klęski żywiołowe

Artykuły - Klęski żywiołowe (20)

Filmy - Klęski żywiołowe (3)

  • Nowa Zelandia: Ogłoszono stan wyjątkowy z powodu powodzi

    Władze Nowej Zelandii ogłosiły stan wyjątkowy w prowincji Canterbury w niedzielę. Region został nawiedzony przez ulewne deszcze, które zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domostw.
  • Zagrażają im nieobliczalne żywioły

    Największa od pół wieku powódź zalała zabytkową Wenecję. Podziwiane przez turystów budowle niszczy zasolona woda. Rekordowo wysoka zawartość soli w wodzie może spowodować, że stare budynki ulegną bardzo szybko zniszczeniu. Poziom Morza Śródziemnego będzie się niestety wciąż podnosił w najbliższych dekadach. To nie jedyne miasto, któremu grozi niebezpieczeństwo. Znanym nam od wieków miejscom zagrażają nieobliczalne zjawiska. Podnoszący się poziom oceanów, nadmierna eksploracja podziemnych źródeł i zagęszczona zabudowa, huragany, trzęsienia ziemi i czynne wulkany...
  • Narażają życie, by dotrzeć do szkoły

    Z powodu ogromnych powodzi, które nawiedzają od kilku lat rejon jeziora Baringo w Kenii, dzieci zmuszone są przeprawiać się w drodze do szkoły przez niebezpieczne rozlewiska, zamieszkane przez krokodyle i agresywne hipopotamy. Rodzice codziennie drżą o ich życie... (AFP)