Muzyka - klimat

Artykuły - Klimat (48)

 • Illusion: Wrócił klimat tamtych lat

  Illusion: Wrócił klimat tamtych lat

  W sobotę (1 października) w katowickim Spodku odbędzie się pierwszy z trzech koncertów zreformowanej grupy Illusion. - Wrócił klimat tamtych lat - przekonują muzycy jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych lat 90.
 • Kalwi i Remi: "Modelki po prostu zwariowały"

  Kalwi i Remi: "Modelki po prostu zwariowały"

  Najnowszy klip duetu Kalwi i Remi zatytułowany "Girls" trafił właśnie do internetu. "Klimat był taki, że wszystko wymknęło się spod kontroli" - w ten sposób dwaj DJ-e wspominają sesję zdjęciową teledysku.
 • Scena Muzzo: Klimat zaskoczenia

  Scena Muzzo: Klimat zaskoczenia

  Pochodzący z Gorlic zespół Back OFF został laureatem czwartego finału konkursu Scena Muzzo.
 • "Szczera muzyka zawsze się obroni"

  "Szczera muzyka zawsze się obroni"

  Na początku lutego płytą "Inna" przypomniała o sobie Ania Szarmach. Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka w rozmowie z Justyną Tawicką opowiada o tym materiale, inspiracjach, które miały wpływ na specyficzny klimat wydawnictwa, a także opisuje historię związaną z nagraniem pilotującym album.
 • Alicja Bachleda-Curuś zaśpiewa?

  Alicja Bachleda-Curuś zaśpiewa?

  Czy aktorka i ostatnio bohaterka plotkarskich mediów nagra nowy album?
 • "Nie wiem, jak zrobić to lepiej"

  "Nie wiem, jak zrobić to lepiej"

  Album "Evangelion" pomorskiej grupy Behemoth był bez wątpienia największym wydarzeniem na polskiej scenie metalowej w 2009 roku, a także jedną z najważniejszych premier ostatnich kilkunastu miesięcy w świecie metalu w ogóle.
 • "To nasz teren!"

  "To nasz teren!"

  Choć na amerykańskim rynku finansowym kryzys zżera wszystko i wszystkich niczym ludożercy z Borneo zagubionego turystę, za sprawą "Death Rituals" - albumu wydanego pod koniec 2008 roku - notowania amerykańskiego Six Feet Under niespodziewanie znów zaczęły iść w górę.
 • "Stary klimat w nowoczesnej oprawie"

  "Stary klimat w nowoczesnej oprawie"

  Powroty, powroty, powroty. Ile razy w ciągu ostatnich kilku lat przecieraliśmy oczy ze zdziwienia na wieść o reaktywacji kolejnego zespołu z zamierzchłej przeszłości? Do rosnącego grona wskrzeszanych formacji, po ponad 15 latach niebytu, dołączył również Pestilence, grupa, której rewolucyjne podejście do death metalu z przełomu lat 80. i 90. błyskawicznie wyniosło Holendrów na piedestał, by równie szybko strącić ich z niego, gdy, jak wielu twierdziło, forma przerosła treść.
 • "Tu i teraz"

  "Tu i teraz"

  "Immerse In Infinity" - o czwartej płycie grupy Lost Soul głośno co najmniej od chwili jej premiery na początku października 2009 roku. Jeszcze przed oficjalnym wydaniem album sprzedawał się jak świeże bułeczki na trasie "Nowa Ewangelia" pomorskiego Behemoth, na której polscy fani mogli się również zaopatrzyć w materiały Witching Hour Productions, nowego wydawcy wrocławskiej formacji.
 • Moby: Zepsute radio i dużo ciepła

  Moby: Zepsute radio i dużo ciepła

  Moby objaśnia płytę "Wait For Me" - przeczytaj jego komentarze na temat poszczególnych utworów!