klocki Lego

Artykuły - Klocki Lego (17)

 • Test Lego Hidden Side

  Test Lego Hidden Side

  Lego Hidden Side to zupełnie nowy poziom zabawy ulubionymi klockami. Wykorzystują one możliwości rzeczywistości rozszerzonej (AR), więc zbudowane figurki i pojazdy dosłownie ożywają dzięki aplikacji mobilnej. Przetestowaliśmy jeden z dostępnych na rynku zestawów.
 • Zaginione klocki LEGO. Szczęśliwy finał sprawy

  Zaginione klocki LEGO. Szczęśliwy finał sprawy

  ​Szczęśliwe zakończenie sprawy zaginionych klocków. Kilka dni temu sieć obiegła informacja o zaginionych klockach LEGO należących do chłopca z zespołem Aspergera. Siatka z budowlami chłopca, została pozostawiona przez nieuwagę na klatce schodowej w jednym z krakowskich bloków. Gdy rodzice zorientowali się, że jej zapomnieli było już za późno - zaginęła.
 • 60 lat klocków LEGO i nieskończonej kreatywności

  60 lat klocków LEGO i nieskończonej kreatywności

  W 2018 roku Grupa LEGO świętuje 60. rocznicę powstania kultowego klocka LEGO. Ole Kirk Kristiansen, twórca klocków LEGO, wyprodukował pierwsze klocki w 1949 roku. Nazywały się Automatic Binding Bricks tj. klocki samołączące.
 • Rekordowe przychody Lego - najwyższe od 85 lat

  Rekordowe przychody Lego - najwyższe od 85 lat

  Firma Lego zanotowała najwyższe w swej 85-letniej historii przychody za pełen rok obrachunkowy - podała agencja AP Financial News. Przyczyniło się do tego duże zainteresowanie legendarnymi klockami w większości regionów świata. Według przedstawicieli duńskiego producenta w 2016 roku sprzedano łącznie ok. 75 mld klocków Lego w ponad 140 krajach. Firma zatrudnia ponad 19 tys. pracowników na całym świecie.
 • Jan Vormann: Klockami Lego naprawił ponad 40 miast

  Jan Vormann: Klockami Lego naprawił ponad 40 miast

  Jeżdżąc po całym świecie zawsze ma przy sobie duńskie klocki. Ten niemiecki artysta używa ich do... naprawia świata. Jego zajęcie może nie jest do końca poważne, ale to dzięki niemu na wielu twarzach pojawia się uśmiech.
 • Lego pod choinkę? Nie dla każdego

  Lego pod choinkę? Nie dla każdego

  Niektóre dzieci mogą nie dostać wymarzonego zestawu Lego pod choinkę, bo duński producent klocków nie nadąża z produkcją - pisze Reuter's.
 • Pół miliona klocków LEGO, jeden Batmobil

  Pół miliona klocków LEGO, jeden Batmobil

  Nie możesz znieść rozsypanych po twoich domu klocków? A może jesteś ich dorosłym fanem? W obu przypadkach będziesz zachwycony tym, co zbudował z nich Nathan Sawaya.
 • ​Klocki, które rosną wraz z dziećmi!

  ​Klocki, które rosną wraz z dziećmi!

  Lego wprowadza nową serię klocków LEGO JUNIORS dla dzieci od 4 do 7 lat.

Filmy - Klocki Lego (5)

 • Ul z klocków Lego. Zamieszkało w nim 30 tys. pszczół

  Pewien pszczelarz z Irlandii postanowił wykorzystać okres kwarantanny i zbudował ul z klocków Lego. W wyglądającej jak zamek budowli swój dom znalazło 30 tys. pszczół. Jak mówi konstruktor ula, przy jego powstawaniu nie wykorzystano kleju. Dodaje jednak, że prawdopodobnie owady same dokończą budowę i uszczelnią ją kitem pszczelim.
 • Zobacz, czym grozi rozmowa przez telefon!

  Szymon po godzinach pracy lubi konstruować ciekawe wynalazki. Tym razem za pomocą klocków Lego i swojego smartfona pokazał, w jaki sposób kierowca traci koncentrację, gdy postanawia odebrać telefon podczas jazdy samochodem. Jego przekaz doskonale przemówi zarówno do młodych odbiorców, jak i dorosłych. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Instrument z klocków lego robi furorę!

  Nicola z Włoch jest niezwykłym artystą. Jego pasją jest tworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych gitar. Na ostatnim Home Festival w Treviso zaprezentował swoje ręcznie wykonane instrumenty. Szczególną uwagę tłumu przykuła gitara wykonana z klocków lego. Trudno w to uwierzyć, ale ten instrument naprawdę gra. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Samochód z klocków napędzany... powietrzem!

  Jest zbudowany z ponad 500 000 klocków i posiada 256 tłoków, które potrafią rozpędzić klockową maszynę do 30 km/h.