klaun

Artykuły - Klaun (9)

 • Przed wyborami w Anglii. UKIP to klauni czy faszyści?

  Przed wyborami w Anglii. UKIP to klauni czy faszyści?

  Przed jutrzejszymi wyborami lokalnymi w Anglii wielkie obawy dopadły rządzącą partię konserwatywną. Wybory odbędą się w 35 radach hrabstw, z wyłączeniem wielkich miast i torysi jeszcze do dziś rządzą w 31 z nich. Ale ich wyborcy dryfują w stronę znacznie bardziej eurosceptycznej, antyimigracyjnej i antypodatkowej Partii Niepodleglości Zjednoczonego Królestwa - UKIP.
 • Roberto Benigni: Wrażliwy klaun

  Roberto Benigni: Wrażliwy klaun

  Chwila, w której Roberto Benigni otrzymał Oscara za film "Życie jest piękne" pozostanie jednym z najbardziej pamiętnych momentów w historii nagród Akademii. Włoski aktor i reżyser, ucieleśnienie "kolosalnej radości" życia, obchodzi dziś 60. urodziny.
 • Niemcy o Palikocie: Polski klaun może odegrać ważną rolę

  Niemcy o Palikocie: Polski klaun może odegrać ważną rolę

  Janusz Palikot, którego kariera jeszcze rok temu wydawała się skończona, może odgrywać ważną rolę po niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce - pisze dzisiaj dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Niemiecka gazeta nazywa polityka "polskim klaunem".
 • Michael Jackson jako smutny klaun

  Michael Jackson jako smutny klaun

  Zdjęcia Michaela Jacksona, jakich wcześniej nie widziano, w tym seria, w której gwiazda wciela się w smutnego klauna, zostaną zlicytowane przez dom aukcyjny Pierre Berge & Associes.
 • Chłopak Dody: Majewski to klaun

  Chłopak Dody: Majewski to klaun

  Adam 'Nergal' Darski, partner Dody, o programie komika Szymona Majewskiego.
 • Pierwszy klaun w kosmosie!

  Pierwszy klaun w kosmosie!

  Kanadyjski miliarder cyrkowy, Guy Laliberté został pierwszym klaunem na świecie, który wyruszył w przestrzeń pozaziemską z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - informuje guardian.co.uk
 • "Manson robi z siebie klauna"

  "Manson robi z siebie klauna"

  W takich ostrych słowach poczynania kolegi z branży skomentował lider zespołu Nine Inch Nails, Trent Reznor.
 • Poważni ludzie "odkrywają w sobie klaunów"

  Poważni ludzie "odkrywają w sobie klaunów"

  Poważni ludzie udają zwierzęta, tańczą wokół siebie, wachlarzem grają w ping-ponga. W tak niekonwencjonalny sposób kilkanaście osób od niedawna spędza wolny czas - opisuje "Życie Warszawy".
 • Mariah Carey: Klaun Eminem

  Mariah Carey: Klaun Eminem

  Mariah Carey zaatakowała w swej nowej piosence "Clown" rapera Eminema, z którym krótko była związana na gruncie prywatnym. "Nigdy nie powinieneś zdradzać tego, że byliśmy kochankami. Wytłumaczę ci to w delikatny sposób. Kto cię pokocha, kiedy to wszystko się skończy? Kogo to będzie obchodziło?" - śpiewa wokalistka w tym utworze.

Filmy - Klaun (3)

 • Po powrocie nie mogli poznać syna. Powód?

  Rodzice po powrocie do domu znaleźli swojego syna w ich łóżku. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie mały szczegół. Zobaczcie sami.
 • Myśleli, że to sztuczka. Tymczasem on nie udawał!

  To była przerażająca chwila. Ojciec trójki dzieci stracił przytomność podczas wykonywania cyrkowej sztuczki z klaunem! Wszystko poszło źle! 37-letni Ben Garnham z Cefn Fforest w Walii po raz pierwszy w życiu wybrał się ze swoimi córkami – Jad i Amber do cyrku. Mężczyzna został wybrany z tłumu przez klauna – Bena Colesa, który poprosił go, żeby naparł rękami na jego nogi, jakby zamierzał podnieść go do góry. Coś poszło jednak nie tak, bo Ben stracił przytomność i upadł, uderzając głową w ziemię. Przez chwilę publiczność myślała, że to element sztuczki. Szybko jednak zorientowała się w sytuacji. Na trybunach zapanowało przerażenie. Ludzie krzyczeli i pytali, czy mężczyzna żyje. Na scenę szybko wbiegli panowie z personelu cyrku i… zaczęli go podnosić, popełniając przy tym kolejne błędy. Upadając Ben mógł uszkodzić kręgosłup, a nieodpowiednia pomoc mogła jeszcze pogorszyć sytuację i doprowadzić do trwałego paraliżu. „Powinni byli wezwać kogoś, kto ma medyczne wykształcenie, a nie działać tak pochopnie” – podkreśla Ben. Mężczyzna trafił do szpitala w Newport, gdzie założono m kołnierz ortopedyczny. Zrobiono mu także prześwietlenie i dokładnie zbadano. Ben ma kilka ran i siniaków na szyi oraz wokół ucha i policzka. Ma też potłuczone żebra. „Wiem, że cyrk to miejsce wysokiego ryzyka. Robią tu takie rzeczy, że myślałem, że są przygotowani na sytuacje, gdy coś pójdzie nie tak. Spodziewałem się kilku wyszkolonych zespołów ratunkowych lub karetki w pełnej gotowości”. W ramach rekompensaty cyrk zaoferował Benowi i jego rodzinie zwrot poniesionych kosztów oraz bezpłatne bilety na kolejny spektakl. Ben twierdzi, że nie wini klauna za to, co się stało, ale pragnie podkreślić potrzebę obecności ratowników na miejscu.
 • Przerażający motocyklista

  Film został nagrany przez innego motocyklistę jadącego autostradą w Wielkiej Brytanii. Pod nagraniem napisał on "To był najstraszniejszy motocyklista jakiego kiedykolwiek widziałem i wyprzedzałem".