kłamstwo

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kłamstwo (2017, reż. Mick Jackson) ,

Artykuły - Kłamstwo (137)

 • Kto kłamie częściej - kobiety czy mężczyźni?

  Kto kłamie częściej - kobiety czy mężczyźni?

  Kłamiemy, gdy możemy w ten sposób odnieść jakąś korzyść. I w tym prym wiodą panowie. Kłamiemy, gdy prawda jest dla słuchacza zbyt bolesna. W tym przypadku wyniki badań są bardzo rozbieżne.
 • Dziecko ma prawo, także do kłamstwa

  Dziecko ma prawo, także do kłamstwa

  „Nie kłam” – wiele razy słyszałam to zdanie kierowane do dzieci. A może to błąd, że dorośli tak mówią? Nic nie uczy bardziej i dużych, i małych niż błąd, który sami popełnią.
 • Mózg przyzwyczaja się do kłamstwa

  Mózg przyzwyczaja się do kłamstwa

  Choć kłamiąc początkowo nie czujemy się dobrze, nasz mózg szybko się adaptuje – informuje pismo "Nature Neuroscience”.
 • Za kłamstwo w CV nieuczciwemu kandydatowi grozi nawet więzienie

  Za kłamstwo w CV nieuczciwemu kandydatowi grozi nawet więzienie

  Wpisanie do życiorysu kompetencji, których nie posiadamy, jest wykroczeniem. Dołączenie sfałszowanych do niego dokumentów potwierdzających rzekome kwalifikacje - to już przestępstwo. Oszukany pracodawca może je zgłosić na policję i domagać się od pracownika odszkodowania.
 • Co zrobić, by dziecko nie kłamało

  Co zrobić, by dziecko nie kłamało

  Jeśli chcesz, by twoje dziecko mówiło prawdę, nie strasz go karą za kłamstwo, ta metoda jest zupełnie nieskuteczna.
 • Twoje dziecko kłamie? Sprawdź, dlaczego i jak reagować

  Twoje dziecko kłamie? Sprawdź, dlaczego i jak reagować

  Dlaczego dzieci nie zawsze mówią prawdę? To pytanie zadał sobie Paul Ekman, ekspert w dziedzinie wykrywania kłamstwa po tym, jak został okłamany przez... własnego syna. Zdobyta przez Ekmana wiedza na ten temat znalazła się na kartach książki "Dlaczego dzieci kłamią?". Do współpracy nad publikacją, naukowiec zaprosił żonę i syna.
 • Kłamstwo ma dorosłe nogi

  Kłamstwo ma dorosłe nogi

  Całe dzieciństwo okłamujemy dzieci, a potem się dziwimy, że one okłamują nas. Ironia losu, czy bezmyślność?
 • Nie okłamuj dziecka, bo ci się zrewanżuje

  Nie okłamuj dziecka, bo ci się zrewanżuje

  Okłamywane dzieci same chętniej mijają się z prawdą - przekonują badaczki z University of California w San Diego. Na łamach czasopisma "Developmental Science" opisują one wyniki badań wskazujących na to, że z pozoru niewinna nieuczciwość dorosłego wobec dziecka ma zauważalny wpływ na jego skłonność do zachowania się w podobny sposób. Szczególnie trzeba uważać na dzieci od 5. roku życia wzwyż.
 • Gen. A. Kaczyński oczyszczony z zarzutu kłamstwa lustracyjnego

  Prawomocnie oczyszczony z zarzutu kłamstwa lustracyjnego jest już gen. Andrzej Kaczyński - b. przedstawiciel wojskowy Polski przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE).
 • O co pracodawca może zapytać na rozmowie o pracę

  O co pracodawca może zapytać na rozmowie o pracę

  Zasady przeprowadzania wywiadu z kandydatem częściowo reguluje kodeks pracy. Są sprawy, których rekrutujący poruszyć jednak nie może. Jeśli to zrobi, a pracownik skłamie, nie ma podstaw do rozwiązania z nim umowy

Filmy - Kłamstwo (7)

 • Dobra strona kłamstwa

  Każdemu z nas zdarzy się małe kłamstwo, które albo podkoloryzuje historię albo doda do niej trochę dramatyzmu. A czym są białe kłamstwa i dlaczego tak robimy? O tym, czy są sytuacje w których nie mówienie prawdy jest czymś dobrym? W studiu „Dzień Dobry TVN” na ten temat rozmawiali Aga Kozak, Armen Mekhakyan oraz Rafał Madajczak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Prokuratura wyklucza wybuch i zamach. PiS ma z tym problem". Posłowie o odwołaniu posiedzenia komisji obrony narodowej

  Ministerstwo Obrony Narodowej odwołało dwa posiedzenia poświęcone katastrofie smoleńskiej. - Byłem przygotowany, by stanąć oko w oko z komisją obrony narodowej - zapewniał wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Jednak zdaniem opozycji, Prawo i Sprawiedliwość "ucieka przed kompromitacją w sprawie Smoleńska". Platforma Obywatelska domaga się rozwiązania podkomisji smoleńskiej. - PiS ma ogromy problem, bo wyniki pracy prokuratury są kompletnie rozbieżne od ustaleń podkomisji Macierewicza. Najlepsi polscy eksperci potwierdzają to, co było w raporcie komisji Jerzego Millera, wykluczając wybuch i zamach - podkreślił Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej w rządzie PO. Wg Adama Szłapki z Nowoczesnej, posiedzenia odwołano, bo "miało być coś przygotowane dotyczące kwestii smoleńskich, a nie było".
 • Za kłamstwo w CV nieuczciwemu kandydatowi grozi nawet więzienie

  Wpisanie do życiorysu kompetencji, których nie posiadamy, jest wykroczeniem. Dołączenie sfałszowanych do niego dokumentów potwierdzających rzekome kwalifikacje – to już przestępstwo. Oszukany pracodawca może je zgłosić na policję i domagać się od pracownika odszkodowania.
 • Kłamstwo w show-biznesie: jak to działa?

  Kłamać czy nie kłamać - oto jest pytanie... pytanie, które zadaliśmy osobom znanym i popularnym. Zobaczcie, kto i kiedy (nie) kłamie.