klimatyzacja

Artykuły - Klimatyzacja (45)

Filmy - Klimatyzacja (8)

 • Klimatyzacje i oczyszczacze powietrza. Chronią czy szkodzą w walce z koronawirusem?

  Koronawirus SARS -CoV-2 wywołuje chorobę nazwaną przez lekarzy COVID-19. Schorzenie atakuje przede wszystkim układ oddechowy i prowadzi do zapalenia płuc. W sobotę 28 marca w swoim programie „36,6” Ewa Drzyzga przedstawiła najświeższe i sprawdzone informacje o tym groźnym patogenie. Czy klimatyzacje szkodzą w walce z koronawirusem, a oczyszczacze powietrza pomagają? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć dr Rafał Mostowy, biolog chorób zakaźnych. - Tak naprawdę nie wiemy na ile te filtry są w stanie odfiltrować wirusa. Bardziej opierałbym się na metodach rekomendowanych przez WHO - powiedział specjalista. (36,6/x-news)
 • Pierwsze spotkanie czworonoga z klimatyzacją. Działo się...

  Psiak nigdy jeszcze nie miał okazji spotkać klimatyzacji. Jak zareagował na odpalone nawiewy w samochodzie? Zobaczcie sami.
 • Rekordowe obciążenie sieci energetycznej, włączona klimatyzacja staje się zagrożeniem

  W stolicy w czerwcu, padł historyczny rekord zapotrzebowania na moc elektryczną latem. W ciągu kilku dekad średnia temperatura w Warszawie wzrosła o 2 st. C i zbliża się do klimatu Bałkanów. Tymczasem wciąż brakuje przepisów, które ograniczałyby problem zapotrzebowania na energię miejskich wysp ciepła. Temperatury znacznie przekraczające 30 st. C i pełne słońce sprawiły, że warszawski operator sieci dystrybucyjnej – Innogy Stoen Operator – odnotował najwyższe w historii zapotrzebowanie odbiorców na moc latem – 1300,7 MW. To 4 proc. więcej, niż poprzedni rekord z lipca 2018 roku.
 • Jak dobrze ustawić klimatyzację?

  Upalne lato daje się we znaki zarówno ludziom, jak i zwierzętom. W związku z tym dobrze zastanowić się, jak obniżyć temperaturę powietrza. Wśród najskuteczniejszych rozwiązań warto wymienić wentylatory i klimatyzatory. Jakie są domowe sposoby na ochłodzenie mieszkania? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział laryngolog dr n. med. Michał Michalik. (Dzień Dobry TVN/x-news)