InteriaTV - KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (25)

 • KGHM chce w 2020 r. utrzymać poziom wydatków inwestycyjnych

  KGHM zakłada, że w przyszłym roku wyda na inwestycje kwotę podobną do tegorocznej. W tym roku ma to być ok. 2,5 mld zł. Spółka planuje realizację projektów innowacyjnych, zwiększających efektywność produkcji, a także prace związane z przygotowaniem do eksploatacji kolejnych pól.
 • Projekt dla ambitnych

  Szkoła Przywództwa KGHM to profesjonalne przedsięwzięcie, podczas którego mieliśmy okazję spotkać wiele wartościowych osób wykazujących się fachowym przygotowaniem. To projekt dla młodych ludzi, którzy chcą coś w życiu osiągnąć, mają pasje, zainteresowania i chcą działać dla dobra kraju – mówi Michał Orlik, zwycięzca I edycji kursu.
 • KGHM szuka młodych liderów

  W czasach zmian i turbulencji rynkowych zarówno państwo jak i firmy potrzebują prawdziwych przywódców. Prezes KGHM Marcin Chludziński chce rozwijać odpowiednie kompetencje przyszłych liderów wśród młodego pokolenia, dlatego powołał Szkołę Przywództwa KGHM – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Potrzebni liderzy zaangażowani społecznie

  Kandydatami do Szkoły Przywództwa KGHM byli studenci oraz niedawni absolwenci, osoby w wieku 21-25 lat. Zainteresowani zdobywaniem szlifów przywódczych byli prawnicy, ekonomiści, ale też lekarze, geolodzy i górnicy. Warunkiem przyjęcia było zaangażowanie w działalność społeczną – mówi Radosław Żydok, dyrektor departamentu analiz regulacyjnych i strategicznych KGHM.
 • KGHM nie wyklucza kolejnej emisji obligacji

  KGHM, który uplasował na rynku obligacje o wartości 2 mld zł, nie wyklucza kolejnej emisji w przyszłości, być może nominowanej w dolarach – mówi Katarzyna Kreczmańska-Gigol, wiceprezes KGHM ds. finansowych. Spółka chce różnicować źródła finansowania, zmniejszając udział kredytów bankowych w długu.
 • KGHM poprawia wyniki, chce inwestować

  Kwartalny wynik produkcyjny KGHM był najlepszy od trzech lat, a kwartalna EBITDA była najlepsza od początku 2018 roku, mimo niższej rok do roku ceny miedzi – podkreśla prezes KGHM Marcin Chludziński.
 • KGHM aktualizuje strategię

  KGHM Polska Miedź stawia na wzrost produkcji, większą niezależność energetyczną i będzie inwestowało w innowacje, które przyniosą grupie oszczędności w dłuższym terminie – zapowiada Marcin Chludziński, prezes KGHM.
 • Po pięciomiliardowej stracie za 2015 rok KGHM pracuje nad rewizją strategii

  Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześnie władze KGHM oczekują stabilizacji cen miedzi powyżej poziomu z końca ubiegłego roku. – Dokonujemy rewizji, zarówno w kontekście wszystkich nowych projektów, które są przedstawione, jak i wszelkich innych nowych założeń inwestycyjnych planowanych przez zarząd spółki w okresie 5 lat. Trudno jest w tej chwili mówić o szczegółach, bo dopiero rozpoczęliśmy prace – mówi Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM. Przez cały ubiegły rok spółce szkodziły niskie ceny zarówno miedzi, jak i srebra. Przez ostatnich 36 miesięcy surowce te potaniały odpowiednio o 33 i 45 proc., i to wliczając w to wzrosty z ostatnich tygodni. W ciągu miesiąca miedź podrożała o przeszło 10 proc. i na giełdzie w Londynie znów przekroczyła cenę 5 tys. dol. za tonę. Srebro od początku roku poszło w górę o 14 proc.
 • Blisko 60 proc. firm na zagranicznych rynkach odnosi sukces

  Myślę, że podstawowym elementem potrzebnym do tego, by wyjść na zagraniczne rynki, jest dobrze skrojona strategia, pokazująca jaka ta firma ma być oraz to, czy jej produkt ma być lokalny czy globalny. Jeżeli potrafimy na te pytania odpowiedzieć w strategii, to wyjście na zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsze. Drugim elementem są, na przykładzie KGHM-u, wyzwania kulturowe. Firma musi przygotować się na tyle, na ile jest to możliwe do pewnych zdarzeń związanych z kulturą krajów, w których będzie się rozwijał biznes – mówi agencji Newseria Biznes Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.
 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.