kierowca TIR-a

Artykuły - Kierowca TIR-a (20)

 • Minister Infrastruktury wydłużył normy czasu pracy kierowców

  Minister Infrastruktury wydłużył normy czasu pracy kierowców

  ​Minister Infrastruktury, w związku z trwającą pandemią zakażeń COVID-19, zdecydował się tymczasowo wydłużyć limity czasu pracy kierowców przewożących towary do 11 godzin dziennie z 9 godzin - poinformował resort infrastruktury w piątkowym komunikacie.
 • Polska przegrała delegowanych, ale walczy o kierowców

  Polska przegrała delegowanych, ale walczy o kierowców

  Europarlament zatwierdził reformę przepisów o pracownikach delegowanych, która jest bliska postulatom Emmanuela Macrona. Ale w UE szykuje się, ważniejsza dla Polski, batalia o delegowanie kierowców.
 • Czy kierowcy zawodowi będą zarabiać więcej?

  Czy kierowcy zawodowi będą zarabiać więcej?

  Podczas obrad Zespołu Trójstronnego ds. Transportu Drogowego strona rządowa przedstawiła propozycje nowelizacji Ustawy o czasie pracy kierowców, której najważniejszy punkt mówi o tym, że kierowcy zawodowi będą rozliczani jak pracownicy delegowani. Oznacza to nie tylko koniec podróży służbowych, ale także rewolucję związaną z systemem rozliczania wyjazdów międzynarodowych. Jak wpłynie to na polskie formy transportowe?
 • Wielki deficyt zawodowych kierowców. Czeka 50 tys. miejsc pracy

  Wielki deficyt zawodowych kierowców. Czeka 50 tys. miejsc pracy

  Branża alarmuje: w Polsce brakuje 50 tys. kierowców kategorii C i C+E. Przewoźnicy ratują się zatrudnianiem Ukraińców, ale to wciąż nie wystarcza. Eksperci podkreślą, że konieczne jest stworzenie odpowiednich szkół, a firmy związane z branżą same próbują organizować nowych pracowników.
 • RMF24: Napad kilkudziesięciu osób na polskich kierowców we Francji

  Napad na polskich kierowców we Francji. Na Gorącą Linię RMF FM przekazano sygnał o nocnym ataku na trzy tiry na parkingu niedaleko Laval na zachodzie kraju.
 • Kierowco TIR-a, śpisz w kabinie pojazdu? Dostaniesz pieniądze

  Kierowco TIR-a, śpisz w kabinie pojazdu? Dostaniesz pieniądze

  Kierowca samochodu ciężarowego może spać w jego kabinie, ale musi mieć zapłacony ryczałt z powodu niezapewnienia przez pracodawcę noclegu - orzeczenie Sądu Najwyższego wywołało burzę wśród właścicieli przedsiębiorstw transportowych.
 • Niemcy: Kierowcy pilnie poszukiwani

  Niemcy: Kierowcy pilnie poszukiwani

  Niemieckim przewoźnikom autobusowym brakuje kierowców - potwierdził Niemiecki Związek Przewoźników. Na rynku jest co najmniej kilka tysięcy miejsc pracy do wzięcia.
 • Niemiecka ustawa wyeliminuje z rynku polskich przewoźników?

  Niemiecka ustawa wyeliminuje z rynku polskich przewoźników?

  Zgodnie z wprowadzoną od 1 stycznia ustawą MiLoG minimalna płaca w Niemczech wynosi 8,5 euro za godzinę. Nasi zachodni sąsiedzi chcą, aby stawka ta obowiązywała wszystkie osoby wykonujące pracę na terenie ich kraju. Dla polskich kierowców TIR-ów może oznaczać to utratę konkurencyjności.
 • Jest porozumienie ws. niemieckiej płacy minimalnej!

  Niemiecki rząd zawiesił obowiązujące od stycznia przepisy dot. płacy minimalnej dla kierowców ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez Niemcy do czasu wyjaśnienia sprawy przez KE - ogłoszono po rozmowach ministrów pracy Polski i Niemiec w piątek w Berlinie.
 • W. Frasyniuk o podniesieniu płacy minimalnej w Niemczech: Polskie firmy transportowe znikną z rynku

  W. Frasyniuk o podniesieniu płacy minimalnej w Niemczech: Polskie firmy transportowe znikną z rynku

  - Jeśli wymuszą na nas tę podwyżkę wynagrodzeń, to oznacza, że niemieckie firmy zaczną zwalniać polskich kierowców, a my tego kosztu nie udźwigniemy, co oznacza, że polski kierowca i polski pracodawca zniknie z rynku - przekonywał Władysław Frasyniuk, oceniając ustawę o płacy minimalnej, która weszła w życie w Niemczech 1 stycznia 2015 r.

Filmy - Kierowca TIR-a (3)