kierowcy

Synonimy:
kieorwcy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kierowcy (1675)

 • Pakiet mobilności. Stracą polscy kierowcy?

  Pakiet mobilności. Stracą polscy kierowcy?

  Europosłowie głosowaniem zamknęli wielomiesięczne prace nad tzw. pakietem mobilności. Część przepisów zacznie obowiązywać już za 20 dni, na dostosowanie się do innych kierowcy będą mieć kilkanaście miesięcy.
 • Kierowcy autokarów: "My chcemy przetrwać"

  Kierowcy autokarów: "My chcemy przetrwać"

  Branża autokarowa walczy o przetrwanie i prosi rząd o pomoc. W środę w ramach protestu na ulice polskich miast wyjechało kilkaset autokarów, a w czwartek przewoźnicy rozmawiali z wicepremier Jadwigą Emilewicz podczas konsultacji resortu rozwoju z przedstawicielami turystyki. Jak dowiedzieliśmy się po zakończeniu spotkania, z perspektywy przewoźników - trudno przewidzieć wynik rozmów. Postulaty branży są jednak jasne.
 • Mandat za brak maseczki i 1000 zł kary za tablicę rejestracyjną. Od dziś uwaga w samochodzie

  Mandat za brak maseczki i 1000 zł kary za tablicę rejestracyjną. Od dziś uwaga w samochodzie

  Za nami koniec roku szkolnego i początek mobilizacji policji na polskich drogach. Funkcjonariusze drogówki zapowiadają, że w wakacje będą bardziej surowi dla kierowców przekraczających prędkość. Ryzyko utraty prawa jazdy jest wysokie. Kara może też grozić za brak maseczki i inne wybryki np. z tablicą rejestracyjną.
 • Rosyjscy kierowcy przesiądą się na gaz

  Rosyjscy kierowcy przesiądą się na gaz

  Rosyjski rząd zwiększy dofinansowanie na konwersję samochodów z benzynowych na gaz do 60 proc. Z pomocy skorzystać mogą osoby fizyczne i małe firmy. Tamtejsze władze szacują, że pozwoli to zaoszczędzić kierowcom 4-5 mld euro.
 • E-myto naliczy aplikacja. Nowe przepisy i wyższe kary dla przewoźników

  E-myto naliczy aplikacja. Nowe przepisy i wyższe kary dla przewoźników

  Nadzór nad pobieraniem opłat za przejazd drogami płatnymi przejmie Krajowa Administracja Skarbowa. Wzrosną kary dla kierowców i przewoźników, którzy ich nie uiszczą, ale do obliczenia należności wystarczy aplikacja na telefon.
 • Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

  Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

  W 2020 roku wzrost płacy minimalnej w Polsce jest najwyższy od 10 lat. Pensja minimum wynosi teraz 2600 złotych brutto, czyli 49,7 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Wraz z tą zmianą rośnie także wartość za pracę w nocy oraz za nadgodziny i dyżury kierowców.
 • Premierzy sześciu krajów UE, w tym Polski, napisali list do instytucji UE ws. przewoźników

  Premierzy sześciu krajów UE, w tym Polski, napisali list do instytucji UE ws. przewoźników

  Premierzy Polski, Bułgarii, Rumunii, Łotwy, Litwy i Węgier napisali wspólny list do szefów instytucji UE ws. propozycji nowych przepisów o przewoźnikach drogowych. - Nie powinniśmy przyjmować przepisów, które tworzą niepotrzebne podziały w UE - przekonują.
 • Raport: Brak kierowców i unijny pakiet mobilności problemem branży transportowej

  Raport: Brak kierowców i unijny pakiet mobilności problemem branży transportowej

  Polska jest liderem transportu międzynarodowego w UE, a udział branży TSL w polskim PKB to już 6 proc. - wynika z raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Wśród największych zagrożeń dla rozwoju branży wskazano brak kierowców oraz unijny pakiet mobilności.
 • Komisja transportu PE nie zablokowała niekorzystnych przepisów dla naszych przewoźników

  Komisja transportu PE nie zablokowała niekorzystnych przepisów dla naszych przewoźników

  Polscy europosłowie mówią o "niekorzystnej decyzji dla firm transportowych z Europy Wschodniej". Komisja transportu Parlamentu Europejskiego zdecydowała o kontynuowaniu prac nad tak zwanym pakietem mobilności. Europosłom ze wschodu Europy nie udało się doprowadzić do wycofania tych przepisów z parlamentu. Według nich, unijne prawo może doprowadzić do zwolnień w branży transportowej.
 • Pilnie zatrudnię... kierowcę!

  Pilnie zatrudnię... kierowcę!

  Branża transportowa już teraz narzeka na brak rąk do pracy, tymczasem problem może się dalej pogłębić. W 2022 r. zabraknie aż 200 tys. kierowców - szacuje firma doradcza PwC w raporcie poświęconym temu sektorowi. Zakładany wzrost przewozów w kraju przy jednoczesnym starzeniu się społeczeństwa oznacza jedno - o pracownika będzie jeszcze trudniej.

Filmy - Kierowcy (42)