Kim Dzong Il

Synonimy:
kim dzon il, Kim Dzong il
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kim Dzong Il (173)

 • Korea Płn.: Obchody drugiej rocznicy śmierci Kim Dzong Ila

  Korea Płn.: Obchody drugiej rocznicy śmierci Kim Dzong Ila

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un uczcił we wtorek pamięć swego ojca, Kim Dzong Ila, w drugą rocznicę jego śmierci. Państwowa telewizja pokazała zdjęcia Kima i innych przedstawicieli najwyższych władz w mauzoleum Kumsusan w Pjongjangu, gdzie spoczywa ciało poprzedniego szefa państwa.
 • Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Pokochały zbrodniarzy z pierwszych stron gazet - Sadama Husajna, Osamę bin Ladena, Fidela Castro, Slobodana Miloševicia, Kim Dzong Ila...
 • Kim Dzong Un przyłapany w sytuacji, która nie przystoi władcy?

  Kim Dzong Un przyłapany w sytuacji, która nie przystoi władcy?

  Przywódca Korei Północnej w delfinarium i parku rozrywki. Uśmiechnięty, wyluzowany i z piękną kobietą u boku. Kim Dzong Un odchodzi od wypracowanego przez ojca stylu niedostępnego władcy ukrywającego się za ciemnymi okularami?
 • Donald Tusk też sobie lubi popatrzeć. Jak Kim Dzong Il

  Donald Tusk też sobie lubi popatrzeć. Jak Kim Dzong Il

  Pamiętacie słynną stronkę "Kim Jong Il Looking at Things", na której oglądaliśmy zeszłego już północnokoreańskiego przywódcę patrzącego na rzeczy przeróżne - a to na panele słoneczne, a to na gęsi? Nasz Donaldu Tusku również, jak się okazuje, spozierać lubi i spoziera. A jako spozierający Donald doczekał się podobnej, trybutowej w sumie, strony.
 • Kim Dzong Un został pierwszym sekretarzem partii

  Kim Dzong Un został pierwszym sekretarzem partii

  Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un został w środę pierwszym sekretarzem Partii Pracy Korei. Jego zmarły w grudniu 2011 roku ojciec Kim Dzong Il otrzymał tytuł "wiecznego sekretarza generalnego" tej północnokoreańskiej partii rządzącej.
 • Najstarszy syn Kim Dzong Ila ma spore kłopoty

  Najstarszy syn Kim Dzong Ila ma spore kłopoty

  Kim Dzong Nam, najstarszy syn Kim Dzong Ila, zmarłego przywódcy Korei Północnej, ma poważne problemy finansowe w Chinach, gdzie mieszka od lat, gdy popadł w niełaskę w kraju - napisał w piątek rosyjski tygodnik "Argumenty i Fakty".
 • Korea Północna świętowała urodziny zmarłego przywódcy

  Korea Północna świętowała urodziny zmarłego przywódcy

  Korea Północna upamiętniła 70. urodziny zmarłego przywódcy Kim Dzong Ila begoniami, które noszą jego imię - kimdzongiliami, paradą wojskową i obietnicami wierności jego synowi Kim Dzong Unowi, który przejął stery państwa.

Filmy - Kim Dzong Il (3)

 • "Dżinsy to zło!" Tak żyją w Korei Północnej

  Agencja Associated Press pokusiła się o niezwykle ciekawą analizę życia codziennego mieszkańców Korei Północnej, przeprowadzoną pod kątem... mody! Ten totalitarny reżim większości z nas kojarzy się z biedą, izolacją i obsesyjnym unikaniem jakichkolwiek zachodnich wpływów. Od kilku lat na ulicach stołecznego Pjongjangu można jednak zaobserwować pewne zmiany. Coraz więcej kobiet nosi ubrania o fasonach podkreślających sylwetkę i buty na obcasie. Nie stronią też od kolorów, delikatnych ozdób i modnych torebek. Nowoczesność powoli wkracza też w dziedzinę fryzur i makijażu. Młodzi mężczyźni w Korei Północnej, chociaż nie noszą jeszcze "hipsterskich" rurek, też powoli nadrabiają zaległości w zakresie modowych trendów. Panowie w średnim wieku i starsi wciąż jednak wybierają styl "na Kim Dzong Ila" - którego najlepszym przykładem jest kombinezon w kolorze khaki, z bluzą zasuwaną na zamek błyskawiczny. W zimie obowiązkowym okryciem wierzchnim jest obszerna pikowana kurtka. Jest jednak pewna granica, której nawet modni mieszkańcy Pjongjangu nie mają zamiaru przekraczać. Mowa o dżinsach. Co prawda w państwie dynastii Kimów nigdy nie zostały one oficjalnie zakazane, ale przylgnęło do nich odium zachodniego wynalazku, który rozsądnym Koreańczykom wcale nie jest potrzebny.
 • Prostują trawę, a zwiędłe źdźbła wyrywają pęsetą

  Pielęgnowanie ogromnego trawnika za pomocą pęsety i maleńkich grabek – na pierwszy rzut oka wygląda to na zupełnie szalony pomysł. Jesteśmy jednak w Korei Północnej. I nie jest to zwykły trawnik, ale część ogrodów otaczających pałac Kumsusan w Pjongjangu, gdzie spoczywają „umiłowani przywódcy”: Kim Ir Sen oraz jego syn Kim Dzong Il. Nic dziwnego, że trawa przed mauzoleum musi wyglądać idealnie... Obywatele, którym powierzono to odpowiedzialne zadanie, są bardzo przejęci swoją pracą. "Nigdy nie ogarnia nas zmęczenie ani nuda!" - mówią.
 • Propaganda Korei Północnej

  I już wiemy, jak to działa! Oto mechanizm propagandowy w wydaniu północnokoreańskim.