Biznes - KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (2116)

 • Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Santander Bank Polska i mBank podpisały umowę o wartości 350 mln zł (79 mln euro) na sfinansowanie projektu elektrowni słonecznych opracowanego przez R.Power, polskiego inwestora i dewelopera systemów fotowoltaicznych. Finansowanie zostanie przeznaczone na budowę 128 elektrowni słonecznych o łącznej mocy 121 MWp, które wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE.
 • KGHM wysyła płyn biobójczy do śląskich kopalń

  KGHM wysyła płyn biobójczy do śląskich kopalń

  Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept przekaże KGHM dwunastu kopalniom na Śląsku. Płyn zasili zapasy w kopalniach węgla JSW, Węglokoksu i PGG. Do szpitala w Jastrzębiu Zdroju trafi też respirator przekazany przez Fundację KGHM.
 • Silne wzrosty na rynku akcji, kurs KGHM zwyżkował najmocniej od 11 lat

  Silne wzrosty na rynku akcji, kurs KGHM zwyżkował najmocniej od 11 lat

  ​W poniedziałek główne polskie indeksy, na fali dobrych nastrojów na światowych rynkach akcji, poszły mocno w górę. WIG20 zyskał ponad 4 proc. Najbardziej w indeksie zwyżkował KGHM (+11,5 proc.), co okazało się najsilniejszym wzrostem sesyjnym od marca 2009 roku.
 • Koronawirus nie zagraża produkcji KGHM

  Koronawirus nie zagraża produkcji KGHM

  Przychody grupy KGHM w I kwartale 2020 roku spadły z 5,5 mld zł przed rokiem do 5,3 mld zł, a zysk netto wzrósł do 690 mln zł z 552 mln zł. Koronawirus przełożył się na spadki cen miedzi, ale nie zagraża utracie ciągłości działania spółki. KGHM przekonuje też, że w terminie otrzymuje płatności od kontrahentów.
 • Koronawirus nie wpłynął na produkcję KGHM

  Koronawirus nie wpłynął na produkcję KGHM

  KGHM wyprodukował w marcu tego roku 60,4 tys. ton miedzi płatnej. Mimo pandemii koronawirusa firmie udało się utrzymać wynik z marca 2019 roku.
 • ​KGHM drugim na świecie producentem srebra

  ​KGHM drugim na świecie producentem srebra

  KGHM Polska Miedź jest drugim na świecie producentem srebra - podała w środę wieczorem w komunikacie spółka, powołując się na raport Word Silver Survey 2020.
 • Największy samolot świata przywiezie środki do walki z koronawirusem

  Największy samolot świata przywiezie środki do walki z koronawirusem

  14 kwietnia na warszawskim lotnisku wyląduje największy transportowy samolot wypełniony środkami do walki z koronawirusem. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki KGHM Polska Miedź i Lotos.
 • KGHM: kolejna dostawa sprzętu medycznego z Chin

  KGHM: kolejna dostawa sprzętu medycznego z Chin

  W środę wylądował na Okęciu trzeci samolot ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM. W tym tygodniu oczekiwane są jeszcze dwie dostawy. Koncern przeznaczył na zakupy w sumie ponad 15 mln dolarów.
 • KGHM przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji

  KGHM przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji

  Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski. Pierwsze darowizny wyprodukowanego przez spółkę z Grupy Kapitałowej KGHM płynu już trafiły do personelu instytucji medycznych.
 • ​Chętnych na miedź nie zabraknie

  ​Chętnych na miedź nie zabraknie

  Kryzys związany z koronawirusem wstrząsnął m.in. rynkiem miedzi, przekładając się na przecenę surowca. Jednak w długim terminie zapotrzebowanie na czerwony metal będzie rosło. Mniej więcej 22 mln ton miedzi będzie potrzebne w latach 2020-2050 do zmiany gospodarki europejskiej na neutralną klimatycznie - szacuje KGHM.