kierunkowskazy

Artykuły - Kierunkowskazy (6)

 • Kierunkowskazów mistrzowie kierownicy nie używają

  Kierunkowskazów mistrzowie kierownicy nie używają

  Trudno o banalniejszy element wyposażenia każdego samochodu niż kierunkowskazy. Sposób ich wykorzystania nie jest już jednak tak oczywisty...
 • Uciekał przed policją, ale włączał kierunkowskazy

  Z prędkością ponad 200 km/h pędził autostradą A4 w kierunku Legnicy mieszkaniec Radomia. Nie zatrzymał się do kontroli, a po pościgu trafił do policyjnego aresztu. W jego audi A6 znaleziono około 120 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 • Kierunkowskazy. Potrafisz używać?

  Kierunkowskazy. Potrafisz używać?

  Wiele kontrowersji wywołał opublikowany na łamach naszego serwisu tekst pt.: "Jak używać kierunkowskazów?". Wydawać by się mogło, że temat powinien być doskonale znany wszystkim kierowcom, okazuje się jednak, że prawidłowe posługiwanie się "kierunkami" sprawia wiele problemów. Dlaczego?
 • Jak używać kierunkowskazów?

  Jak używać kierunkowskazów?

  Zasady dotyczące używania kierunkowskazów wydają się proste. Część kierowców nie korzysta z nich jednak w ogóle lub robi to nieprawidłowo.
 • Dwunasty bit kodu komputera

  Dwunasty bit kodu komputera

  W naszym testowym, fabrycznie nowym samochodzie, który trafił do naszej redakcji przestały działać tylne kierunkowskazy. To znaczy raz działały, potem nie działały, znów działały; lewy albo prawy.
 • Do czego używamy kierunkowskazów?

  Przeczytałem w dziale kontrowersje na temat używania kierunkowskazów i pragnę dołączyć swoje zdanie na ten temat. Każdy kto prawo jazdy uzyskał, dawniej niż powiedzmy dwa, trzy lata temu, zapytany, do czego używamy kierunkowskazów, wymienia jakieś manewry pod tytułem, wyprzedzania czy włączania się do ruchu. Nie. Kierunkowskazy używamy tylko w dwóch wypadkach: zmiany kierunku oraz zmiany pasa ruchu. Wyprzedzanie czy włączanie się do ruchu sygnalizujemy kierunkowskazem, pod warunkiem, że te manewry niosą za sobą zmianę pasa ruchu.Krzysztof Dąbrowski