InteriaTV - kino

Filmy - Kino (481)

 • Futurystyczne kino w Paryżu. Wystrojem przypomina Senat Galaktyczny z „Gwiezdnych wojen”

  Oto niezwykłe kino w Paryżu, które wyglądem przypomina Senat Galaktyczny z „Gwiezdnych wojen”. Kino Ōma zaprojektował architekt Pierre Chican. Postanowił zrezygnować z tradycyjnego rozmieszczenia siedzeń. Widzowie zasiądą w okrągłych kapsułach zachowując społeczny dystans. Chican chciał zapewnić im intymną atmosferę oraz wyjątkowe doświadczenia wizualne. Nowe miejsce prawdopodobnie zostanie otwarte w przyszłym roku.
 • Zamknęli kina, więc zrobił je w wersji mini… z kartonu

  Niemalże na całym świecie zostały zamknięte placówki kulturalno-oświatowe w wyniku pandemii koronawirus. Jednak mieszkaniec pewnej wioski wpadł na nietypowy pomysł i zrobił sobie je w wersji mini... z kartonu. Na przyspieszonym filmiku pokazał, jak wyglądał cały proces twórczy. Ciekawi?
 • Paweł Deląg o swoich planach

  Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów opowiedział nam o swoich planach zawodowych.
 • Czekają nas zmiany

  Armia Reda – ekscentryczna, niebezpieczne i skuteczna. Jej członkowie stali się ulubieńcami fanów serialu. Pierwsza na liście jest tajemnicza kobieta, zwana panem Kaplanem. Specjalność: sprzątanie. Słabości: uśmiech. – Red niechętnie używa przemocy, ale – gdy już do niej dojdzie – pan Kaplan wszystko zatuszuje – mówi Jon Brokenkamp, producent serialu.
 • "Amy"

  3 lipca na ekrany brytyjskich kin trafi nowy dokument o Amy Winehouse. Usłyszymy w nim niepublikowane dotychczas piosenki gwiazdy.
 • "Randka z królową"

  "Randka z królową" to nieopowiedziana dotąd historia pierwszej miłości Elżbiety II. Historia, która wreszcie ujrzała światło dziennie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W pewną majową noc dwie księżniczki będą bawić się na największej imprezie w historii Londynu i zrobią wszystko, czego zabrania dworska etykieta. Elżbieta zakocha się po raz pierwszy, a Małgorzata, jak zauważył The Hollywood Reporter "zapisze się w historii jako Lindsay Lohan rodziny królewskiej". Elżbieta i jej młodsza siostra Małgorzata wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada (dosłownie!) w ramiona młodego lotnika - Jacka. Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy. Próbując odnaleźć Małgorzatę, jednocześnie uciekają przed dwoma wysłannikami Królewskiej Gwardii.
 • "W głowie się nie mieści"

  Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Jak każdym z nas, bohaterką kierują uczucia: Radość, Strach, Złość, Obrzydzenie i Smutek. Kiedy dziewczyna jest zmuszona porzucić swoje dotychczasowe życie na środkowym zachodzie USA, ponieważ jej ojciec dostał pracę w San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Chociaż Radość, najważniejsze uczucie, robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, Riley nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole...
 • "Everest"

  Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke), próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. "Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.
 • "Jestem Femen"

  Film opowiada o fenomenie ukraińskiego kobiecego ugrupowania, Femen. Jego aktywistki znane są w całej Europie: kobiety walczące o wolność słowa i demokrację, protestujące półnago, z hasłami wypisanymi na obnażonych piersiach. Bohaterką jest Oksana Szaczko, współzałożycielka ruchu, którą namiętność do ikonografii mało nie zaprowadziła do klasztoru. Jednak zamiast zakonnicą, Oksana została aktywistką i inicjatorką półnagich protestów na wielkich placach Europy.
 • "Feniks"

  "Feniks"zwiastun filmu.