kino na granicy

Artykuły - Kino na granicy (34)

 • Zakończył się 20. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

  Zakończył się 20. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

  Pokazem "Truskawkowych dni" Wiktora Ericcsona, z udziałem m.in. Przemysława Sadowskiego, Stanisława Cywki i nagrodzonej Złotym Żukiem Julii Kijowskiej, zakończył się w czwartek, 3 maja, 20. Przegląd Filmowy Kino na Granicy/Hranici w Cieszynie.
 • Blisko 100 gwiazd na przeglądzie Kino na Granicy

  Blisko 100 gwiazd na przeglądzie Kino na Granicy

  Blisko 100 wybitnych twórców filmowych z Polski i Czech - m.in. Krzysztof Zanussi, Maja Komorowska, Agnieszka Holland, Petr Zelenka i Jan Hrebejk - pojawi się na 20. Przeglądzie Filmowym Kino na Granicy, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
 • Kino na Granicy: Retrospektywy Stenki i Zanussiego

  Kino na Granicy: Retrospektywy Stenki i Zanussiego

  ​Retrospektywy polskich i czeskich twórców kina: Danuty Stenki, Krzysztofa Zanussiego, Jana Hrebejki i Ivana Trojana, obejrzą widzowie 20. Przeglądu Kino na Granicy, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie - podali organizatorzy.
 • Rozpoczęła się 19. edycja Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy"

  Rozpoczęła się 19. edycja Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy"

  19. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy" rozpoczął się piątek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Miłośnicy środkowoeuropejskiej kinematografii zobaczą ponad 120 filmów czeskich, słowackich i polskich. Znaczna część z nich to nowości.
 • Kino na Granicy: Ostatnia rola Danuty Szaflarskiej

  Kino na Granicy: Ostatnia rola Danuty Szaflarskiej

  Ponad 120 filmów środkowoeuropejskich, w tym nowości, zobaczą kinomani na 19. Przeglądzie "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Wydarzeniu towarzyszyły będą koncerty, wystawy i spotkania z twórcami.
 • Gruszka i Starski gwiazdami "Kina na Granicy"

  Gruszka i Starski gwiazdami "Kina na Granicy"

  Ponad 100 filmów środkowoeuropejskich, w tym wiele nowości, będzie można zobaczyć podczas 19. Przeglądu "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie - poinformowali w czwartek organizatorzy imprezy.
 • "Kino na granicy" - 120 filmów w sześć dni

  120 produkcji kinematografii czeskiej, słowackiej i polskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. We wtorek rozpoczął się w tych miastach 15. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".
 • Wystartowało "Kino na Granicy"

  Wystartowało "Kino na Granicy"

  120 produkcji kinematografii czeskiej, słowackiej i polskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. We wtorek rozpoczął się w tych miastach 15. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".