kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (1318)

 • Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Premier Viktor Orban zapowiedział w tym tygodniu siedem posunięć poszerzających i wprowadzających nowe świadczenia dla rodzin w celu zachęcenia Węgrów do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. Premier zapowiedział dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego tych kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci.
 • PAIH: Miraculum wchodzi na rynek chiński

  PAIH: Miraculum wchodzi na rynek chiński

  Firma kosmetyczna Miraculum wchodzi do Chin - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Dodała, że to efekt obecności polskiej firmy na China International Import Expo, czyli największej wystawie towarów importowanych w Chinach.
 • Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500 plus okazał się bardzo ważny dla najbiedniejszych, obniżył stopę skrajnego ubóstwa. Wiele rodzin wydostało się z pętli zadłużenia, czyli z wysoko oprocentowanych pożyczek branych poza bankami. Negatywny efekt? 100 tys. kobiet zrezygnowało z pracy. Poważne kłopoty mają rolnicy.
 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska znalazła się na 9. miejscu spośród 33 krajów OECD w najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC "Women in Work Index 2018", analizującym otwartość i przyjazność rynku pracy dla kobiet.
 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach związanych z kulturą, rozrywką i rekreacją.
 • Kobiety w muzyce stanowią rażącą mniejszość. "Muszą się podciągnąć"

  Kobiety w muzyce stanowią rażącą mniejszość. "Muszą się podciągnąć"

  ​Najnowsze badania ośrodka The Annenberg Inclusion Initiative uwidoczniły rażące dysproporcje w udziale kobiet i mężczyzn w światowym przemyśle muzycznym. Według analiz panie stanowią w nim zaledwie 22,4 procent. Ten wyraźny brak równowagi dało się zauważyć również podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy.
 • Każda kobieta chciałaby chodzić w futrach z norek z Polski

  Każda kobieta chciałaby chodzić w futrach z norek z Polski

  Skóry zwierząt futerkowych mogą stać się polskim hitem eksportowym. Już teraz trudno na świecie znaleźć zakątek, w którym kobiety nie chciałyby chodzić w futrach z norek z Polski. Rocznie nasz kraj eksportuje skóry o wartości 1,7 mld zł i zajmuje szóste miejsce na świecie.
 • Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Żyjemy dłużej, ale na starość zdrowie nam nie dopisuje tak, jak mieszkańcom Europy Zachodniej. Nie pijemy tyle alkoholu, na ile mógłby wskazywać stereotyp Polaka. Ale też nie jesteśmy fanami sportów. GUS i Eurostat opublikowały dane – z podziałem na płeć, z których można nakreślić portret Polaka na tle innych krajów europejskich.
 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.

Zdjęcia - Kobieta (0)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić
 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić
 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Kobieta (198)

 • Surfing w czasie powodzi? Ta kobieta miała dużo fantazji

  Mieszkanka miasta Spokane w stanie Waszyngton w ekwilibrystyczny sposób próbowała przemieszczać po zalanych ulicach. Kobieta starała się pływać na desce surfingowej. Długotrwałe, ulewne deszcze spowodowały powodzie w wielu regionach Stanów Zjednoczonych. (STORYFUL/x-news)
 • Kobieta przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie spadła z piątego piętra

  Niebezpieczne zdarzenie na parkingu w Santa Monica. Kobieta kierująca samochodem przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie wypadła z budynku z wysokości piątego piętra. Samochód zawisł na skraju parkingu. Kobietę udało się wydostać z pojazdu za sprawą interwencji znajdującego się nieopodal mężczyzny. (STORYFUL/x-news)
 • Chciała uchwycić piękny widok. Przeszkodziły jej wścibskie maskonury

  Nowa Funlandia to bardzo malownicza wyspa. Autorka nagrania Megan postanowiła zostawić swoją kamerę na szczycie klifu, by uchwycić ten niesamowity widok. Nie spodziewała się, że przeszkodzą jej w tym… ciekawskie maskonury. Zobaczcie jak wścibskie ptaki zareagowały na niecodzienny przedmiot na swoim terytorium. (STORYFUL/x-news)
 • Córka dawnej gwiazdy piłki wyrosła na piękną kobietę. Kto to?

  Pavel Nedved to prawdopodobnie najwybitniejszy czeski piłkarz w historii. Pomocnik największe sukcesy odnosił w czasach gry w Juventusie Turyn, w którym występował w latach 2001-2009. Jego córka urodziła i wychowała się we Włoszech. Ivana Nedved jest dzisiaj dorosłą kobietą, która zachwyca swoim pięknem. (Agencja TVN/x-news)