kino na granicy

Artykuły - Kino na granicy (30)

 • Kino na Granicy: Retrospektywy Stenki i Zanussiego

  Kino na Granicy: Retrospektywy Stenki i Zanussiego

  ​Retrospektywy polskich i czeskich twórców kina: Danuty Stenki, Krzysztofa Zanussiego, Jana Hrebejki i Ivana Trojana, obejrzą widzowie 20. Przeglądu Kino na Granicy, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie - podali organizatorzy.
 • Rozpoczęła się 19. edycja Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy"

  Rozpoczęła się 19. edycja Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy"

  19. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy" rozpoczął się piątek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Miłośnicy środkowoeuropejskiej kinematografii zobaczą ponad 120 filmów czeskich, słowackich i polskich. Znaczna część z nich to nowości.
 • Kino na Granicy: Ostatnia rola Danuty Szaflarskiej

  Kino na Granicy: Ostatnia rola Danuty Szaflarskiej

  Ponad 120 filmów środkowoeuropejskich, w tym nowości, zobaczą kinomani na 19. Przeglądzie "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Wydarzeniu towarzyszyły będą koncerty, wystawy i spotkania z twórcami.
 • Gruszka i Starski gwiazdami "Kina na Granicy"

  Gruszka i Starski gwiazdami "Kina na Granicy"

  Ponad 100 filmów środkowoeuropejskich, w tym wiele nowości, będzie można zobaczyć podczas 19. Przeglądu "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie - poinformowali w czwartek organizatorzy imprezy.
 • "Kino na granicy" - 120 filmów w sześć dni

  120 produkcji kinematografii czeskiej, słowackiej i polskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. We wtorek rozpoczął się w tych miastach 15. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".
 • Wystartowało "Kino na Granicy"

  Wystartowało "Kino na Granicy"

  120 produkcji kinematografii czeskiej, słowackiej i polskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. We wtorek rozpoczął się w tych miastach 15. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".
 • "Kino na granicy" w Cieszynie

  "Kino na granicy" w Cieszynie

  Ponad sto produkcji reprezentujących najciekawsze dokonania kinematografii czeskiej, słowackiej, polskiej oraz węgierskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. W sobotę, 28 kwietnia, rozpoczął się 14. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".
 • Gorączka futbolowa na cieszyńskim na festiwalu filmowym

  Rozgrzewkę przed futbolowymi Mistrzostwami Europy przygotowali kibicom organizatorzy 14. Przeglądu Filmowego "Kino na granicy", który 28 kwietnia rozpocznie się w polskim i czeskim Cieszynie. Obejrzą 13 obrazów, w których piłka nożna odegrała znaczącą rolę.