kim

Artykuły - Kim (846)

 • Korea Płn. ostrzega, że przelot B-52 może zagrozić spotkaniom rodzin

  Korea Płn. ostrzega, że przelot B-52 może zagrozić spotkaniom rodzin

  Przelot amerykańskich bombowców strategicznych B-52 nad Koreą Południową zagraża planom przeprowadzenia spotkań rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej z lat 1950-1953 i może wywołać kolejne napięcia wojskowe - przestrzegł w czwartek Pjongjang.
 • W Seulu spalono kukły Kimów

  W Seulu spalono kukły Kimów

  Przy głównym placu Seulu w pobliżu ambasady Stanów Zjednoczonych spalono dziś kukły trzech północnokoreańskich dyktatorów. Protest przeciwko Korei Północnej, ale też i polityce południowokoreańskiego rządu zorganizowały organizacje obywatelskie - relacjonuje z Seulu specjalny wysłannik Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.
 • Korea Płn. zamknęła strefę, bo czci "Wiecznego Prezydenta"

  Korea Płn. zamknęła strefę, bo czci "Wiecznego Prezydenta"

  Korea Północna, podgrzewając konflikt na Półwyspie, szykuje się do uczczenia 101. rocznicy urodzin Kim Ir Sena. Nieżyjący od 19 lat dziadek obecnego przywódcy pozostaje głową państwa. Ma tytuł "Wiecznego Prezydenta". Analitycy spodziewają się, że hołd założycielowi dynastii Kimów zostanie oddany poprzez przeprowadzenie próby nuklearnej.
 • Pierwsze od 19 lat noworoczne przemówienie pólnocnokoreanskiego przywódcy

  Pierwsze od 19 lat noworoczne przemówienie pólnocnokoreanskiego przywódcy

  Zmiany w gospodarce i wezwanie do zjednoczenia Korei. To główne tezy noworocznego przemówienia Kim Dzong-Una, transmitowanego przez państwową telewizję.
 • Kanye West i Kim Kardashian zostaną rodzicami

  Kanye West i Kim Kardashian zostaną rodzicami

  Słynna para - raper i gwiazdka reality show - spodziewa się dziecka.
 • Rok po śmierci wystawiono ciało Kim Dzong Ila

  Rok po śmierci wystawiono ciało Kim Dzong Ila

  Rok po śmierci Korea Północna wystawiła w poniedziałek na widok publiczny zabalsamowane ciało Kim Dzong Ila, ubrane m.in. w noszoną przez dyktatora za życia kurtkę w kolorze khaki. Pamięć zmarłego przywódcy upamiętniono minutą ciszy.
 • Pijana czy zmęczona?

  Pijana czy zmęczona?

  O popularnej w latach 80. wokalistce Kim Wilde znów zrobiło się głośno.
 • Kim Dzong Un oddał hołd zmarłemu ojcu

  Kim Dzong Un oddał hołd zmarłemu ojcu

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oddał w poniedziałek hołd swemu ojcu Kim Dzong Ilowi w pierwszą rocznicę jego śmierci. Na uroczystość, która odbyła się w mauzoleum Kumsusan w Phenianie, Kim Dzong Un przybył z żoną w - jak donoszą agencje - widocznej ciąży.
 • RMF24: Spokojny, inteligentny, nie miał przyjaciół. Kim był zamachowiec z Newtown?

  RMF24: Spokojny, inteligentny, nie miał przyjaciół. Kim był zamachowiec z Newtown?

  Oczytany,młody mężczyzna pochodzący z rozbitej rodziny, typ samotnika - oto wyłaniający się z relacji kolegów obraz zamachowca, który zastrzelił 26 osób w szkole podstawowej w amerykańskim Newtown. Wciąż nie wiadomo, co popchnęło 20-latka do popełnienia zbrodni.
 • Kim jest "Wendy"?

  Kim jest "Wendy"?

  "Wendy" - tak właśnie znajomi i przyjaciele nazywają Annę Wendzikowską. To również nazwa stworzonej przez nią kolekcji bransoletek.

Filmy - Kim (1)