Fakty - kiełki

Artykuły - Kiełki (7)

 • To już oficjalne: Jednak kiełki

  To już oficjalne: Jednak kiełki

  Falę ostrych zatruć spowodowanych szczepem pałeczki okrężnicy EHEC w Niemczech wywołały bez żadnych wątpliwości zanieczyszczone kiełki - ogłosił oficjalnie w sobotę niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka.
 • Zabójcze kiełki. Liczba zakażeń może wzrosnąć, "choć spada"

  Zabójcze kiełki. Liczba zakażeń może wzrosnąć, "choć spada"

  Niemiecki minister zdrowia ostrzegł, że mimo wykrycia źródła zakażeń zmutowanym szczepem bakterii e.coli liczba przypadków śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć. W Niemczech bakteria doprowadziła jak dotąd do śmierci 32 osób. Zaraziło się blisko 4000.
 • Groźny szczep bakterii EHEC znaleziony w paczce kiełków

  Groźny szczep bakterii EHEC znaleziony w paczce kiełków

  Władze niemieckie poinformowały, że szczep bakterii EHEC odpowiedzialny za falę zachorowań odkryto w paczce kiełków fasoli pochodzących z uprawy ekologicznej w Dolnej Saksonii.
 • KE cieszy się z doniesień władz niemieckich ws. EHEC

  Komisja Europejska nie zaprzeczyła w piątek doniesieniom władz niemieckich, jakoby źródłem zakażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC były kiełki pochodzące z farmy pod Hamburgiem. To ważny krok w stronę rozwiązania tego kryzysu - powiedział rzecznik KE.
 • Niemcy: Przyczyną epidemii EHEC najpewniej kiełki

  Niemcy: Przyczyną epidemii EHEC najpewniej kiełki

  Jest "duże prawdopodobieństwo", że źródłem epidemii zarażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC w Niemczech są kiełki - powiedział szef berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha, Reinhard Burger. Odwołano natomiast ostrzeżenie przed ogórkami.
 • Kolejny fałszywy trop w poszukiwaniu źródeł groźnej zarazy?

  Kolejny fałszywy trop w poszukiwaniu źródeł groźnej zarazy?

  Pierwsze badania kiełków z uprawy ekologicznej w Dolnej Saksonii nie potwierdziły obecności groźnego szczepu pałeczki okrężnicy EHEC, ale ostrzeżenie przed spożywaniem kiełków jest aktualne - powiedziała niemiecka minister rolnictwa Ilse Aigner.
 • Kiełki fasoli możliwym źródłem infekcji bakterią EHEC

  Kiełki fasoli możliwym źródłem infekcji bakterią EHEC

  Wstępne badania potwierdziły, że wyhodowane w Dolnej Saksonii kiełki fasoli mogą być źródłem infekcji wywołanej niebezpieczną bakterią EHEC, która uśmierciła co najmniej 22 osoby i spowodowała zachorowanie ponad 2000 ludzi.