Kilimandżaro

Artykuły - Kilimandżaro (21)

 • Kobiety chcą rozegrać mecz piłkarski na szczycie Kilimandżaro

  Kobiety chcą rozegrać mecz piłkarski na szczycie Kilimandżaro

  30 zawodniczek z 20 krajów ma rozegrać pełny mecz piłkarski na najwyższym szczycie Afryki - Kilimandżaro. To wydarzenie ma zostać wpisane do Księgi rekordów Guinnessa, a organizatorką jest była reprezentantka Niemiec Petra Landers.
 • "Szpik na Szczyt". Niezwykła wyprawa na Kilimandżaro

  "Szpik na Szczyt". Niezwykła wyprawa na Kilimandżaro

  Sześć osób, które wygrały z białaczką, sześciu dawców szpiku, lekarze i wolontariusze - w sumie 22 osoby. To wyjątkowa wyprawa, która dziś wyrusza na Kilimandżaro.
 • Piorun zabił alpinistę na Kilimandżaro

  Irlandzki alpinista zginął rażony piorunem, gdy wchodził na Kilimandżaro. To najwyższy szczyt Afryki wznoszący się 5895 metrów nad poziom morza.
 • Ktoś zauważył to, co robię

  Ktoś zauważył to, co robię

  Anna Dymna o swojej fundacji i kulisach działań charytatywnych w Polsce.
 • Clinton chce przed śmiercią wejść na Kilimandżaro

  Clinton chce przed śmiercią wejść na Kilimandżaro

  Bill Clinton zdradził, że jego marzeniem jest wspiąć się na Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki. Były amerykański prezydent wspomniał o tym w poniedziałek podczas przemówienia na międzynarodowej konferencji "AIDS 2010" w Wiedniu.
 • Jessica Biel na Kilimandżaro

  Jessica Biel na Kilimandżaro

  Amerykańska aktorka, Jessica Biel, poszła w ślady Małgorzaty Foremniak i we wtorek, 12 stycznia, po trwającej tydzień wspinaczce, stanęła na szczycie Kilimandżaro. Zlokalizowana w Tanzanii przy granicy z Kenią góra jest najwyższym szczytem Afryki i mierzy 5895 m n.p.m.
 • Nikną śniegi Kilimandżaro

  Nikną śniegi Kilimandżaro

  Legendarne wieczne śniegi Kilimandżaro (szczyt w Tanzanii, przy granicy z Kenią) mogą wkrótce pozostać tylko wspomnieniem i tytułem powieści Ernesta Hemingwaya - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań, dowodzących ocieplania się klimatu Ziemi.
 • Foremniak z głową w chmurach

  Foremniak z głową w chmurach

  I to w jakich chmurach! Małgorzata Foremniak, bohaterka seriali "Na dobre i na złe" oraz "Teraz albo nigdy", mierzy naprawdę wysoko - wyruszyła w podróż na czarny ląd, gdzie zamierza zdobyć Kilimandżaro, szczyt zwany "dachem Afryki".
 • Każdy ma swoją górę do zdobycia

  Każdy ma swoją górę do zdobycia

  Aktorka Małgorzata Foremniak, razem z 12 innymi kobietami, poznanymi w trakcie warsztatów aktywizacji zawodowej, chce zdobyć Kilimandżaro - "dach Afryki", którego wysokość wynosi 5895 m n.p.m.
 • Wybierz się na Kilimandżaro!

  Wybierz się na Kilimandżaro!

  W lipcu do ramówki TV Puls dołączy popularny program podróżniczy "Obieżyświat".

Filmy - Kilimandżaro (2)

 • Foremniak chce zdobyć Kilimandżaro

  Aktorka Małgorzata Foremniak razem z 12 innymi kobietami, poznanymi w trakcie warsztatów aktywizacji zawodowej, chce zdobyć Kilimandżaro - "dach Afryki", którego wysokość wynosi 5895 m n.p.m.
 • "Każdy ma swoje Kilimandżaro"

  Podopieczni fundacji "Mimo wszystko" Anny Dymnej zdobyli Kilimandżaro. Wśród nich: sportowcy na wózkach, o kulach oraz niewidomy mężczyzna.