kino

Artykuły - Kino (1058)

Filmy - Kino (481)

 • Futurystyczne kino w Paryżu. Wystrojem przypomina Senat Galaktyczny z „Gwiezdnych wojen”

  Oto niezwykłe kino w Paryżu, które wyglądem przypomina Senat Galaktyczny z „Gwiezdnych wojen”. Kino Ōma zaprojektował architekt Pierre Chican. Postanowił zrezygnować z tradycyjnego rozmieszczenia siedzeń. Widzowie zasiądą w okrągłych kapsułach zachowując społeczny dystans. Chican chciał zapewnić im intymną atmosferę oraz wyjątkowe doświadczenia wizualne. Nowe miejsce prawdopodobnie zostanie otwarte w przyszłym roku.
 • Zamknęli kina, więc zrobił je w wersji mini… z kartonu

  Niemalże na całym świecie zostały zamknięte placówki kulturalno-oświatowe w wyniku pandemii koronawirus. Jednak mieszkaniec pewnej wioski wpadł na nietypowy pomysł i zrobił sobie je w wersji mini... z kartonu. Na przyspieszonym filmiku pokazał, jak wyglądał cały proces twórczy. Ciekawi?
 • Paweł Deląg o swoich planach

  Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów opowiedział nam o swoich planach zawodowych.
 • Czekają nas zmiany

  Armia Reda – ekscentryczna, niebezpieczne i skuteczna. Jej członkowie stali się ulubieńcami fanów serialu. Pierwsza na liście jest tajemnicza kobieta, zwana panem Kaplanem. Specjalność: sprzątanie. Słabości: uśmiech. – Red niechętnie używa przemocy, ale – gdy już do niej dojdzie – pan Kaplan wszystko zatuszuje – mówi Jon Brokenkamp, producent serialu.