kłopoty finansowe

Artykuły - Kłopoty finansowe (88)

 • 7 tys. upadłości konsumenckich to fikcja

  7 tys. upadłości konsumenckich to fikcja

  Liczba 7 tys. ogłoszonych upadłości w ciągu roku wcale nie oznacza, że tylu konsumentów wybrnęło z kłopotów finansowych. Będzie jeszcze gorzej.
 • Niekorzystne zmiany dla osób mających kłopoty finansowe: Upadłość konsumencka zostanie wydłużona z 3 do 12 lat

  Niekorzystne zmiany dla osób mających kłopoty finansowe: Upadłość konsumencka zostanie wydłużona z 3 do 12 lat

  Upadłość konsumencka może zostać wydłużona nawet do 12 lat. Obecnie może trwać nie dłużej niż 3 lata. Od marca 2020 r. drastycznie zmieni się prawo dotyczące upadłości konsumenckiej.
 • Upadłość konsumencką ogłasza ponad 6 tys. Polaków rocznie

  Upadłość konsumencką ogłasza ponad 6 tys. Polaków rocznie

  Już 18 osób dziennie składa w Polsce wniosek o upadłość konsumencką. Rocznie na taki krok decyduje się kilka tysięcy osób. Zdaniem ekspertów, ich liczba powinna być jednak przynajmniej kilkukrotnie większa. Pomóc może w tym zmiana przepisów umożliwiająca ogłoszenie upadłości także osobom, które popadły w tarapaty finansowe ze swojej winy. Upadłość konsumencka wbrew powszechnej opinii nie jest postępowaniem, w którym syndyk puszcza dłużnika w skarpetkach. To zaspokojenie wierzycieli i druga szansa dla konsumenta - podkreślają eksperci.
 • Parabankierzy

  Parabankierzy

  Mające kłopoty finansowe przedsiębiorstwa, którym banki odmówiły gotówki, mogą liczyć na pomoc w tym względzie znanych giełdowych inwestorów - informuje "Puls Biznesu".
 • Aerosvit wykluczony z międzynarodowego systemu sprzedaży biletów

  Aerosvit wykluczony z międzynarodowego systemu sprzedaży biletów

  Ukraińskie linie Aerosvit - mające kłopoty finansowe - zostały wykluczone z jednego z dużych międzynarodowych systemów sprzedaży biletów. Firma wstrzymała swoje loty do Warszawy co najmniej do 31 marca. Później połączenia przejmie zapewne inna ukraińska linia.
 • Ukraina: Aerosvit ma kłopoty finansowe

  Ukraina: Aerosvit ma kłopoty finansowe

  Ukraińskie linie lotnicze Aerosvit, które anulowały we wtorek aż 17 rejsów z kijowskiego lotniska w Boryspolu zaprzeczają informacjom o swym bankructwie i twierdzą, że za odmowę obsługiwania ich maszyn w międzynarodowych portach lotniczych odpowiadają media.
 • Najczarniejszy scenariusz powraca. Ogromne kłopoty banku

  Najczarniejszy scenariusz powraca. Ogromne kłopoty banku

  Francusko-belgijski bank Dexia znów ma kłopoty finansowe. Belgijska gazeta "Le Soir" informuje, że konieczne jest jego ponowne dokapitalizowanie. Pomoc ma wynieść od pięciu do siedmiu miliardów euro. Rządy Francji i Belgii do 7 listopada muszą porozumieć się w sprawie dofinansowania Dexii. W przeciwnym razie bank upadnie.
 • Fatalna sytuacja TVP. Grozi nam ograniczenie emisji

  Fatalna sytuacja TVP. Grozi nam ograniczenie emisji

  Kłopoty finansowe nie opuszczają Telewizji Polskiej. Zarząd spółki, mimo wprowadzonych już cięć, wciąż narzeka na brak pieniędzy. Sposobem na przetrwanie mają być kolejne zwolnienia, niższe wynagrodzenia i ograniczenie produkcji. - Nasza sytuacja jest bardzo trudna i wydatek kolejnego już nie miliona, ale tysiąca złotych, jest problemem - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes TVP Juliusz Braun.
 • Kłopoty finansowe przyczyną wniosku o upadłość Transsystemu

  Zarząd firmy Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) produkującej m.in. konstrukcje stalowe dla branży samochodowej zgłosił do rzeszowskiego sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Tylko część z tysiąca pracowników utrzyma zatrudnienie.
 • Spłacając kredyt, nie zapominaj o oszczędzaniu

  Zaciągając kredyt powinniśmy również zacząć oszczędzać. Expander zwraca uwagę, że oszczędności są bezcenne w sytuacji, gdy kredytobiorcę spotkają nieprzewidziane kłopoty finansowe. Od przeterminowanego długu banki naliczają odsetki według stopy wynoszącej obecnie aż 25 proc. w skali roku. Dodatkowo niespłacane zadłużenie szybko rośnie ze względu na wysokie koszty windykacji.