kierowcy

Synonimy:
kieorwcy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kierowcy (1671)

 • E-myto naliczy aplikacja. Nowe przepisy i wyższe kary dla przewoźników

  E-myto naliczy aplikacja. Nowe przepisy i wyższe kary dla przewoźników

  Nadzór nad pobieraniem opłat za przejazd drogami płatnymi przejmie Krajowa Administracja Skarbowa. Wzrosną kary dla kierowców i przewoźników, którzy ich nie uiszczą, ale do obliczenia należności wystarczy aplikacja na telefon.
 • Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

  Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

  W 2020 roku wzrost płacy minimalnej w Polsce jest najwyższy od 10 lat. Pensja minimum wynosi teraz 2600 złotych brutto, czyli 49,7 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Wraz z tą zmianą rośnie także wartość za pracę w nocy oraz za nadgodziny i dyżury kierowców.
 • Premierzy sześciu krajów UE, w tym Polski, napisali list do instytucji UE ws. przewoźników

  Premierzy sześciu krajów UE, w tym Polski, napisali list do instytucji UE ws. przewoźników

  Premierzy Polski, Bułgarii, Rumunii, Łotwy, Litwy i Węgier napisali wspólny list do szefów instytucji UE ws. propozycji nowych przepisów o przewoźnikach drogowych. - Nie powinniśmy przyjmować przepisów, które tworzą niepotrzebne podziały w UE - przekonują.
 • Raport: Brak kierowców i unijny pakiet mobilności problemem branży transportowej

  Raport: Brak kierowców i unijny pakiet mobilności problemem branży transportowej

  Polska jest liderem transportu międzynarodowego w UE, a udział branży TSL w polskim PKB to już 6 proc. - wynika z raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Wśród największych zagrożeń dla rozwoju branży wskazano brak kierowców oraz unijny pakiet mobilności.
 • Komisja transportu PE nie zablokowała niekorzystnych przepisów dla naszych przewoźników

  Komisja transportu PE nie zablokowała niekorzystnych przepisów dla naszych przewoźników

  Polscy europosłowie mówią o "niekorzystnej decyzji dla firm transportowych z Europy Wschodniej". Komisja transportu Parlamentu Europejskiego zdecydowała o kontynuowaniu prac nad tak zwanym pakietem mobilności. Europosłom ze wschodu Europy nie udało się doprowadzić do wycofania tych przepisów z parlamentu. Według nich, unijne prawo może doprowadzić do zwolnień w branży transportowej.
 • Pilnie zatrudnię... kierowcę!

  Pilnie zatrudnię... kierowcę!

  Branża transportowa już teraz narzeka na brak rąk do pracy, tymczasem problem może się dalej pogłębić. W 2022 r. zabraknie aż 200 tys. kierowców - szacuje firma doradcza PwC w raporcie poświęconym temu sektorowi. Zakładany wzrost przewozów w kraju przy jednoczesnym starzeniu się społeczeństwa oznacza jedno - o pracownika będzie jeszcze trudniej.
 • W tej branży brakuje rąk do pracy

  W tej branży brakuje rąk do pracy

  Według Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU), deficyt kierowców może sięgnąć nawet 40 proc., a 21 proc. stanowisk pracy w Europie jest nieobsadzonych.
 • Dostawcy paliwa zakończyli strajk. Będą rozmawiać z rządem Portugalii

  Dostawcy paliwa zakończyli strajk. Będą rozmawiać z rządem Portugalii

  Strajkujący od poniedziałku w Portugalii kierowcy firm dostarczających paliwa na stacje zakończyli w czwartek protest. Doprowadził on do poważnych niedoborów produktów paliwowych w całym kraju.
 • Branża transportowa w opałach

  Branża transportowa w opałach

  Polscy przewoźnicy stracili jedną z największych przewag, jaką mieli nad konkurencją z innych krajów UE, czyli tanie zasoby siły roboczej - alarmują analitycy.
 • O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?

  O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?

  Czy przerwę śniadaniową możesz wliczyć w czas pracy? Czy dopuszczalne są dwa skrócone odpoczynki tygodniowe pod rząd? Czy na pewno wiesz, jak ustalić porę nocną? Między innymi o to najczęściej pytają kierujący ciężarówkami i polscy przewoźnicy drogowi. Przybliżamy wybrane zagadnienia w zakresie czasu pracy kierowcy zawodowego. Komentuje Kamil Wolański z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

Filmy - Kierowcy (41)