraźny brak równowagi dało się zauważyć również podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy.
 • Każda kobieta chciałaby chodzić w futrach z norek z Polski

  Każda kobieta chciałaby chodzić w futrach z norek z Polski

  Skóry zwierząt futerkowych mogą stać się polskim hitem eksportowym. Już teraz trudno na świecie znaleźć zakątek, w którym kobiety nie chciałyby chodzić w futrach z norek z Polski. Rocznie nasz kraj eksportuje skóry o wartości 1,7 mld zł i zajmuje szóste miejsce na świecie.
 • Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Żyjemy dłużej, ale na starość zdrowie nam nie dopisuje tak, jak mieszkańcom Europy Zachodniej. Nie pijemy tyle alkoholu, na ile mógłby wskazywać stereotyp Polaka. Ale też nie jesteśmy fanami sportów. GUS i Eurostat opublikowały dane – z podziałem na płeć, z których można nakreślić portret Polaka na tle innych krajów europejskich.
 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.
 • Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Od 2010 r. ponad 1 mln Polaków przeszło na emeryturę. W samym roku 2017 jest spodziewane odejście kolejnych 500 tys. Dla polskiej gospodarki to duży problem. Na rynku pracy są jednak grupy społeczne, których potencjał nie jest należycie wykorzystywany, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jedną z tych grup są kobiety. Jak zwiększyć ich przedsiębiorczość i aktywność zawodową?
 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Kobieta (147)

 • Wjechała samochodem prosto do kanału

  Brawurowa akcja ratunkowa w Mesie w Stanach Zjednoczonych. Kobieta, która wjechała autem do kanału, została wyciągnięta z samochodu przez strażaka. Jak podają lokalne media, odniosła tylko niezagrażające życiu obrażenia. Nie są znane dokładne przyczyny wypadku. (STORYFUL/x-news)
 • Seksowna kobieta i jej taniec... Co poszło nie tak?

  Tancerka chciała nagrać krótki film ze swoim tańcem na rurze. Podczas pokazu coś jednak poszło nie tak...
 • Wielki pająk rozgościł się na jej dłoni. Straszne?

  Lisa wydaje się niewzruszona, gdy wielki pająk spaceruje po jej dłoni jak gdyby nigdy nic. Lisa Van Kula Donovan jest etnomologiem i dosataje wiele zapytań w kwestii oswajania takich bestii. Na filmiku postanowiła zademonstrować swoją więź z Kittym, bo takie wdzięczne imię nosi ten osobnik. (STORYFUL/x-news)
 • Zaklinowała się między pociągiem a peronem

  Kobieta zaklinowała się pod pociągiem w Bostonie. Gdy wysiadała na stacji, jej noga wpadła pomiędzy wagon, a krawędź peronu. Świadkowie zdarzenia chcieli pomóc uwięzionej i wspólnymi siłami zdecydowali się… przepchnąć pociąg. Świadkowie odchylili wagon, a kobiecie udało się wydostać. Według lokalnych mediów, kobieta odniosła bolesne obrażenia. Zrozpaczona prosiła jednak świadków, aby nie wzywali ambulansu. Obecna na miejscu reporterka The Boston Globe, Maria Cramer, relacjonowała, że ranna stwierdziła, że nie stać jej na zapłacenie kosztów medycznych, które wynoszą 3 tys. dolarów za przyjazd karetki. (STORYFUL/x-news)