kierowcy

Synonimy:
kieorwcy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kierowcy (2954)

 • Dostawcy paliwa zakończyli strajk. Będą rozmawiać z rządem Portugalii

  Dostawcy paliwa zakończyli strajk. Będą rozmawiać z rządem Portugalii

  Strajkujący od poniedziałku w Portugalii kierowcy firm dostarczających paliwa na stacje zakończyli w czwartek protest. Doprowadził on do poważnych niedoborów produktów paliwowych w całym kraju.
 • Branża transportowa w opałach

  Branża transportowa w opałach

  Polscy przewoźnicy stracili jedną z największych przewag, jaką mieli nad konkurencją z innych krajów UE, czyli tanie zasoby siły roboczej - alarmują analitycy.
 • O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?

  O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?

  Czy przerwę śniadaniową możesz wliczyć w czas pracy? Czy dopuszczalne są dwa skrócone odpoczynki tygodniowe pod rząd? Czy na pewno wiesz, jak ustalić porę nocną? Między innymi o to najczęściej pytają kierujący ciężarówkami i polscy przewoźnicy drogowi. Przybliżamy wybrane zagadnienia w zakresie czasu pracy kierowcy zawodowego. Komentuje Kamil Wolański z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.
 • Tylko połowa kierowców porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych przed zakupem polisy

  Tylko połowa kierowców porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych przed zakupem polisy

  Polacy ufają zazwyczaj ubezpieczycielowi, u którego mieli wykupioną polisę. Przy przedłużaniu OC nie sprawdzają cen, dlatego często przepłacają za ubezpieczenie. Mogą na tym stracić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych - wynika z badania mfind. Warto porównywać, szukać ubezpieczenia i nie ufać temu, że oferta, którą otrzymujemy w odnowieniu, jest najkorzystniejsza cenowo - przekonuje Bartłomiej Salwiński, członek zarządu mfind.
 • W marcu wróci sprawa przepisów dotyczących przewoźników drogowych

  W marcu wróci sprawa przepisów dotyczących przewoźników drogowych

  W marcu do Parlamentu Europejskiego wróci sprawa propozycji wprowadzenia kontrowersyjnych przepisów, które są zagrożeniem dla przewoźników drogowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Chodzi o plany objęcia ich przepisami o pracownikach delegowanych.
 • Rok 2019 testem siły branży transportowej

  Rok 2019 testem siły branży transportowej

  Odpowiadając za niemal 8 proc. międzynarodowego ciężarowego transportu towarów, Polska znajduje się w pierwszej trójce krajów Unii Europejskiej, które realizują najwięcej takich przewozów – zaraz za Niemcami (28,4 proc.) i Francją (18,9 proc.) . O dobrej kondycji polskich firm transportowych świadczą także ich wyniki finansowe – w 2017 r. wzrost dochodów odnotowało 78 proc. z nich . Jednak rok 2019 zapowiada się dla polskich przewoźników burzliwie. Co ich czeka?
 • Komisja PE odrzuciła niekorzystne dla Polski propozycje dotyczące przewoźników

  Komisja PE odrzuciła niekorzystne dla Polski propozycje dotyczące przewoźników

  Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.
 • Kierowcy zarabiają od 5 do 8,5 tys. zł na rękę

  Kierowcy zarabiają od 5 do 8,5 tys. zł na rękę

  Z roku na rok przybywa młodych polskich kierowców skuszonych niezłymi zarobkami w branży transportowej. O ich wynagrodzeniu decyduje wiele części składowych - nie tylko tzw. podstawa.
 • Kierowcy na rynku pracy poszukiwani

  Kierowcy na rynku pracy poszukiwani

  Przeciętne zarobki zawodowych kierowców wynoszą od 3800 do ponad 6000 zł „na rękę” – w zależności od specjalizacji. To niewątpliwie jedna z najlepiej opłacanych grup pracowników fizycznych na polskim rynku pracy, badanych przez Pracuj.pl w ostatnim raporcie „Na tropie dobrej pracy”.
 • Kierowcy wkrótce bez prawa jazdy

  Kierowcy wkrótce bez prawa jazdy

  Prawo jazdy będzie kolejnym dokumentem bez którego będą mogli jeździć kierowcy - poinformował Karol Okoński, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Filmy - Kierowcy (36)

 • Jakie są nowe mobilne ułatwienia dla kierowców?

  Dziennikarz Robert Stockinger postanowił sprawdzić, jakie są obecnie dostępne ułatwienia dla kierowców, którzy kupują używany samochód. Jak sprawdzić, czy pojazd przeszedł badanie techniczne i nie został skradziony? Jak działa usługa „Mój Pojazd”? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Z drogi, bo łoś biegnie! Zwierzę zaskoczyło kierowców poruszających się po drodze w stanie Utah

  Kierowcy jadący drogą w Big Cottonwood Canyon w stanie Utah byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Poruszał się po niej łoś, który niewzruszony przejeżdżającymi samochodami biegł przed siebie. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, łosia eskortowała policja. (STORYFUL/x-news)
 • Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Już nie na gorącym uczynku, tylko nawet 28 dni wstecz kontrolerzy mogą karać za spędzanie 45-godzinnego odpoczynku w kabinie tira. Uwaga na nowe podejście inspekcji krajów Unii Europejskiej. Do restrykcyjnej Francji dołączyły też Holandia, Belgia, Anglia, Niemcy, a nawet Włochy, do których kierowcy często podróżowali, by odpocząć w samochodzie. Najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.
 • 1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

  Ponad jedna trzecia kierowców zarabia miesięcznie powyżej 6 tys. zł na rękę – wynika z badania „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2018” TransJobs.eu. Na to składają się przede wszystkim diety i ryczałty, które są nieoskładkowane. Połowa kierowców zawodowych ma bowiem w umowie o pracę wpisaną kwotę do 2 tys. zł netto. Pojawiają się propozycje zmierzające do tego, by oskładkowane kwoty stanowiły znacznie większą część wynagrodzeń, ale może to zaszkodzić branży, a w rezultacie także samym kierowcom – podkreślają eksperci.