Kluska

Artykuły - Kluska (44)

 • Roman Kluska: Mam marzenie

  Roman Kluska: Mam marzenie

  Marzę o tym, żeby w Polsce był znów wolny rynek. Dziś go nie mamy. Jego przywrócenie to jedyna szansa na kolejny skok gospodarczy naszego kraju. Biznes jest u nas tak uciemiężony przez coraz bardziej rozrastającą się biurokrację, a polska gospodarka tak przeregulowana, że to je paraliżuje, dławi, że przestają się z tego powodu rozwijać - mówi Roman Kluska, założyciel Optimusa, a dziś rolnik, właściciel i szef firmy Prawdziwe Jedzenie, produkującej naturalne sery z owczego mleka i wydawca książek religijnych.
 • Roman Kluska: Ja już mam nowe życie, w nowym świecie

  Roman Kluska: Ja już mam nowe życie, w nowym świecie

  - Warunki do prowadzenia działalności gospodarczej są z roku na rok coraz trudniejsze - mówi Roman Kluska, przedsiębiorca, twórca i były prezes spółki Optimus SA, dziś wytwórca sera owczego. - Niskie płace to ostatnia deska ratunku dla przedsiębiorców, bo koszty działalności gospodarczej wciąż rosną - wyjaśnia gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. I dodaje: - Nie ma innej recepty na sukces, niż radykalne uwolnienie gospodarki i pozwolenie ludziom na zarabianie.
 • Zmiany w składzie Rady Nadzorczej

  Zarząd spółki Binary Helix S.A. z siedzibą w Krakowie ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w związku: - ze złożeniem rezygnacji przez Pana Marcina Kluska z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej, o czym Emitent informował raportem bieżącym 25/2013 r. z dnia 20 września 2013 r., - ze złożeniem rezygnacji przez Pana Jacka Kłeczek z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej, o czym Emitent informował raportem bieżącym 26/2013 r. z dnia 1 października 2013 r., - ze złoże
 • Antyrakowe sery Romana Kluski

  Antyrakowe sery Romana Kluski

  Roman Kluska, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, twórca komputerowego imperium Optimusa, teraz zabrał się za hodowlę owiec i wyrób sera. Sprzyja mu szczęście, bo najnowsze odkrycia naukowców z Wrocławia wskazują, że owczy ser może zapobiegać nowotworom - pisze "Gazeta Krakowska".
 • Ochłap zamiast "Pakietu Kluski"

  Ochłap zamiast "Pakietu Kluski"

  Urzędnicy pocięli pakiet Kluski. Pakiet Kluski to już tylko kadłubek. Nie będzie ograniczeń tzw. równoległych kontroli firm, a działalność zawiesi marne 136 tys. osób na karcie podatkowej. Wczoraj Rada Ministrów przyjęła pierwszą część rządowego pakietu Kluski, czyli projekt zmian w ustawie o działalności gospodarczej.
 • Fiskus znów pobił Kluskę

  Fiskus znów pobił Kluskę

  Urzędnicy tak pocięli pakiet ułatwień dla firm, że nie będzie ograniczenia kontroli. Roman Kluska nie kryje zaskoczenia."Puls" dotarł do najnowszej wersji tzw. pakietu Kluski. Niestety, urzędnicza hydra zmasakrowała najkorzystniejsze dla firm przepisy.
 • Pakiet Kluski nie dotarł na rząd

  Kolejny raz rząd odłożył sprawę ułatwień dla firm. Miejmy nadzieję, że nie ad acta. Najgłośniejsza dotychczas gospodarcza inicjatywa rządu, czyli słynny pakiet Kluski, ciągle jest w powijakach.
 • Kluska namaścił pakiety dla firm

  Kluska namaścił pakiety dla firm

  Rząd i opozycja obiecały prace nad wspólnym pakietem mającym pomóc przedsiębiorcom. Roman Kluska dał swoje "błogosławieństwo".
 • Roman Kluska: Ja tylko wskazuję problemy

  Roman Kluska: Ja tylko wskazuję problemy

  Stwierdziłem, że odpowiadam za wskazanie i omówienie problemów. Natomiast nie odpowiadam za wprowadzanie niezbędnych zmian w życie - mówi Roman Kluska, były szef Optimusa.
 • Konterowersje znikną z pakietu Kluski

  Konterowersje znikną z pakietu Kluski

  Z pakietu Kluski zniknąć mają m.in. zapisy o uznaniu spółek cywilnych za przedsiębiorców. To zwycięstwo zdrowego rozsądku i "Pulsu Biznesu"!