kierownik

Artykuły - Kierownik (124)

 • Sztuczna inteligencja na kierowniczych miejscach

  Sztuczna inteligencja na kierowniczych miejscach

  Dzisiaj niemal każda dyskusja o sztucznej inteligencji kończy się wizją niespotykanego do tej pory globalnego bezrobocia. Kwestią czasu jest bowiem starcie człowieka z maszyną o przetrwanie na rynku pracy. Analitycy są już prawie pewni, że nie unikniemy przyszłości w której maszyny będą wykonywały za nas prostsze, powtarzalne zadania. Eksperci VMware podkreślają jednak, że podobny los czeka także menedżerów i to na wszystkich szczeblach.
 • Zarobki kierowników w 2016 r.

  Zarobki kierowników w 2016 r.

  ​Mediana wynagrodzeń kierowników w 2016 roku wyniosła 6000 zł brutto miesięcznie. Oznacza to, że przeciętne zarobki menedżerów były dwukrotnie niższe niż pensje dyrektorów (mediana 12 000 zł) i ponaddwukrotnie wyższe niż pensje pracowników szeregowych (mediana 2650 zł). Co czwarty polski menedżer zarabiał powyżej 8500 zł. Z kolei zarobki 25 proc. kierowników nie przekraczały 4200 zł.
 • Pokolenie Y: Wyzwanie i potencjał

  Pokolenie Y: Wyzwanie i potencjał

  Wpływ pokolenia Y na kształt biznesu widocznie wzrasta. Jego reprezentanci często stanowią wyzwanie dla działów personalnych, wybierając zawodową niezależność i odrzucając tradycyjny model organizacji w firmie. Z drugiej strony lada moment będą musieli przejąć większą odpowiedzialność w przedsiębiorstwach, przejmując stanowiska kadry kierowniczej zajmowane dotychczas przez reprezentantów pokolenia X. Jak właściwie wykorzystać umiejętności przedstawicieli tej generacji?
 • OPZZ chce limitu płacy szefów

  OPZZ chce limitu płacy szefów

  OPZZ proponuje, by dochody najlepiej zarabiającej osoby w danej firmie nie mogłyby przekraczać ośmiokrotności zarobków najgorzej zarabiającego pracownika - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • ​Pięć sposobów na bycie dobry szefem

  ​Pięć sposobów na bycie dobry szefem

  Rynek pracy coraz częściej wymaga od nas umiejętności szybkiego dostosowania się do zmian i elastyczności. Dotyczy to nie tylko pracowników niższego szczebla, ale także menedżerów. Jak dobrze zarządzać pracownikami w środowisku niepewności i chaosu - radzą eksperci Work Service.
 • Niemoc decyzyjna

  Niemoc decyzyjna

  Podejmowanie decyzji jest chlebem powszednim menedżerów w każdej firmie. Ich jakość wpływa na kondycję przedsiębiorstwa w krótko i długookresowej perspektywie. Mimo posiadania wszelkich danych i informacji do podjęcia decyzji, szefowie zwlekają, pozostawiając wiele spraw w zawieszeniu. Wpływa to negatywnie na całą firmę - może powodować porażki w zetknięciu z konkurentami i demotywuje pracowników. Stoimy w obliczu niemocy decyzyjnej szefa, który w ten sposób hamuje działalność swojej firmy.
 • ​Coraz wyższe zarobki menadżerów. W ciągu 10 lat wzrosły prawie dwukrotnie

  ​Coraz wyższe zarobki menadżerów. W ciągu 10 lat wzrosły prawie dwukrotnie

  Mimo trudnej sytuacji gospodarczej rosną wynagrodzenia menadżerów. W ciągu ostatnich 10 lat aż o 80 proc. Ci najlepsi zarabiają rocznie kilkaset tysięcy, a nawet kilka milionów złotych. - Odpowiednie kwalifikacje i umiejętności muszą być dobrze wynagradzane - tłumaczy Bernhard Matussek, dyrektor zarządzający i konsultant w firmie doradczej Kienbaum.
 • Miał tatuaże, donieśli na niego dyrekcji

  Miał tatuaże, donieśli na niego dyrekcji

  Chcieli zwolnić kierownika, bo miał "niepokojący wygląd" i "widniejące na skórze tatuaże", ale sami padli ofiarą swojego donosu. Grupa anonimowych kapusiów z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa stała się w ostatnim czasie pośmiewiskiem internautów.
 • Kierownik wycieczki może odpowiedzieć za zaginięcie nastolatka

  Prokuratura w Rybniku zainteresowała się sprawą zaginięcia 16-latka z tamtejszego gimnazjum. Niebawem powinna zapaść decyzja, czy formalnie rozpocznie się prokuratorskie dochodzenie. Chłopiec zaginął w ubiegłym tygodniu, w czasie szkolnej wycieczki do Ostrawy w Czechach. Po trzech dniach zauważono go w przygranicznym Zabełkowie, już po polskiej stronie granicy.
 • Ile powinien zarabiać kierownik?

  Ile powinien zarabiać kierownik?

  Zdaniem większości użytkowników portalu wynagrodzenia.pl, kierownik powinien zarabiać o 50 proc. więcej od swoich podwładnych. Co piąty ankietowany uznał, że praca przełożonego jest warta dwukrotnie więcej.