Fakty - kino

Artykuły - Kino (36)

 • W walentynki zakochani nie usiądą obok siebie w kinie

  Zakochane pary, które chciały spędzić walentynki na premierze w jednym z kin w Szanghaju, zostaną przymusowo rozdzielone. Wszystko dlatego, że co drugie miejsce na sali zostało wykupione. Akcję rozpoczął mężczyzna, który niedawno rozstał się z ukochaną.
 • Gwiazdor kina akcji zostanie politykiem?

  Gwiazdor kina akcji zostanie politykiem?

  Amerykański gwiazdor kina akcji Steven Seagal ma zamiar ubiegać się o fotel gubernatora stanu Arizona. Poinformował o tym w wywiadzie dla telewizyjnego kanału KNXV-TV, zapowiadającego jego nowe reality- show: "Strażnik porządku Steven Seagal: Okręg Maricopa". Zdjęcia do serii epizodów odbywają się właśnie w Arizonie.
 • Matka powstrzymała syna przed dokonaniem masakry w kinie

  Matka pokrzyżowała plany syna przygotowującego masakrę w kinie w stanie Missouri, w centrum USA, w czasie premiery najnowszego filmu z cyklu "Zmierzch" - podała w piątek amerykańska policja.
 • Białoruś: W kinach zamontują kamery. Żeby kontrolować zachowanie

  W 12 najważniejszych kinach Mińska, zostaną ustawione kamery na podczerwień. Dzięki temu można będzie kontrolować zachowanie Białorusinów w trakcie oglądania filmów oraz sprawdzać ilość widzów w salach kinowych.
 • "Titanic" wraca do kin. W 3D

  "Titanic" wraca do kin. W 3D

  Uhonorowany 11 Oscarami "Titanic" Jamesa Camerona wraca po piętnastu latach do kin. Tym razem będzie prezentowany w wersji 3D, która wchodzi na ekrany w 100. rocznicę zatonięcia słynnego statku. Do polskich kin film trafi w piątek.
 • Włochy: Prezydent z żoną stali w kolejce do kina

  Włochy: Prezydent z żoną stali w kolejce do kina

  Prezydent Włoch Giorgio Napolitano podczas prywatnego pobytu w swym rodzinnym Neapolu nie chciał korzystać z żadnych przywilejów i jak zwykły obywatel poszedł w poniedziałek wieczorem z żoną do kina. Aby się do niego dostać, musiał stać w kolejce.
 • Ukraina: Jan Nowicki uhonorowany za wkład w europejskie kino

  Ukraina: Jan Nowicki uhonorowany za wkład w europejskie kino

  Polski aktor Jan Nowicki odebrał nagrodę specjalną III Kijowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego za wkład w rozwój europejskiej kinematografii. Nowicki przyjechał na Ukrainę na zaproszenie dwóch odbywających się równolegle imprez filmowych.
 • Chile: Kino, lody i praca - życie codzienne górników

  Oglądają telewizję, jedzą trzy ciepłe posiłki dziennie, a na deser lody i pracują - tak wygląda życie codziennie 33 chilijskich górników uwięzionych od 5 sierpnia 700 metrów pod ziemią w kopalni miedzi i złota.
 • Festiwal "Lato Filmów" w Warszawie potrwa do 21 lipca

  Festiwal "Lato Filmów" w Warszawie potrwa do 21 lipca

  16. Festiwal "Lato Filmów" w Warszawie został w ostatnim momencie przedłużony i potrwa do 21 lipca. Dziś natomiast kończy się Script Forum, trzecia edycja branżowej konferencji scenopisarskiej, organizowanej w ramach festiwalu. Ostatnim punktem programu Script Forum będzie wykład laureata Oscara, Dustina Lance Blacka.
 • Jonas Mekas - legenda awangardy filmowej z wizytą w Krakowie

  Moje kino jest oparte na życiu, a życie zawsze jest magiczne - powiedział we wtorek w Krakowie amerykański filmowiec awangardowy Jonas Mekas.