Muzyka - kino

Artykuły - Kino (19)

 • Red Hot Chili Peppers: Premiera z pompą

  Red Hot Chili Peppers: Premiera z pompą

  30 sierpnia ukaże się pierwszy od pięciu lat album amerykańskiej grupy Red Hot Chili Peppers. Zespół ma zamiar uczcić to wydarzenie specjalnym koncertem w niemieckiej Kolonii.
 • Faithless i Prodigy na żywo w kinie

  Faithless i Prodigy na żywo w kinie

  Od 8 kwietnia sieć kin Multikino po raz pierwszy zaprasza na koncerty największych legend muzyki. Satelitarne transmisje w nowoczesnej technologii pozwolą w tym samym czasie połączyć się w fanom w kilkudziesięciu kinach na świecie. Koncert kończący karierę zespołu Faithless transmitowany będzie w Polsce 8 kwietnia, występ formacji Prodigy na Warrior's Dance Festival będzie można zobaczyć w Multikinie już 13 kwietnia.
 • Lunatic Soul: Muzyczne kino drogi o zabłąkanej duszy

  Lunatic Soul: Muzyczne kino drogi o zabłąkanej duszy

  25 października do sprzedaży trafi druga płyta Lunatic Soul, solowego projektu Mariusza Dudy, wokalisty i basisty grupy Riverside.
 • Filmowy Przystanek Woodstock

  Filmowy Przystanek Woodstock

  Pokazy filmów, wystawa scenografii z filmu "Kingsajz" czy warsztaty z filmowej animacji będzie można zobaczyć w przygotowanym przez łódzkie "Kino Cytryna" miasteczku filmowym, które uruchomione zostanie na czas trwania Przystanku Woodstock.
 • Posłuchaj, jak brzmi kino!

  Posłuchaj, jak brzmi kino!

  20 maja rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W związku z tym wydarzeniem przygotowaliśmy dla was stację RMF Festiwal Muzyki Filmowej w Mieście Muzyki.
 • Kate Hudson reklamuje włoskie kino

  Kate Hudson reklamuje włoskie kino

  Znana aktorka Kate Hudson na potrzeby filmu "Dziewięć" z gwiazdorską obsadą nagrała piosenkę "Cinema Italiano". U nas możecie zobaczyć towarzyszący jej klip z ujęciami z tego musicalu.
 • Prezydent z premierem

  Prezydent z premierem

  Przystanek Woodstock (31 lipca - 2 sierpnia, Kostrzyn nad Odrą) to nie tylko koncerty muzycznych gwiazd na dużej scenie - po raz czwarty swoje podwoje otworzy Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie odbywać się będą spotkania, warsztaty i przegląd filmowy.
 • O Powstaniu na Woodstocku

  O Powstaniu na Woodstocku

  W tym roku Przystanek Woodstock ponownie 1 sierpnia uczci pamięć Powstania Warszawskiego. Będzie minuta ciszy, a także działające tylko w dniu rocznicy Kino Powstańcze.
 • Startuje Unsound

  Startuje Unsound

  W środę, 21 listopada, w Krakowie rusza piąta już edycja Unsound Festiwal, jednej z najciekawszych imprez elektronicznych w Polsce.
 • "Klasa i delikatność"

  "Klasa i delikatność"

  Wojciech Waglewski, lider grupy Voo Voo, w ostatnim czasie maczał palce przy wielu różnych projektach - każdy z nich przyniósł dawkę ciekawej, inspirującej i różnorodnej muzyki. Od produkcji płyty Marii Peszek (objawienia 2005 roku) po muzykę do filmu "Jasne błękitne okna" Bogusława Lindy. To właśnie za sprawą premiery tego obrazu Paweł Amarowicz spotkał się Wojciechem Waglewskim, by zapytać go o ulubionych reżyserów, współpracę z grupą Trebunie-Tutki i Maciejem Maleńczukiem oraz wspomnieć czasy supergrupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys i słynnych "Świń".