Kijów

Artykuły - Kijów (504)

 • Ukraina. Rosną ceny artykułów żywnościowych

  Ukraina. Rosną ceny artykułów żywnościowych

  W niektórych regionach Ukrainy w ostatnich dniach wzrosły ceny artykułów żywnościowych - informuje we wtorek ukraiński Komitet Antymonopolowy. W pewnych sklepach podwoiły się ceny cebuli i marchwi, a ziemniaki zdrożały o 60 proc. Może to mieć związek z pandemią.
 • Ukraina skorzysta z polskich doświadczeń

  Ukraina skorzysta z polskich doświadczeń

  Polskie doświadczenia transformacji są cenne dla rządu w Kijowie. Powodzenie reform na Ukrainie da też impuls do rozwoju polskiej gospodarki.
 • Rozpoczyna się sezon na arbuzy

  Rozpoczyna się sezon na arbuzy

  Na Ukrainie rozpoczyna się sezon na arbuzy. Słodkie dynie z czerwonym miąższem można kupić w sklepach i bazarach w całym kraju.
 • Austria - Korea 5-0 na MŚ Dywizji 1A w Kijowie

  Austria - Korea 5-0 na MŚ Dywizji 1A w Kijowie

  Austriacy pokonali rewelacyjnie spisującą się wcześniej reprezentację Korei Południowej 5-0 w meczu czwartej, przedostatniej serii gier podczas hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A (zaplecze elity), które rozgrywane są w Kijowie. Austriacy przejęli prowadzenie w tabeli. We wcześniejszym spotkaniu Polacy wygrali z Węgrami 2-0 i wciąż mają szansę na awans do elity.
 • Kazachstan - Ukraina 4-2 na hokejowych MŚ Dywizji 1A

  Kazachstan - Ukraina 4-2 na hokejowych MŚ Dywizji 1A

  Kazachstan pokonał Ukrainę 4-2 na hokejowych MŚ Dywizji 1A, które odbywają się w Kijowie. Gospodarze imprezy już wiedzą, że muszą pogodzić się ze spadkiem. W czwartek "Biało-czerwoni" zmierzą się z Węgrami (godz. 16).
 • Węgry - Austria 1-3 na MŚ Dywizji 1A w Kijowie

  Węgry - Austria 1-3 na MŚ Dywizji 1A w Kijowie

  Austriacy pokonali Węgrów 3-1 w jedynym poniedziałkowym meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A w Kijowie. Po dwóch kolejkach sensacyjnym liderem jest Korea, która jako jedyna wygrała oba mecze. Reprezentacja Polski we wtorek zmierzy się z Kazachstanem (godz. 12.30).
 • Polska - Ukraina 2-1 na hokejowych MŚ w Kijowie

  Polska - Ukraina 2-1 na hokejowych MŚ w Kijowie

  Hokejowa reprezentacja Polski po bardzo zaciętym boju wygrała z Ukrainą 2-1 w swoim drugi meczu mistrzostw świata Dywizji IA (zaplecze elity) w Kijowie.
 • Finał Ligi Mistrzów 2018 odbędzie się w Kijowie

  Finał Ligi Mistrzów 2018 odbędzie się w Kijowie

  Kijów będzie gospodarzem finału piłkarskiej Ligi Mistrzów w 2018 roku - zdecydowała UEFA.
 • Kijowskie nieruchomości niemal o 70 proc. tańsze

  Kijowskie nieruchomości niemal o 70 proc. tańsze

  Najpierw obywatelski zryw w kierunku Unii, potem otwarty konflikt zbrojny, a wszystko to połączone z toczącą kraj korupcją - oto niektóre powody, dla których mało kto przez ostatnie lata wspominał o ukraińskim rynku nieruchomości. To może się jednak niebawem zmienić.

Filmy - Kijów (3)

 • Reforma milicji na Ukrainie

  Policja w zachodnim stylu, zamiast dotychczasowej milicji. Półtora roku po rewolucji na Majdanie na ulicach Kijowa pojawili się policjanci w mundurach, przysłanych z USA. To sygnał dla społeczeństwa i symbol tego, że na Ukrainie zapanowały nowe czasy.
 • Ukraina potrzebuje zastrzyku finansowego z zewnątrz

  Rozwój politycznych wydarzeń na Ukrainie będzie miał decydujący wpływ na współpracę miedzy polskimi a ukraińskimi przedsiębiorstwami. Największym zagrożeniem są niestabilność prawa oraz zatory płatnicze. Polskie firmy mają mocną pozycję w tym kraju, jednak jego gospodarka pogrążona jest w głębokim kryzysie. Ukraina musi poradzić sobie z widmem niewypłacalności, ale do tego potrzebuje pomocy z Rosji lub Unii Europejskiej. – Kijów musi dostać te pieniądze, bo inaczej czeka nas zapaść tego państwa. W listopadzie jeden z dziennikarzy ukraińskich powiedział mi, że za chwilę się okaże, że Ukraina jest niewypłacalna i zabraknie pieniędzy na wypłaty emerytur – mówi Michał Niewiadomski, prezes Polsko-Ukraińskiego Klubu Dziennikarzy.
 • Krwawy poranek w Kijowie

  W Kijowie od ponad dwóch dni trwają starcia ukraińskiej milicji i antyrządowych demonstrantów. Reporter agencji Associated Press, powołując się na relację lekarza Ołeha Bondara, poinformował o dwóch ofiarach śmiertelnych zamieszek - mężczyznach, którzy zginęli od ran postrzałowych. Środowy poranek w Kijowie upływa pod znakiem starć i potyczek w pobliżu barykad wzniesionych przez demonstrantów, co zarejestrował reporter AP.