Fakty - KNF

Synonimy:
Komisja Nadzoru Finansowego,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KNF (4)

Filmy - KNF (4)

 • "Stawianie zarzutów i wszelkie rygory były bezzasadne". Sąd uznał zażalenie W. Kwaśniaka ws. jego aresztowania

  Szczecin. Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł, że obecnie nie ma podstaw do stawiania zarzutów i ograniczania wolności byłemu szefowi KNF Andrzejowi Jakubiakowi i jego zastępcy Wojciechowi Kwaśniakowi. Sąd odpowiedział w ten sposób na zażalenia złożone przez byłych szefów KNF dotyczących formy zatrzymania i zastosowanych środków zapobiegawczych. - Sąd uznał że na tym etapie postępowania nie można stawiać mojemu klientowi zarzutów i wszystkie rygory jakie wobec niego zostały zastosowane były bezzasadne – poinformował Jerzy Naumann, adwokat Wojciecha Kwaśniaka. - Nie mam się czego wstydzić, a wstydzić się będą ci którzy doprowadzili do tego skandalu, jakim było zatrzymanie mnie i innych wysokich funkcjonariuszy KNF, którzy pracowali przez lata na rzecz państwa, na rzecz stabilności finansowej państwa i oszczędności obywateli – powiedział po rozprawie Wojciech Kwaśniak. (TVN24/x-news)
 • Były szef KNF wychodzi na wolność. Sąd nie przedłużył aresztu

  Katowice. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski ma opuścić areszt. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy Katowice-Wschód. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury, która domagała się przedłużenia tymczasowego aresztowania Chrzanowskiego o kolejny miesiąc. - W ocenie sądu zgromadzony materiał dowodowy nie ma takiego charakteru, by zachowania pana profesora Marka Chrzanowskiego na wolności w jakikolwiek sposób wpłynęły na prawidłowy tok postępowania – powiedział obrońca Radosław Baszuk. (TVN24/x-news)
 • "W świetle artykułu jest to naganne" - B. Mazurek komentuje ujawnione nagranie z udziałem szefa KNF

  – W świetle artykułu, bo opieramy się tylko na artykule prasowym, jest to naganne – w ten sposób Beata Mazurek skomentowała zachowanie szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Jak wynika z treści rozmowy Marka Chrzanowskiego z właścicielem jednego z banków, opublikowanej przez "Gazetę Wyborczą", szef Komisji oferował rozmówcy pomoc w wydobyciu się z finansowych tarapatów w zamian za zatrudnienie wskazanego prawnika, który miałby za swoją pracę otrzymać honorarium wynoszące kilkadziesiąt milionów złotych. (TVN24/x-news)
 • R. Petru o aferze z udziałem szefa KNF: Już drugi dzień z rzędu światowe media piszą o nas źle

  – To jest drugi dzień z kolei, kiedy w prasie międzynarodowej pojawiają się jak najgorsze artykuły na temat naszego państwa – powiedział Ryszard Petru, komentując rewelacje "Gazety Wyborczej" na temat propozycji korupcyjnej złożonej przez szefa KNF właścicielowi jednego z banków. (TVN24/x-news)