Kiler

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kiler (Film (1997) Reż.Juliusz Machulski) ,

Artykuły - Kiler (12)

 • Małgorzata Kożuchowska: Czemu płakała przez Cezarego Pazurę?

  Małgorzata Kożuchowska: Czemu płakała przez Cezarego Pazurę?

  Małgorzata Kożuchowska i Cezary Pazura stworzyli w 1997 roku niezapomniane kreacje w kultowym filmie "Kiler". I choć w scenach, w których grają razem, tworzą doskonały duet, to na planie nie zawsze potrafili się dogadać. O ostrych kłótniach podczas pracy, aktorka opowiedziała w środę, 17 czerwca, w prowadzonym przez Rafała Zawieruchę instagramowym programie "Zawierucha filmowa".
 • "Kiler": To był jeden z największych kinowych hitów lat 90.

  "Kiler": To był jeden z największych kinowych hitów lat 90.

  20 lat temu na ekranach polskich kin zadebiutowała komedia "Kiler" - jeden z największych hitów polskiego kina lat 90. Reżyser Juliusz Machulski udowodnił wtedy, że w Polsce także możemy kręcić filmy w amerykańskim stylu.
 • "Kiler": Polski film 25-lecia

  "Kiler": Polski film 25-lecia

  Przekazywana innym dobra energia powraca - uważa aktor Cezary Pazura. "Ludzie będą akceptować mnie wtedy, kiedy ja ich będę lubił i szanował" - przekonuje odtwórca głównej roli w "Kilerze", uznanym przez internautów za "polski film 25-lecia".
 • Kultowy "Kiler" powraca w... Empiku

  Kultowy "Kiler" powraca w... Empiku

  W salonach Empik wkrótce pojawi się kolekcja sięgająca po najbardziej znane i lubiane cytaty z dwóch części kultowej komedii Juliusza Machulskiego - "Kilerzy" oraz "Kiler-ów 2-óch". Jej ambasadorem został odtwórca tytułowej roli Jerzego Kilera - Cezary Pazura.
 • Kiler Zamachowski kontra gliniarz Jakubik

  Kiler Zamachowski kontra gliniarz Jakubik

  4 kwietnia na ekrany kin wejdzie "Kochanie, chyba cię zabiłem" - komedia sensacyjna o zbrodni z przypadku i śledztwie wbrew wszelkim procedurom.
 • "Kiler": Zabijać śmiechem

  "Kiler": Zabijać śmiechem

  15 lat temu na ekranach polskich kin zadebiutowała komedia "Kiler" - jeden z największych hitów polskiego kina lat 90. Reżyser Juliusz Machulski udowodnił wtedy, że w Polsce także możemy kręcić filmy w amerykańskim stylu.
 • Cezary Pazura: Instynkt kilera

  Cezary Pazura: Instynkt kilera

  Cezary Pazura, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, kończy w środę, 13 czerwca, 50 lat. W 2011 roku artysta obchodził 25-lecie pracy artystycznej.
 • Zabijanie na śniadanie

  Zabijanie na śniadanie

  "Pan i Pani Kiler" ("Killers"), reż. Robert Luketic, USA 2010, dystrybutor Kino Świat, premiera kinowa 11 czerwca 2010 roku.
 • Greengrass i Damon w Iraku

  Greengrass i Damon w Iraku

  Tylko trzy filmy trafiają w piątek na ekrany kin: "Green Zone" - kolejna po Bournie współpraca Paula Greengrassa i Matta Damona, nowy obraz Roberta Glińskiego "Benek" oraz amerykańska komedia z Ashtonem Kutcherem i Katherine Heigl "Pan i pani Kiler".
 • "Lejdis" pokonały "Kilera"

  "Lejdis" pokonały "Kilera"

  W środę 12 marca 2008 roku frekwencja w kinach na filmie "Lejdis" duetu Konecki & Saramonowicz przekroczyła 2.202.000 widzów. To najlepszy wynik w historii polskiej kinematografii uzyskany na rodzimej komedii. Dotychczasowy komercyjny rekordzista "Kiler" w reżyserii Juliusza Machulskiego zgromadził w kinach 2.200.943 widzów.