Kler

Artykuły - Kler (55)

 • Kręcone siekierą: Jak wyglądały prace nad filmem "Kler"?

  Kręcone siekierą: Jak wyglądały prace nad filmem "Kler"?

  "Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego" to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego - historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski?
 • "Kler" nominowany do nagrody Parlamentu Europejskiego

  "Kler" nominowany do nagrody Parlamentu Europejskiego

  Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego o nadużyciach w Kościele katolickim znalazł się w gronie 10 produkcji nominowanych do tegorocznej Nagrody Filmowej Lux, przyznawanej od 2007 r. przez Parlament Europejski. Twórca zwycięskiego filmu odbierze nagrodę w listopadzie w Strasburgu.
 • Wojciech Smarzowski otrzymał Nagrodę im. Krzysztofa Krauzego za "Kler"

  Wojciech Smarzowski otrzymał Nagrodę im. Krzysztofa Krauzego za "Kler"

  Wojciech Smarzowski został w piątek, 6 kwietnia, ogłoszony laureatem 4. Nagrody im. Krzysztofa Krauzego, przyznawanej przez Gildię Reżyserów Polskich. Kapituła doceniła go za film "Kler", który - jak podkreśliła - "daje wielką wiarę w siłę kina".
 • Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orzeł. Triumfowała „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała siedem statuetek – w tym za film, reżyserię, scenariusz i aktorkę pierwszoplanową. Zadowoleni powinni być także twórcy „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Film wyróżniono czterema statuetkami, w tym za pierwszoplanową i drugoplanową rolę męską.
 • Jacek Braciak: Mówię, co chcę

  Jacek Braciak: Mówię, co chcę

  Chociaż Jacek Braciak gra nieprzerwanie od 30 lat, "Córka trenera" jest pierwszym filmem w jego karierze, w którym zagrał główną rolę. Aktor opowiedział o przygotowaniach do ostatniego projektu Łukasza Grzegorzka, swoim udziale w międzynarodowej produkcji sprzed kilku lat (która wciąż nie miała swojej premiery) oraz podkładaniu głosu pod postać kosmicznego szopa Rocketa w polskiej wersji językowej "Strażników galaktyki" i "Avengers". Nie zabrakło także pytań o "Kler" i jego współpracę z Wojciechem Smarzowskim.
 • "Złote Taśmy" dla "Zimnej wojny" i "Kleru"

  "Złote Taśmy" dla "Zimnej wojny" i "Kleru"

  W warszawskim kinie Kultura wręczono w poniedziałek "Złote Taśmy". To nagrody przyznawane przez Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wśród wyróżnionych obrazów znalazły się "Zimna wojna", "Kler" oraz "Roma".
 • "Kler" za 10 złotych od 6 lutego

  "Kler" za 10 złotych od 6 lutego

  "Kler", głośny film Wojciecha Smarzowskiego, miał pierwotnie pojawić się w serwisie steamingowym Showmax. Platforma, która była także koproducentem obrazu, znika jednak z polskiego rynku wraz z końcem stycznia 2019 roku. Licencję do filmu odkupiła od Showmax Grupa TVN Discovery Polska.
 • "Kler", "Zimna wojna" i "Roma" laureatami "Złotych Taśm"

  "Kler", "Zimna wojna" i "Roma" laureatami "Złotych Taśm"

  Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało 11 stycznia 2019 roku nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2018 roku. Nagrodzone „Złotymi Taśmami” filmy to: ex aequo „Kler” Wojciecha Smarzowskiego i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego oraz „Roma” Alfonso Cuaróna.
 • "Kler" na DVD i Blu-Ray

  "Kler" na DVD i Blu-Ray

  6 lutego do sprzedaży na płytach DVD i Blu-Ray trafi "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, czyli film, który w polskich kinach bił rekordy popularności.
 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto nasza subiektywna lista najlepszych kreacji aktorskich 2018 roku.

Zdjęcia - Kler (25)

 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu
 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu
 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu
 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu
 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu
 • film.interia.pl
  "Kler": Gwiazdy na premierze filmu

Filmy - Kler (7)