Kidawa-Błońska

Artykuły - Kidawa-Błońska (8)

 • Matura 2019. Lektury - sprawdź się!

  Matura 2019. Lektury - sprawdź się!

  Maturę z języka polskiego zaplanowano - jak co roku - już na samym początku egzaminów. Odbędzie się ona 6 maja. Z pewnością wielu maturzystów zastanawia się, jakie lektury pojawią się na egzaminie. Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero w dniu matur. A dziś zalecamy małą powtórkę.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: PiS i tak rozpocząłby wojnę o Trybunał

  Małgorzata Kidawa-Błońska: PiS i tak rozpocząłby wojnę o Trybunał

  - Nie czuję się współwinna wojny o Trybunał. Tydzień temu miałam bardzo duże wyrzuty sumienia i wtedy powiedziałabym, że to nasz błąd, który spowodował tę wojnę. Dziś wiem, że niezależnie od tego, czy Sejm poprzedniej kadencji wybrałby trzech czy pięciu sędziów – PiS rozpocząłby bój o TK i sędziów - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Tylko Katarzyna Kalata zaliczyła test pisemny w konkursie na prezesa ZUS

  Tylko Katarzyna Kalata zaliczyła test pisemny w konkursie na prezesa ZUS

  Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła w środę, że Katarzyna Kalata zaliczyła test pisemny w konkursie na prezesa ZUS. Jak zastrzegła, procedura konkursowa nie została jeszcze zakończona.
 • Jan Kidawa-Błoński kręci film o Janie Banasiu

  Jan Kidawa-Błoński kręci film o Janie Banasiu

  Niedawno do kin wszedł najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu". Tymczasem reżyser już planuje kolejny projekt, który będzie opowiadał o Janie Banasiu, słynnym piłkarzu Górnika Zabrze. Reżyser ma już gotowy scenariusz filmu.
 • Camerimage: Folkowy musical braci Coen, mitologiczny kicz Kidawy-Błońskiego

  Camerimage: Folkowy musical braci Coen, mitologiczny kicz Kidawy-Błońskiego

  Bracia Coen udowadniają, że wciąż potrafią zaskakiwać. Filmem "Co jest grane, Davis?", którego polska premiera odbyła się na festiwalu Camerimage, wprawią w zakłopotanie nawet swych największych fanów.
 • Kidawa-Błońska: Trzeba zwiększyć ściągalność abonamentu

  Kidawa-Błońska: Trzeba zwiększyć ściągalność abonamentu

  Trzeba znaleźć sposób stabilnego finansowania mediów publicznych. Takiego zdania jest posłanka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Boczarska u Kidawy-Błońskiego

  Boczarska u Kidawy-Błońskiego

  Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu zdjęcia do swojego nowego filmu "Nigdy się nie dowiesz". Obraz zostanie pokazany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 r. - zapowiedział reżyser filmu.
 • Kidawa-Błoński w Polskim Radiu

  Kidawa-Błoński w Polskim Radiu

  Reżyser Jan Kidawa-Błoński ("Skazany na bluesa") został w czwartek, 27 października, wybrany przez członków Rady Nadzorczej Polskiego Radia na nowego przewodniczącego Rady - poinformowała Katarzyna Rutkowska-Newman z działu public relations Polskiego Radia.

Filmy - Kidawa-Błońska (4)

 • Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (11.06.18)

  Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (11.06.18)
 • Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (11.06.18)

  Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (11.06.18)
 • Kidawa Błońska w Porannej rozmowie RMF (23.05.17)

  Kidawa Błońska w Porannej rozmowie RMF (23.05.17).
 • Kidawa-Błońska: Kibicuję Polsce, ale bliżej mi dziś do KE niż polskiej premier

  - To nie parlament powinien rozwiązać problem wokół Trybunału Konstytucyjnego, tylko Beata Szydło i Andrzej Duda, na co jest zgoda opozycji. Mam nadzieję, że zastanowią się nad tym, że brniemy w złym kierunku. Nie byłoby nic gorszego niż zaostrzanie sankcji wobec Polski - mówi o opinii Komisji Europejskiej dotyczącej Polski gość Kontrwywiadu RMF FM, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Jej zdaniem, Komisja zwraca uwagę, że Polska ma problem z należytym traktowaniem prawa i konstytucji. - Kibicuję Polsce i chciałabym, żeby była krajem praworządnym, ale czuję się dziś bliższa Komisji Europejskiej niż polskiej premier - komentuje polityk. Dodaje, że Platforma będzie zachęcała rząd do najszybszego rozwiązania tego konfliktu. Kidawa-Błońska uważa, że "jedyną osobą, która może przełamać kryzys, jest Jarosław Kaczyński". PO nie chciała spotykać się i rozmawiać z rządzącymi na temat Trybunału? - Na pierwszym spotkaniu był przedstawiciel naszego klubu. Drugie spotkanie to było takie zawracanie głowy - odpowiada gość RMF FM. Deklaruje, że "jeżeli z rozmów wynikałoby, że premier wydrukuje wyrok Trybunału, to ja mogę z nią 12 godzin dziennie rozmawiać".